Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blackmagic pocket serisi vs dslr

roket adam

Öne çıkan mesajlar

selamlar, bir çok insan bu dönemde video çekmek için dslr'ları, ya da aynasız makinaları kullanıyor. fuji x-t4 gibi bir çok yeni makina çıkmış durumda. merak ettiğim konu şu:

blackmagic pocket serisine denk geldim araştırmalarım sırasında. 4k çekebilen istediğin objektifi takabileceğin, video çekmek için tasarlanmış bir makina. neden blackmagic bu kadar yaygın kullanılmıyor da insanlar fotoğraf için tasarlanmış dslr'lar ile video çekmeye yöneliyor? bu serinin dezavantajı nedir? fiyat olarak benzer fiyatlarda çünkü (en azından 2. elde)

Sosyal ağlarda paylaş

niche marka / niche konsept satmıyor fazla.

yoksa herkes iyi telefon çekmek isteyen bir sürü insan sony xperia ii telefon alırdı gibi.

yani blackmagic'in telefonu da var, kağıt üzerinde efsane: alır mısın?

https://global.redmagic.gg/pages/red-magic-5g?ref=adamtaylor4&utm_source=inhouse

200$ + lens parasına sony veya fuji ile "cinematic look" yakalıyorsun ztn.

content creation da youtube ve twitch'e kaydı tamamen:

Spoiler

film / reklam fln çekmiyorsan çok gereksiz blackmagic.

öyle olsa bile gereksiz, o yüzden herkes kiralıyor genelde.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

goruntu islemek ile ugrasan adamin tercih ettigi aletler blackmagicler, son kullaniciya hitap etmiyor bence, ama bireysel profesyonel produksiyon yapmak isteyen icin uygun butceli kaliteli aletler. 

https://cinequipt.com/resources/resources-sidebar/blackmagic-design-pocket-cinema-4k-camera-record-time-chart/

o kamerayi alinca ona rig kurmak lazim, kayitcisi lazim, sonra 4k goruntuyu islicek makine lazim. 

para kazaniyorsan iyi ama hobici adama bence cok

Sosyal ağlarda paylaş

13 dakika önce, Goering dedi ki:

niche marka / niche konsept satmıyor fazla.

yoksa herkes iyi telefon çekmek isteyen bir sürü insan sony xperia ii telefon alırdı gibi.

yani blackmagic'in telefonu da var, kağıt üzerinde efsane: alır mısın?

https://global.redmagic.gg/pages/red-magic-5g?ref=adamtaylor4&utm_source=inhouse

200$ + lens parasına sony veya fuji ile "cinematic look" yakalıyorsun ztn.

content creation da youtube ve twitch'e kaydı tamamen:

Gizli içeriği göster

film / reklam fln çekmiyorsan çok gereksiz blackmagic.

öyle olsa bile gereksiz, o yüzden herkes kiralıyor genelde.

bir an GERGE mesajı sandım, meğersem Goering imiş.

ee, sen ne zaman başlıyorsun yayına? (Fuji vardı sende değil mi ?)

Sosyal ağlarda paylaş

Hmm, aydınlandım. O kadar da fark yok demek ki arada. Ne bileyim dslr'lara bakıyorsun biri kayıt süresi kısıtlı ısınıyor diyor, diğeri sensör ömrü kısalıyor diyor, bir sürü sıkıntı oluyor yani anladığım kadarıyla. dedim bu direkt video için üretildiği için daha faydalı olabilir ama neden kullanılmıyor anlamaya çalıştım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...