Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung 27" 2K (1440p) 1ms 144Hz Curved QLED HDR Monitör

paradoksalkedi

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Temmuz'da Hepsiburada'dan aldım, fatura kutu vs her bir şey duruyor. Yanına 2 tane 24" monitör yaptım ama rahat edemedim. Şu ürün:

Samsung LC27HG70QQMXUF,

27 inç, curved, 1440p, HDR, 144HZ, 1ms, her şey var işte.

https://www.hepsiburada.com/samsung-lc27hg70qqmxuf-27-2k-1ms-144hz-freesync-2-hdr600-kavisli-va-qled-oyuncu-monitor-p-HBV00000BA2EM?magaza=Hepsiburada

2 tane 24" monitöre geri döndüm, arkadaşlarım hep 27" curved kullanıyor diye gaza gelmiştim ama benlik değilmiş. 3200 şu an HB'da ben de o fiyatlara almıştım. 2700'e bırakırım. Ölü piksel vs de hiç bir şey yok tabii ki, Ankara'dayım bu arada.

Foto falan çekmeye üşendim, sıfır gibi işte 6 ay oldu maks alalı.

RTINGS'de bu fiyatlardaki en iyi monitör bu arada, şöyle detaylı incelemesi var, VA panele göre oldukça iyi IPS'e yaklaşıyor diyorlar.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/chg70

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

abi update edeyim konuyu:

rahatsız ediyordu monitör biraz da alışamadım herhalde diyorudum, alışmak değilmiş konu.

doktora gittim, astigmat varmış (kaç yıldır niye ortaya çıkmadıysa) gözlük verdi, artık rahatım sdfsdf gözüm bozukmuş meğer alışmak vs değilmiş problem satmaktan vaz geçtim :D

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

47 dakika önce, Silphatos dedi ki:

yere zor bastın di mi ilk kullandığında astigmat gözlük/lens vs

ya o kadar olmadı da çıldırıyordum, gözümün ağrıdığını hissediyorum, rahatsız oluyor, ağrıyor ve çözümü bulamıyorum. bir yerden sonra bakılmıyordu ekrana, hiçbir şey kalmadı şimdi kaç haftadır mis gibi.

çok ilginç bir şey astigmat, yazılarda ekstra blur varmış ve ben farkında değilmişim. mesela toprağa bakarken, toprak normal geliyordu, astigmat gözlükle texture paketi yüklenmiş gibi oldu, yani görememe seçememe değil, kendinden AA kapalıymış meğer.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Silphatos tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...