Jump to content
Suark

Doğalgaz vana sorusu

Öne çıkan mesajlar

§ 10 Ara 2020, 13:31

Kombiyi açık unuttum evde. Doğal gaz vanasını girişten kapattırsam kombide sorun olur mu?

HELP

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 10 Ara 2020, 13:32

olmaz, alert cikarir sadece

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Ara 2020, 09:23

Doğalgazı kapattıktan sonra, bir de elektrik sigortasını off/on yaptır istersen kombi de resetlenmiş olur 😛

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Ara 2020, 17:37

Akıllı termostat rulez hem telefondan aç kapa program yapabiliyorsun hem 100m3 yaktı tam bütün ay boyunca  şort tshirt gezdim nerdeyse acayip iş gördü, tavsiye ederim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Ara 2020, 20:55

tamamen mi kapatiyosun yoksa pilota mi aliyosun evde degilken :d

empirik data toplayalim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Ara 2020, 21:04

vanayı kapattırabilirsin, kombi hataya geçer, bir şey olmaz.

3 saat önce, Liebe dedi ki:

Akıllı termostat rulez hem telefondan aç kapa program yapabiliyorsun hem 100m3 yaktı tam bütün ay boyunca  şort tshirt gezdim nerdeyse acayip iş gördü, tavsiye ederim. 

akıllı termostat her kombiye oluyor mu? marka/model önerisi var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Ara 2020, 05:18

bildiğim kadarıyla oluyor ama yoğuşmalı kombilerde daha performanslı çalışıyor imiş. bu on/off olanlar galiba hepsinde çalışıyor. 

kombiye bakıma gelen yetkili servis elemanı bile honeywell tavsiye ettiydi DH'de okuya okuya en son onda karar kaldım. on/off yaptırıyor benim aldığım model, biraz daha pahalısı var modülasyon da yaptırıyor . modülasyon kombiyi gerekli ısıyı yakalatana kadar kısıp yükseltme olayı, sürekli açık kalıyor böylece açıp kapama esnasında harcanan sarfiyatı engelleyerek daha az tüketim sağlıyormuş muş. ben yorumlara dayanarak bundan almadım normal tık tık açıp kapanıyor,

https://urun.n11.com/termostat/honeywell-y87rfc2090-akilli-internet-baglantili-termostat-P211395375

biraz karışık oldu ama yığınla bilgi var okuya okuya beynim şişti diyebilrim tahmin edersiniz DH ölücülerinin bu konuda araştırmalarını. 

Liebe tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Ara 2020, 06:39

halihazırda demirdöküm valiant gibi markaların kendi çözümleri var, bu kablosuz termostat olayında.

min 500tl + kurulum gibi fiyatlar.

kombi'de ayrı kontrol çıkış kablosu oluyor, ona bağlıyorlar.

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Ara 2020, 07:15

aynen bende buderus gb062 kombi var, kendi on off kablosuz termostatı 750 TL civarındaydı almışken bari akıllı kontrol de olsun deyip black fridayde indirim bonus vs. derken 980 TL'ye bu paylaştığımı almıştım. daha uygun fiyatlı kendi üstünden de ayar/program vs. her şeyi yapabileceğin termostatlar da var tabi ki. benim bunu tavsiye etmemin asıl sebebi suarkınki gibi olaylarda uzaktan müdahale edebilme özelliği, yattığın yerden bile yav ev serin oldu dur açayım diyeibliyorsun

Liebe tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Ara 2020, 07:21

buderus tc100 aldık kombiyi taktırırken , bi de bunun termostatik vanaları var, telefonla istediğin odayı uzaktan değiştiriyorsun falan baya iyi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...