Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

250-320k araliginda arac onerisi

barbu

Öne çıkan mesajlar

Eski bir octavia’dan cikiyoruz. Simdi en azindan octavia’dan kisa bir arac istiyoruz. Bu SUV tarzi olabilir ama fiyatlar yuksek.

acikca yeni arac ya da en fazla 1-2 yasinda arac istiyoruz. Otomatik. Icinde ozellukleri olsun. Ozellikle park ve guvenlik ile ilgili. 

Ne onerirsiniz?

1.5 seat leon 250-270k bandinda bulunuyor. 

1.8 corolla hybrid veya chr hybrid ise 310-320 bandinda. Ve diger araclarda opsiyonel adaptive hiz sabitleyici ve serit takip, geri gorus vs standard donanim.  Ilk basta mantikli gelse de MTVsi 1.8 oldugundan cok yuksek. Fazla km yapmayacagimdam bir sene icinde o benzinden tasarruf cikmayabilir. Bir de pefirmans dusuk diyorlar.

sizin onerileriniz be olurdu?

barbu tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Kamiq’lere baktim. Icleri bombos cidden. Hayal kirikligina ugradim. Daha ust segment seat ateca’dan biraz daha ucuz sadece ve ateca daha dolu. Cunku sagolsub bayiler sacma sapan seylerle paketlemis getiriyor. Yok sunroof vs.

qashqai’lere de baktim ama acikca pahalilar. Hani neredeyse seat ateca sifir fiyatina ikinci el aliniyorlar. Ya da km fazla veya cizik/vuruk.

Sosyal ağlarda paylaş

ıvır zıvır gimmicky featureleri gözden çıkarırsan sana tertemiz bi 1.5 a3 öneririm, sedan ya da sportback. octavia ile aynı hacmi sunması lazım aşağı yukarı. geri görüş kamerası var park sensörü var ama kendini park etme yok, ya da ne bileyim kendini frenleme falan getirilmemiş türkiyeye. hacimde problem yaşamazsanız her bakımdan mutlu edecek bir araç.

Sosyal ağlarda paylaş

kullandığım araçlardan vereyim, a3'ten focusa geçtim titanium paket, ihtiyacın olan her şey var, şu niye var/ şu niye yok diyebileceğim hiç bir şey yok ama limiti bir tık aşıyor olaiblir 320-330 k idi 2-3 ay önce .  hacim olarak çok ideal geldi a3'ten sonra. tabiki audinin keyfi, kalitesi yok araçta ama nispeten daha sessiz içerisi daha komforlu geliyor.

ama octavia ❤️ kayınpedere aldık nisan ayında gerçekten çok güzel araba ya çiçek gibi. içi bej rengi olan style paket var onda, çok iyi bir araç her açıdan.

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

20 dakika önce, roket adam dedi ki:

ıvır zıvır gimmicky featureleri gözden çıkarırsan sana tertemiz bi 1.5 a3 öneririm, sedan ya da sportback. octavia ile aynı hacmi sunması lazım aşağı yukarı. geri görüş kamerası var park sensörü var ama kendini park etme yok, ya da ne bileyim kendini frenleme falan getirilmemiş türkiyeye. hacimde problem yaşamazsanız her bakımdan mutlu edecek bir araç.

ya abi o kadar alakası yok ki hacimlerinin ahahah atmışsın resmen. arka koltuk basık ve çok rahatsız a3ün, octavia da salon- salon manje gibi geliyor. bagaj konusunda yorum bile yapmıyorum bence azcık araştır sdfd

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, xaty dedi ki:

Kamiq'leri %50 ötv bandına sokuyorlar. Fiyat olarak baya avantajlı oluyor şu piyasada ama diğer taraftan da bunu yapmak için baya boşaltıyorlar aracın içini.

Skoda Scala'ya veya Suzuki Vitara bakabilirsin.

Dedigim gibi bayiye gidip konustum. Scala da kamiq de iceriklere gore inanilmaz pahali. Fiyat aldim. Seat ateca ile ayni fiyata geldi kamiq. Sebebi de yok cam tavan vs. bana ne. Diger kamiqler se bombos ve degmiyor o paraya.

Edit: simdi farkettim. 1.0 motordan bahsediyorsun. Acikca 1.4 ten dusuk motor dusunmuyorum.

barbu tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

aga hacme ek olarak octavia bagajı tavandan açılıyor, hangar gibi aracın bagajı. a3'e ben bebek arabasını çapraz zor koyuyordum şu baston olanlardan, octaviaya enlemesine koyduğumda yanında boşluk bile kalıyor o derece yani. 

arka koltuk diz mesafesi audide de çok kötü değil ama ilk defa binen herkes kafayı bir gömüyor mesela C sütunun oraya ki ben bile kaç defa vurdum inip binerken arkaya. göt kısmı da keza daracık ve rahatsız. octavia tam tersine ferah ferah popon sığıyor. 

mukayese edilecek konular hacim değil  aynı gibi diyerek. audinin frenleri mesela bence çok iyiydi, direksiyonu çok iyiydi ( 2017 sonrasjı makyajlınınki o kadar iyi değil bu arada eskisi çok daha güzel) .  sürüş dinamikleri olarak da octavia sanki daha bir baba arabası gibi 

Sosyal ağlarda paylaş

38 dakika önce, barbu dedi ki:

Simdi baska soru sorayim. Tecrubeli olan vardir.

seat leon yeni kasa cikartacak. Yeni kasa oldugu icin sizce enflasyon ve doviz kuru harici fiyat artisi ne olur?

daha onceki baska modellerib kasa degisiklik fiyatlarindan tecrubeli vardir belki.

Seat Ateca yeni vs eski kasa fiyatları net bilgi verecektir. Şu an ikisi de satışta olması lazım.

Ateca'ya bütçeyi yükseltebiliyorsan hiç düşünmeden al derim ayrıca.

Bir de aracı nasıl kullanıyorsun bilmiyorum ama 1.0 araca çok ön yargılı olma derim, test sürüşü yapıp bir bak veya kullanan biriyle konuş bence. Farkı var tabi ki ama benim beklediğimden iyi performansı

Sosyal ağlarda paylaş

23 dakika önce, xaty dedi ki:

Seat Ateca yeni vs eski kasa fiyatları net bilgi verecektir. Şu an ikisi de satışta olması lazım.

Ateca'ya bütçeyi yükseltebiliyorsan hiç düşünmeden al derim ayrıca.

Bir de aracı nasıl kullanıyorsun bilmiyorum ama 1.0 araca çok ön yargılı olma derim, test sürüşü yapıp bir bak veya kullanan biriyle konuş bence. Farkı var tabi ki ama benim beklediğimden iyi performansı

Eski kasa ateca fiyati bulamadim ya.  Xcellence modelinin. Hep yenisi cikiyor. Arkadas ne kadar zormus arac arastirmak

Sosyal ağlarda paylaş

58 dakika önce, barbu dedi ki:

Eski kasa ateca fiyati bulamadim ya.  Xcellence modelinin. Hep yenisi cikiyor. Arkadas ne kadar zormus arac arastirmak

https://basaranoto.com.tr/wp-content/uploads/2020/10/13-EKIM-2020-Seat_Fiyat_Listesi.pdf

Yeni listelerde aynı anda görünmüyormuş. Üstteki Ekim listesi sanırım en son beraber oldukları zaman.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...