Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Canon DSLR AC Adaptörleri makineye zarar verir mi?

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Cahilce bir soruyla karşınızdayım. Şimdi ben bu yayın mayın muhabbetine benim Canon 6D Mark II'yi kullanmaya başladım kamera için. Lakin bataryası 2-3 saat içinde bitiyor. Aslında 1 yayın sessionu için gayet yeterli ama bataryanın ömrünü azaltıyor olmamdan ötürü dertleniyorum ve geçenlerde yayında bir arkadaş şundan önermişti;

https://www.amazon.com.tr/Sanger-ACK-E10-Canon-Uyumlu-Adaptör/dp/B083476MFH/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=canon+ac+adaptör&qid=1610813845&rnid=21345902031&sr=8-1

Bu aletler benim makinaya uzun vadede zarar verir mi? Zamanında Canon 600D vardı bende, çakma batarya almıştım. Makinayı çalıştırıyordu ama bazı fonksiyonları sıçıyordu, bataryaa bazen içine sıkışıyordu. O yüzden bi süre sonra kullanmamaya başladım korkup. Muhtemelen zarar verecekti devam etseydim. Bunda da benzer sorunlar yaşar mıyım? Bu konuda bi tecrübesi falan olan varsa elimden tutsun.

Sosyal ağlarda paylaş

ya mesela bugün 4.30'dan 7.15'e kadar yayında kaldım. kameranın da pili bittiği için kapattım. gerçi zaten yorulmuştum muhtemelen kapatırdım da, yine de yayının ortasında kesilmesi hoş değil.

Ama yani haftada max. 3 kere, günde 2-3 saat olmak üzere kullanıcam.

Sosyal ağlarda paylaş

22 dakika önce, Dynun dedi ki:

Ya samimi konuşmak gerekirse makinen yayın için overkill abi.

2bin liraya falan microfourthirds bi panasonic alsan, üzülmezsin çatır çatır yüklenirsin ?

adfg farkındayım. ama elimde rezalet bir logitech webcami vardı, bi de fotoğraf falan çekmek için bu makinem vardı. sonra bu makineyi webcam olarak kullanabileceğimi farkettim. Takdir edersin ki görüntü kaalitesinde muazzam fark var.

6d

sIMrNO.png

iğrenç logitech

uYSPD5.png

Sensöre çok yükleniyor muyuz ya böyle yapınca? Çünkü makinayla kayıt almıyorum, sadece açık duruyor fotoğraf çekim modunda, pc'de EOS Webcam utility var, otomatik algılayıp live view pc'ye veriyor görüntüyü.

bi de kendi üstündeki live view da açık değil. ekran kapalı. sadece pc'de var görüntü.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Evet abi sensöre çok yükleniyoruz. 

ben mesela ikinci el makine alırken foto mu video mu cekilmis dikkat ederim, video cekilmis cihazdan biraz uzak dururum ?

Tabii git webcamle çek demiyorum ama iyi isiklandirma ile güncel bir kompakt makine (bas çekler) işini görebilir.

Caanım makinene yazık etme 

Dynun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Dynun dedi ki:

Evet abi sensöre çok yükleniyoruz. 

ben mesela ikinci el makine alırken foto mu video mu cekilmis dikkat ederim, video cekilmis cihazdan biraz uzak dururum ?

Tabii git webcamle çek demiyorum ama iyi isiklandirma ile güncel bir kompakt makine (bas çekler) işini görebilir.

Caanım makinene yazık etme 

he ama bak işte, video "çekiyosan" doğru, sürekli fotoğraf çekmek gibi bi şey o ama, webcam olarak kullanırken video çekmiyorum. hatta makine video modunda değil fotoğraf modunda duruyor.

O yüzden sanki video çekiyormuş kadar bi sorun olmuyodur gibime geliyor. Ay bilemedim ya. Peki sensörü bi kenara koyalım, şu AC adaptörlerine ne diyosunuz şimdi;

https://www.amazon.com/HQRP-Adapter-Coupler-Digital-Camera/dp/B003XN37YW/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=HQRP+AC+Power+Adapter+fits+Canon+ACK-E6+EOS+6D%2C+EOS+5D+Mark+II%2C+EOS+5D+Mark+III%2C+EOS+5D+Mark+IV%2C+6D+Mark+II+Digital+Camera&qid=1610823953&sr=8-1

şunu sepetime ekledim, 270 tl'ye geliyor ama emin değilim alsam mı almasam mı diye. Yorumlara bakılırsa bi problem yok kimsede.

Sosyal ağlarda paylaş

abi belki ileride yine onu da alırım ayrı konu da, hani zarar vermeyecekse adaptörü de alayım, lazım olur. bi gün çekime giderim bi şey olur, kamerayı kurup çekmem gerekir, bataryam biter, çekim yapamam vs. 

hani adaptörü alırsam sadece ve sadece twitch için alıyor olmıcam sonuçta. Ama tek derdim makinaya bi zararı olur mu olmaz mı? ilk postta bahsettiğim gibi daha önce 600d için çakma batarya aldığımda eciş bücüş şeyler yapıyodu makineye. aynı şey olur mu diye tereddütüm var.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Goering dedi ki:

AC'ye takılı çalışan fotoğrafçı görmedim, moda foto şirketinde çalıştım.

video herhalde daha da çok skıntı çıkartır.

vlogger kamerası al.

fotoğrafçılıkta çalışmaz zaten. Ama atıyorum tripodu kurmalı, sabit konser - seminer kaydetmeli bişi olur (ki bi kere öyle seminer işine gitmiştim, zırt pırt bataryayı çıkarıp 10 dk 15 dk şarj etmeye çalışyıdoum her bulduğum boşlukta)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...