Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çinin hemen her konuda batıdan üstün olması

Loex

Öne çıkan mesajlar

On 27.02.2021 at 11:27, Loex dedi ki:

Hiçbiriniz gerçek değilsiniz canım sıkıldıkça yazıyorum işte.

'' Aslında ben yoğum, ben senin süper egonum, hayalinde yarattığın bir karakterle kavga ediyorsun, benim senin süper egonum eg...t! yoğum oğlum, yoğum lan, valla yoğum... ''  repliği geldi aklıma valla Avrupa Yakası Gülse Birsel güzel yazmış. 

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Sam dedi ki:

cnn i çine karşı kaynak göstermek de bayaa saçmaymış. Keşke bizim ülkede de azcık daha sansür olsa, bu kadar batı sevdalısı koyun olmazdı memlekette.

26 dakika önce, Narstil dedi ki:

'' Aslında ben yoğum, ben senin süper egonum, hayalinde yarattığın bir karakterle kavga ediyorsun, benim senin süper egonum eg...t! yoğum oğlum, yoğum lan, valla yoğum... ''  repliği geldi aklıma valla Avrupa Yakası Gülse Birsel güzel yazmış. 

olabilir kavga edebileceğim seviyede karakter yok burada sanki

Sosyal ağlarda paylaş

Gerçek olarak görmediğin insanlara forumda cevap yazman ,  onlarla kavga edecek karakter görmemek , yada kavga etme isteği de bir çelişki durumu..

Çin de yaşamış/ yaşayan biri varsa direk kendi gözlemlerini yazabilir onun dışında her bilgi internet , haber siteleri , forumlar , 3. şahışların bilgileri , ticaret vb kanallardan gelecek. Kimin neye inandığı da kendine kalacak.

Neyse konu gereksiz uzamış.

Sosyal ağlarda paylaş

Kimin neye inandığı kendine kalacak mantığıyla dünyanın düz olduğuna da inanmasını mazur görebilirsin. Öyle inanması mazur görülebilir tabii (ne de olsa insan, türlü türlüsü var) ama bunun gerçeğin bir boyutu olduğu, veya herkesin kendi gerçeği olduğu safsatası mazur görülemez.

Ben Türkiye'de ekonominin iyi olduğunu söyleyerek milyonlarca insan bulabilirim, anketlerde %20-30 görünüyor, hadi bunun yarısı öyle düşünmeden söylese desek bile yine de milyonlar. Buna karşın Türkiye'de bile yaşayamayan verileri ortaya koyup durumu söyleyen bir kişinin görüşü bu milyonlara ağır basar, bilmem anlatabildim mi. 

Hadi postmodernlik kapsamında gerçek tek değildir desek bile gerçek olmadığı bariz olan şeyler de var. En azından neyin yalan olduğunda uzlaşmalıyız.

Sosyal ağlarda paylaş

On 1.03.2021 at 08:48, Loex dedi ki:

cnn i çine karşı kaynak göstermek de bayaa saçmaymış. Keşke bizim ülkede de azcık daha sansür olsa, bu kadar batı sevdalısı koyun olmazdı memlekette.

olabilir kavga edebileceğim seviyede karakter yok burada sanki

Adam hakli beyler. Bati sevdalisi koyun dolu memleket harbiden. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 28.02.2021 at 18:40, Nigger_of_the_sand dedi ki:

Kim abi bu adam, Korona karsiti bir mico vardi onu cok andirdi.

Konu Cin'den LGBT karsitligina nasil geldi ayrica. Escinsellerden korkan birine Cin nasil bir guvence sunuyor anlamadim. Cin icin cok da fifi yani senin kime vurdurdugun.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9320747/Homosexuality-declared-psychological-disorder-Chinese-court-rules.html

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...