Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mesleklerin Kazançlarını Gösteren Web Uygulaması

-Neiloth-

Öne çıkan mesajlar

Selamlar, bu bir ürün tanıtımıdır. ?

Tüm region/realm'lar için anlık auction house fiyatlarını kullanarak hangi crafted item'ın ne kadar kazanç sunduğunu gösteren bir web uygulaması yaptım.

The Gadgetzan Times

TSM'in halihazırda sunduğu bir hizmetmiş galiba, ne gerek vardı diyenler için, aslında amacım kişisel gelişimdi, bu boş vakitlerde yapılmış bir proje. Ama bir yandan da işe yarar bir ürün ortaya çıktığını düşünüyorum. Onlar region'daki ortalama fiyatları kullanarak benzer bir şey sunuyorlarmış. Ben realm'a özel, AH'da gerçekten listelenen item'ların fiyatlarıyla hesaplıyorum. Daha hassas olduğunu düşünüyorum.

Bir kaç eksiklik var, BFA için bitiyor diye Expulsom maliyetlerini yoksaydım mesela, Shadowlands çıktığında benzer bir currency olursa yine realm'a özel bir fiyat tahminiyle onu da ekleyeceğim.

Bu başlıktan beklentim ise hem içerik, hem de tasarım, marketing gibi konularda bir kaç öneri almak.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Nekro dedi ki:

cooking i actim rastgele de yanlışlık var gibi baya. kul tiramisudan, feast ten %300-400 kar yanlıştır.

debug ettim, doğru görünüyor. 
10 x wild flour = 45s * 10 = 4.5g
5 x foosaka = 75s * 5 = 3.75g
2 x aromatic fish oil = 99s *2 = 1.98g
5 * major's frothy coffee = 2.36 *5 = 11.80g

toplam maliyet: 22,03g

10 tane kul tiramisu çıkıyormuş, satış fiyatı 1 goldmuş.

toplam kazanç: 10g

profit = 10 / 22.03 = 0.45

bu hesap bu fiyata "kesin" satılabileceği anlamına gelmiyor tabi, ama mevcuttaki en düşük satış fiyatı buymuş.

Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle eline sağlık. Ancak zaten TSM oyun içine entegre halde, çok uzun zamandır sunuyor bu hizmeti.

TSM'nin default crafting cost ayarı dbmarket'tir. dbmarket de o realm'de son 14 gün içindeki fiyat ortalamasıdır. Ayrıca TSM içinde materyallerin hesaplanması için gerekli fiyatı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. minbuyout olabilir, o anki ortalama değeri olabilir, tüm realm ortalaması olabilir vsvs.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, zin dedi ki:

Öncelikle eline sağlık. Ancak zaten TSM oyun içine entegre halde, çok uzun zamandır sunuyor bu hizmeti.

TSM'nin default crafting cost ayarı dbmarket'tir. dbmarket de o realm'de son 14 gün içindeki fiyat ortalamasıdır. Ayrıca TSM içinde materyallerin hesaplanması için gerekli fiyatı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. minbuyout olabilir, o anki ortalama değeri olabilir, tüm realm ortalaması olabilir vsvs.

evet TSM'le rekabet etmek pek mümkün değil, ama benim de dahil olduğum bir grup insan TSM'i baya karışık bulup uzak duruyor. Bir de TSM, sahip olunan meslekler hakkında bilgi sunuyor.
Yani ideal kullanıcı tanımım, akşam wow oynayacak ama iş yerindeyken şöyle bi realm'ında hangi item yapmaya değer öğrenmek için şöyle bi sırayla mesleklere girip profit ratinglere göre sıralayıp 2-3 dk'da piyasaya hakim olmak isteyen insan ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...