Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

O zamanlar lisedeydik..

reampage

Öne çıkan mesajlar

Sürekli forumun geldiği hal eski hali filan diye konuşurken bir  bakiyim dedim ben nasıl üye olmuşum buraya. 

2004 Kasımı eski postlara bakınca hatırladım sanane ile başladı buraya geliş  sanırım öyle hatırlıyorum, beni buraya getiren arkadaş rahmetli Windshade nickli arkadaştı. (Lise 1. sınıfta tanışmıştık sonra Lise 2.sınıfta o ayrılmıştı ama uodan görüşmeye devam ediyorduk sonra bir ara it, bizim hesapları boşalttı (osman kılıcımı çaldı mevzu), bizde onun izini bu forumda bulmuştuk basmaya gelmiştik öyle başlamıştı. 

Asıl mevzu şimdi oldu, öyle biraz nostalji yapayım derken eski postları okuyordum şöyle bir olay fark ettim.

Sadun isimli Windshade arkadaşımız 2004 yılında vefat ediyor. ARE.  Postu aradan yıllar geçiyor filan uplanıyor arada aha burda : 

Buraya kadar iyi hoş güzelde, https://forum.paticik.com/profile/3380-WindShade/content/?all_activity=1

adam 2007'de son ziyaret gözüküyor. 3 sene sonra browserında biri kurcalarken log in oldu diye saçmalayamıcam. Herhalde sistemsel bir olay diye düşünüyorum. Birde arada 2008'de bi random şekil de ölüm postu uplanıyor. Bu arada naaşı bulunamadı diye hatırlıyorum.

Random konuyu uplayan https://forum.paticik.com/profile/22498-SturmVogel/ bu hesap 

windshade'in son ziyaret tarihine yakın üyelik oluşturmuş birde.

WTF. Olm ölmediysen gel çık ortaya istemiyorum itemları artık.

reampage tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ben de 2004'te sanane'nin kapanıp uzunnnn süren bakım döneminde gelmiştim, çutulcu gel olm bura daha iyi diye başımın etini yediydi.

Gizer adında benim oynasanadan tanıdığım bi arkadaşım intihar etmişti, babasıyla sürekli kavga eder dururdu psikolojik baskı yapıyormuş senden bi bok olmaz falan diye anlatıyordu

fotoğraçıda çalışıyordu son zamanlarında sanırım iyi bir çocukcağızdı, en son babasının av tüfeğiyle intihar etmişti. izmirliydi diye aklımda kalmış.

Sosyal ağlarda paylaş

ultimatr den gördüm buldum da geldiydim galiba. lurker gibi takılıyordum senelerce. hesap bile açma gereği duymadıydım hatta. sonra dota1 lobilerinde oynamak için hesap açtıydım

hatta geçmiş mesajlarıma baktım da hiç oynadığımı bile hatırlamadığım darkfall diye bir mmo için baya bişeyler yazmışım... ilginç..

Sosyal ağlarda paylaş

Beni karpuz getirdiydi, 2001 ya da 2002 olması lazım. Kendi bayağıdır yok ortada. Yıllarca az buz muhabbetimiz dertleşmemiz olmamıştı. Geçen ekşi'den mesaj attı, iki muhabbet ettik yine.

İlk başka bi nickle üye olduydum, okuyucuydum sadece. Sonra baktım ortam güzel, kalayım dedim, ama nick değişikliği yokmuş, kendi nickimi bunu yeni hesap olarak aldıydım. Eskisi de sonra the great purge'de silinenler arasında.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Kaede dedi ki:

biz de sihir kafe tayfasıydık. o ultra yağlı ve soslu pizza dilimi gibi olan sihir efsaneydi gerçekten

1 saat önce, reampage dedi ki:

asil kadikoyde sihir vardi efsane yarim ekmek ustu bir sandvic vardi atinc abi yapardi . besiktas sihirden alakasiz

Çeyrek ekmek üzeri kat kat kaşar sucuk, fırında altına su dolu tepsi koyulurdu diye hatırlıyorum.

2 saat önce, Darksun dedi ki:

Pepeleği görseydiniz keşke :) Resmi var mı bir yerde acep.

2005 öncesi paylaşımlar duruyorsa forumdan bi yerden çıkar belki, Athea paylaşmıştı zamanında.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Benim Paticik ile tanışmama 2001'de komşumuz Dojorel vesile olmuştu. Ankara'da toplanıp GM olarak efsane FRP oynatırdı. Aslında Ultima Online ile tanışmama da vesile olan kendisidir. Sanane'yi ucundan görüp Nebula'ya geçtiğimizi hatırlıyorum. Kısacası Paticik yolculuğum 2001 yılında UltimaTR ile başlamıştı. Sonrasında ise bildiğiniz gibi Pepelek ve Paticik şeklinde devam etti, düşününce 20 yıl olacak neredeyse ?

Nostalji olması açısından Internet Archive'deki hazır linkleri ve tabii ki 2001'den bugüne ikonik sayfalara ait birkaç ekran görüntüsünü paylaşıyorum:

UltimaTR:

9Pg72ON.png

Pepelek Anasayfa:

yJoB4ar.png

Pepelek Bonus:

oDJtCly.png

Paticik:

DjiRM3z.png

Internet Archive - UltimaTR

Internet Archive - Pepelek

Internet Archive - Paticik

UltimaTR konseptli DAoC ve Warcraft gibi altsiteleri ayrı olarak severdim. LyricZ, Edebiyat (Karalama Defteri) ve UOTR Sözlük'ün bile bugün ayrı yerleri var ❤️

Pepelek'in mavi kar yağan temalı anasayfasından bir not ile toparlayayım:

" selam, genel yapı itibari ilen andır kons durumundayız, eninde sonunda bitirecez, kararlıyız ? "

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...