Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple M İşlemcili Mac'ler

cabiria

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...

Başka başlık açmıyım dedim.

MacOS'ta dosya renklerini atadığımız tag'lere göre değiştiren bir app. var mı? Bütün dosyalar mavi ya, atıyorum tag'ini kırmızı yaptığımda dosya kırmızı olsun falan. Dosya rengini tek tek değiştirmek mümkün ama pratik değil. O yüzden belki birileri böyle bir app yapmıştır diye düşündüm.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
1 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

izliyorum şimdi de yeni aldığıma üzülmedim m1'i. %20 ile %40 arasında daha hızlı gözüküyor yeni macbook air.  yeni design dediler de çok fark da görmedim ben. bakalım yenisinin fiyat kaç olacak. 

Aynen esime yeni aldigim m1 air’i iade edip etmemek arasindaydim. Notch’u ve yeni fiyatlari gordukten sonra gerek yok dedim. Ram’i 16gb yapsalardi yine iade edip yenisini alirdim.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, orc_lord dedi ki:

Güncelledim başlık adını ?

Macbook Pro'larda sadece eski tip 13 inç'e M2 gelmiş. M1 Pro hala M2'den daha güçlüymüş.

m2 pro ve max gelince almak mantıklı olacaktır. önce m2 nin isminin ekmeğini yiyip sonra asıl geliştirmeyi duyuracaktır. klasik apple. m1 prodan geçiş yapacağımı da sanmam gerçi. m3 pro beklerim.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
13 saat önce, axedice dedi ki:

En ucuz m1ler iş için nasıl? Büyük excelleri açabiliyor mu, atıyorum browserda mrowserda takılıyor mu?

Pampam hiçbi bilgisayar açma da sıkıntı yapmaz da vlookup vs gibi komutlar kullanıyorsan onlara bakmak lazım.

edit: cpu-monkey veirleri doğruysa aşağı yukarı 12. nesil i3 ayarındaymış. Bence de problem yaşamazsın.

aktiftablet tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

m1 vs x86 konusundan ziyade office for mac'teki excel'in windows excel'e göre gayet leş olması gibi bi durum var. eğer hardcore excel kullanıcısıysanız office for mac excel kesinlikle kesmez sizi. vlookup falan var ama büyük sayfalarda sıkıntı yaratıyor, makrolar, dış bağlantılar vs bunların hepsi biraz problemli.

parallels üstünde windows kursan bile tüm programlar çalışmıyor tabii ki. eğer win üstünde kullanacağınız programlar varsa m1 almayın zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...