Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.9 [22kasım20]

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Teşekkür ederim, baktım listeye de bulduğum 3-4 tane ram de yok. Örn:

https://www.amazon.com.tr/HyperX-HX432C16FB3K2-16-Bilgisayar-Belleği/dp/B07WD5VKVL/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=ddr4+3200+16&qid=1625036775&sr=8-1

https://www.hepsiburada.com/gskill-ripjawsv-8gb-3200mhz-ddr4-cl16-ram-f4-3200c16s-8gvkb-p-HBV000008OPFW

listedeki vendorların 8x2 ürünlerinin kodlarıyla mı arama yapayım, direkt o listeden mi olsun alacağım ram?

bu varmış listede , ucuza kapatamayacağım galiba ?

DRaGoN_SLaYeR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Önemli olan chipi liste eski çoğunu bulmakta zorlanabilirsin doğal. İlk linklediğin %90 sorun çıkarmaz zaman derdin yoksa linklediğini al olmazsa iade eder 2. seçeneğin üzerinden gidersin. Yok garanti olsun diyorsan listede bulduğunu al. Dediğim gibi ilk bulduğun patriot çok büyük ihtimalle çalışır.

PS : kurduğum hiçbir sistemde QVL bakmadım çok şanslıyım sanırım ?

ad3m tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

her türlü, ramler çalışır ama şöyle bişi yaşamıştım 2010'lu yıllarda;

Listede olmayan, fakat satın aldığım Kingston ram'ler sürekli mavi ekrana neden oluyordu. Ben baya bi mavi ekranın neden kaynaklaandığını anlamadım. çünkü ortalama haftada 1 mavi ekran alıyordum. Dolayısı ile listedekileri almak daha garanti! her zaman!

KillJoy tarafından düzenlendi
typo
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, ad3m dedi ki:

Tek bir ram olacak değil mi sistemde? Var olan ramin üzerine ekstra almadığın sürece problem olmaz. İleride upgrade ederim diyorsan kit al 2x8 çünkü sonradan aynısını bulmak çok zor olabiliyor.

Aynen 2x8 alacağım, uzun bi süre de upgrade etmem ya 2-3 sene götürür. O zamana da ddr5 falan çıkar herhalde ona geçeriz fdsfs

35 dakika önce, KillJoy dedi ki:

her türlü, ramler çalışır ama şöyle bişi yaşamıştım 2010'lu yıllarda;

Listede olmayan, fakat satın aldığım Kingston ram'ler sürekli mavi ekrana neden oluyordu. Ben baya bi mavi ekranın neden kaynaklaandığını anlamadım. çünkü ortalama haftada 1 mavi ekran alıyordum. Dolayısı ile listedekileri almak daha garanti! her zaman!

Ben de şimdiye kadar hiç listeye göre ram almadım ve hiç problem yaşamadım ya, umarım bunda da sorun olmaz fdsf, bi deneyeyim problem çıkarsa iade yapcaz artık.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Öncelikle farklı XMP profilleri olabilir, diğerlerini dene. Benim anakart mesela XMP 1 ve XMP 2 olarak iki tane profil gösteriyor, sadece bir tanesi 3200 MHz yapıyor. Böyle olmaması gerek ama kurcalamadım hiç.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...