Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rami 32ye cikardim, xmp 2 profili mavi ekran veriyor

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Kaşınıyorum işte. Sistemi topladik zar zor calisir hale getirdik, birak dimi, yok illa kendime sorun ureticem.

Efendim.bu black fridayde dayanamadim, bi 16 ram daha aldim 8-8. Onceki aldiklarima birebir ayni (gskill sniper x 3200mhz cl16) 

Boylece anakartta 4*8 oldu. Lakin 3200 mhz ile calistiran xmp profil 2yi sectigimde boot ederken mavi ekran yiyorum. 1-2 kere boot edebildim ama cok dayanmadi 1 dk sonra falan yine mavi ekran. Xmp 1de acabiliyorum ama o da 2933 mhz calisiyor. 16 gbde xmp2 idi.

Neden olur bu?

Sosyal ağlarda paylaş

manuel timing dene : (

ve a1a2'yi b1b2'ye tasi oyle dene bir de.

yenilerle eskileri bence yanlis sirada taktin. 

a1b1a2b2 olabiliyor bazi anakartlarda, emin olmak icin bir websitesinden bak.

ayni ram olsa da, 'kit' olmasinin bir anlami var hocam.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi kafamda şoyle bi şey var. Bu bendeki sniper x ramler daha intel optimizedmış, flare x'ler ise amd optimizedmis. Ben bu sniperlari iade edip flare x cakayim diyorum, belki boyle duzelir, lakin amazonda 2*16 yok. Amazondan almak istiyorum cunku iadesi sorunsuz. Yine 2*8 'den 2 tane almali yapabilirim ama bunu pek tavsiye etmiyosunuz anladigim kadariyla. Yani 4lu ram paketi de yok ki ne bokuma 4 slot var o zaman bu anakartta madem sorun cikartacak ?

NE YABAYİM?

Sosyal ağlarda paylaş

4x8’i  2x16’ ile değiştir ama bu sefer anakartında baskasının sorunsuz kullandığı bi ram seç, muhtemelen dual ramler o seriler performans versin diye öyle programlanmış ya da üretilmiş, 4 olunca sıkıntı çıkarıyor, bi kaç yerde daha okumuçttum

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...