Jump to content
Gizli

Bu kadar insan ne iş yapıyor?

Öne çıkan mesajlar

§ 08 Oca 2021, 06:05

Düşünecek bir şey yok, genç işsizlik %25, bunlar sadece 25 yaş altı okumayanlar. 25 yaş üstü de pek iyi değil.

Sorun zaten bu kadar insanın iş yapmaması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Oca 2021, 07:34

Bence de ana sebebi işsizlik gibi. Zaten düzgün bir işte çalışan ne kadar insan var ki, bir de üzerine yok esnek saatler, home office günleri falan bulsunlar. Sokaktaki milyonlardan bahsediyoruz.

Çoğu evde gereksiz elektrik harcamamak için 1 çayla günü geçiririm niyetiyle sokağa düşüp, onlarca saat boş boş gezip, parklarda bahçelerde oturup 1 çay içip eve dönüyor diye düşünüyorum. Kuru kalabalık aslında yani, öyle sokaktalar diye çok para harcıyorlar gibi bir durum yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Oca 2021, 07:41

vardiyalı çalışan büyük bir çoğunlukta var mesela 8:00-14:00 ve 14:00-20:00 olarak vardiyalı oluyor bir çok iş. yani öğlen 3 te sokakta dolaşan adam sabah çalışmış olabilir. yada 1 de gördüğün işe gidiyor olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Oca 2021, 10:07
17 saat önce, neutrino dedi ki:

Öff öss laneti iste, ne yapmak istedigini bilmeden, kendini tanimadan dershaneye git, test coz, sinava gir, puaninin yettigi en iyi bölümü sec sonra bi bakiyorsun ki sevmiyormussun aslinda o mühendisliği. Ayni seyleri hissediyorum seninle, neyse ki direkt bölümümle alakali bi is yapmiyorum ve isimi seviyorum o acidan sansliyim. 

Cok guzel ozet 👍

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Oca 2021, 11:18

O iş olmasın diye rehber öğretmen sistemi kuruldu, ama çalıştığı okul sanırım bir elin parmaklarını geçmez. Bizde sadece yurtdışına gidecem diyenlere (ona da öğrencinin gelip kendisi söylemesi gerekiyordu) biraz yardım ediyorlardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 08 Oca 2021, 11:32
19 saat önce, neutrino dedi ki:

Öff öss laneti iste, ne yapmak istedigini bilmeden, kendini tanimadan dershaneye git, test coz, sinava gir, puaninin yettigi en iyi bölümü sec sonra bi bakiyorsun ki sevmiyormussun aslinda o mühendisliği. Ayni seyleri hissediyorum seninle, neyse ki direkt bölümümle alakali bi is yapmiyorum ve isimi seviyorum o acidan sansliyim. 

i s t a n b u l f r a n s ı z e d e b e b i y a t ı

gITc0VL.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 10 Oca 2021, 09:39
On 08.01.2021 at 10:41, Mal dedi ki:

vardiyalı çalışan büyük bir çoğunlukta var mesela 8:00-14:00 ve 14:00-20:00 olarak vardiyalı oluyor bir çok iş. yani öğlen 3 te sokakta dolaşan adam sabah çalışmış olabilir. yada 1 de gördüğün işe gidiyor olabilir.

O nasıl vardiya ya öyle, full çalışsan bile 6 saat. 7 gün öyle çalışsan anca 40 saat doluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 10 Oca 2021, 10:13

harbi o nası lvardiya asdsdf biz sabah 8 akşam 18.30 çalışıp 5 günde tamamlıyoruz 45 saati

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 10 Oca 2021, 10:35

part time çalışanlar işte. daha değişik saat aralıklarıyla çalışanlarda var. migros şok a101, saatleri farklıdır ama hep vardiyalı sistemle çalışıyor. güvenlik görevlileri, temizlik personeli, mağaza personelleri, garsonlar, starbucks vb. çalışanı sabah 8 akşam 8 çalışandan daha çok vardır vardiyalı çalışan. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 10 Oca 2021, 11:33

şehirler kalabalık arkadaşlar, gidin bilecikte saat 11 de insan göremezsiniz sdfg

büyükşehirlerde işe giden var gelen var, yoldan gelen var, alışverişe giden var part time çalışanı var, kırtasiyeye fotokopi çektirmeye giden var, hırdavata conta almaya giden var, ps kolunu garantiye götüren var, torbacıyla buluşmaya giden var, eczaneye ilaç almaya giden var, var oğlu var

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Oca 2021, 07:36

tavuk geziyo parkta la asudhahudsa

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...