Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Odaya hoparlör

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

On 06.02.2021 at 20:09, GERGE dedi ki:

Bu PreSonus Eris E3.5 BT çok iyi çıktı. Bluetooth olarak kalite iyi, içinde iyi bir DAC var gibi ki zaten PreSonus yani. Ses kalitesi çok iyi, odaya yetiyor. Oyun oynarken de iyi.

Bilgisayarına hoparlör alacak herkese öneririm. 

GERGE, dostum review yazar mısın kısa - madde, madde 

3k şu an Eris.

bass aramıyorum, net müzik/flac, apple music dinleyeyim - bazen de zoom call'a bağlarım.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Odaya olmaz onlar. Bilgisayar başında otururken, tam near-field üçgenini oluşturduğunda çok iyi ama.

Müzik dinlemiyorum bilgisayardan ya da dinlersem ses kartından referans kulaklıklarla dinliyorum, müzik için kullanmıyorum yani. Zoom için de kullanmadım, Arctis'leri takıyorum toplantı olduğunda. Eris'ler neredeyse tamamen oyun, dizi (film değil) ve gitar için kullanılıyor.

Near-field referans monitör işte abi bunlar, gitarı ses kartına bağlayıp gitar çalıyorum ben şu anda genelde bunlarla. Ama dizilerde de güzel oluyor. Film izlerken pek kullanmıyorum ama, baslar az olduğundan Dolby Atmos açık Arctis daha iyi gidiyor orada.

Oyunlarda iyi, stereo çok net ve ayrımlaştırabilir, baslar da tatmin edici oyun için, bastırsın istemiyorum orada zaten. Tales of Arise'da 70 saat devirmişim neredeyse sadece Eris ile oynadım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Aktif ile pasif hoparlorleri kiyaslayip karistirma. Onu surecek guzel ve uyumlu amfi yoksa sen de cuzdanin da uzulursunuz. Aktif hoparlorlerin bu fiyat araliginda guzelligi bu zaten. Kendi icinde standardize ve uyumlu oldugunu net sekilde bilerek satin almayi yapiyorsun. 

Pasif hoparlorun reviewlarini okursun, eve gelirsin ne olcumleri ne sesinin okudugunla alakasi olmadigini gorursun. Tam tersi de gecerli tabii, falanca reviewer tarafindan yerden yere vurulan bir floorstander a cok uygun bir amfiyle boyundan buyuk is yaptirabilirsin. 

Grafikte kirmizi noktalarin sub 300 ve 500$  altinda 4.5/5 seviyeleri ustunde kotu hoparlor yok onu soyleyebilirim. Arastirma icin guzel bir nokta.

a5+ degil de a5 i ikinci el olarak da dusunebilirsin, illa BT connectivity dusunuyorsan da fiio bt modulu falan alabilirsin, cogu cihazin icindeki internal bt modullerinden de daha iyi olur. Upgrade yolu da acik olur. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Dore fiyat olarak bazen çok iyi olabiliyor. Bunun v1 modelini Sweetwater'dan $4 daha ucuza satıyorlar hatta şu anda. Uygun olur. Üzerine koyduklarında da çok koymuyorlar. Ama yurtdışında eskidiği için ucuzlayan ürünler burada ucuzlamıyor tabii. Yeni çıkan ürünler genelde iyi fiyattan çıkıyor ama.

PreSonus benim kullanımım için yeterli aslında ama ses kartını güncelledim üst seviye bir modele, içinde Marshall Valvestate gibi solid state amfileri aratmayan bir enstrüman girişi var gitara özel. Sırada referans monitörler var işte güncellenecek, onlar da daha iyi olsunlar ama Adam Audio A5X de gerekmiyor yani.

Güzel BOSS kabinimden aldığım ses ile Eris E3.5'lerden aldığım ses arasında çok büyük bir fark yok, kısık sesle gitar çalan adama Eris de yeter. Gitarın sesi daha güzel olsun diye değil zaten değiştirmem, Eris 80Hz altında güç kaybediyor, ondan.

@reampage Bence yarar. Sağda solda referans monitörler müziği düz gösterir, normal hoparlörler müziği daha eğlenceli ve dinlenilebilir gösterir diyorlar, büyük saçmalık bence. Yıllardır referans kulaklıklar ve monitörler kullanarak müzik dinliyorum, çok da memnunum. Ama alıştığından farklı olacaktır, orası kesin.

Hatta yani bilgisayar oyunlarını da bunlarla oynuyorum, dizi/film de bunlarla izliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu fiyat araliginda studio monitor ve bookshelf speaker arasindaki cizgi sandigimizdan daha da ince. Driverlari, amp leri , kasalari vs cogu durumda ayni. Belki baglanabilirlik degisebiliyor, bazen de tuning i farkli olabiliyor ama cok keskin bir cizgi yok kulakliklardaki gibi. Biraz markanin kendini konuslandirmasi ve pazarlamasiyla alakali.

Kali de kesinlikle o bangir bangir ben monitorum diyenlerden degil. Kutusunun ustune active bookshelf speaker yazsan kimse bu monitor aslinda demez. 

a2 den sonra guzel upgrade kesinlikle @reampage

Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, KHaRoN dedi ki:

Bu fiyat araliginda studio monitor ve bookshelf speaker arasindaki cizgi sandigimizdan daha da ince. Driverlari, amp leri , kasalari vs cogu durumda ayni. Belki baglanabilirlik degisebiliyor, bazen de tuning i farkli olabiliyor ama cok keskin bir cizgi yok kulakliklardaki gibi. Biraz markanin kendini konuslandirmasi ve pazarlamasiyla alakali.

Kali de kesinlikle o bangir bangir ben monitorum diyenlerden degil. Kutusunun ustune active bookshelf speaker yazsan kimse bu monitor aslinda demez. 

a2 den sonra guzel upgrade kesinlikle @reampage

çok sagol.

Do-re müzik fiyat tek için o zaman çok pahalı sanki 274 dolar tanesine çift olunca 500 üstüne çıkıyor 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...