Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.9 [22kasım20]

GERGE

Öne çıkan mesajlar

48 dakika önce, mokoko dedi ki:

kasanın airflowu sıkıntılı. gamersnexustan biraz review bak, içine sineni alsan olur.

İşlemci sogutucu da meh gibi...

Sosyal ağlarda paylaş

son anda bi kaç değişiklik ile aşağıdaki şekilde kurdum kasayı

i7 10700

evga 3080 xc3 ultra

nzxt x62 kraken soğutucu

msi mag tomahawk anakart

2x8 corsair ram

sadece kasa işinde hata yapmışım sanırım. soğutucuyu tepeye taktım ama kasanın üstü kapalı olduğu için sıcak hava içerde kalıyor ve baya bir ısındı kasanın içi bu yüzden. tepeyi çıkarınca kendine geliyor. sanırım acemiliğime geldi ve kasayı yanlış seçtim ama anlamadığım şey nereye baksam bütün kasalar üstü ve önü kapalı. ben bi şekilde böyle de çalışıcak diye düşünüp beğendiğimi aldım ama belli ki hata yapmışım. onu da bir noktada değiştiririm heralde böyle olmaz çünkü ? yardımlar için teşekkürler bu arada. 

Sosyal ağlarda paylaş

kurulur da kasanın üst hava çıkışları çok yetersiz görünüyor. yetersiz bile olsa gerçi çıkacak yer buldukça çok da ısıtmaması gerek. Acaba fanları ters bağlamış olabilir misin ?

Dışardan hava çekmeye çalışıyor olabilir mi fanlar ? içeride hiç exhaust fan olmayınca sapıtıyordur sıcaklık

Sosyal ağlarda paylaş

yukarısı skıntılıymış kasanın baya ?

değiştir bence

en random kasalar bile daha: iyi

https://www.itopya.com/cooler-master-masterbox-td500-750w-80-bronze-mesh-argb-usb-32-mid-tower-kasa/

https://www.itopya.com/thermaltake-s300-tempered-glass-usb-30-mid-tower-kasa/

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

krakeni üste dışarı hava verecek şekilde kurdum. zaten o yüzden üstteki kapak gelince sıkıntı oluyor ama kasanın kurulum görüntülerinde hep aio coolingi tepeye koymuşlardı. ben de orda gördüğüm için koydum oraya yani. evet bi sonraki denemem öne takmak olabilir bakalım denicem ?

kasada önce 3 içeri hava alan, arkada da bi tane dışarı veren fanı var yukardaki görüntüdeki gibi. ben aio'yu üste taktım.

mokoko tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yok yanlışın var, CPU soğutucu.

soğuk hava çekmesi lazım CPU'ya.

kasa fanlarını da ayarlayıp; exhaust'la da hem cpu hem gpu sıcaklığı atıcak, ideal olarak arkadan.

tip-4.jpg?width=500&height=323.741007194

https://forums.tomshardware.com/threads/help-with-fan-setup-for-fractal-design-define-r5.3210234/

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam işte, önden zaten intake fanlar var. ısınan hava kasanın üzerine toplanıyor.

oraya koyduğu cpu sıvı soğutmanın fanları da hem kasa içindeki genel sıcak havayı dışarı atacak, hem radyatörü soğutacak.

hem kasa önüne hem üstüne intake koyarsan ısınan havayı tek arka fanla atabilecek misin dışarı ?

Sosyal ağlarda paylaş

push-pull dediğin şey cpu cooler radyatörünü, intake fanların arkasına bağlayıp içeri giren havanın radyatörden geçtikten sonra cooler fanları tarafından çekilmesine deniyor. (veya exhaust önüne bağlayıp atılmasına)

cooler'ı tek başına bir yere monte edip sistemin geneline push-pull dendiğini duymadım hiç.

Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • GERGE unlocked, locked ve unpinned this konu
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...