Jump to content
cabiria

Apple M1 işlemcili Mac'ler

Öne çıkan mesajlar

§ 27 Eki 2021, 14:53

Abi bir şey demek istemiyorum da bu Parallels boşa mı vaat ediyor bunu? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Eki 2021, 15:09

abi adam gayet net bir şekilde belirtmiş ne vaat ettiğini: "

"To install a new virtual machine on a Mac with Apple M1 chip, you need to use an ARM-based installation image with a supported operating system.": https://kb.parallels.com/125375

yani özetle bu başlık altında 300 defa belirtildiği üzere windows ihtiyacın varsa ve "windows for arm" işini görecekse m1 mac alabilirsin. bazı x86 appleri emülasyonla çalıştırmasına ve zum mum ıvır zıvır bazı app'lerin native arm versiyonunun da çıkmasına rağmen benim işimi görmüyor. burada da detaylı anlatmış https://docs.microsoft.com/en-us/windows/uwp/porting/apps-on-arm

roket adam tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Eki 2021, 15:16

Bizim universite virtual hpc aldi milyon cekirdekli cpu gpu var. Atladim direk. Mac’e client kurdum oradan makineye baglanip analizleri oyle yapiyorum uzun surecek bir is oldugunda.

O yuzden kafam cok rahat M1 konusunda. Tek sorun m1 pro makineyi almaya param yok ;(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Eki 2021, 18:12

bu yeni MacBook'ların fiyatını görünce çok uçmuş dedim de, iyi bir PC de aynı paraya geliyor gerçi. dövüzle maaş almak gerekiyor bu devirde, çokomelliler sağolsun.

MNLpSWu.png

Yhqznb5.png

3dt20V7.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Eki 2021, 18:31

m1 air satip m1 pro alayim dedim de hic worth degil ya 30k, cok guzel alet de backwards compatible degil notch, rezalet

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Eki 2021, 19:28

laptopda notch ne ya rezalet:(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Eki 2021, 20:50

3rd party uygulama da olsa şu videodaki rezaletin açıklaması yok asdf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Eki 2021, 20:59

yeniler biraz yüksek hatta daha da yükselecek, M1 13" fiyatları gayet iyi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 27 Eki 2021, 21:28

şunu nasıl test etmezsin la yuh, beter ol tim sen de yargılanacaksın

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Eki 2021, 07:22

Bir de salak salak savunmaya çalışıyorlar notch ekran büyüsün diye var diye

Ulan aynı bezel Dell'de var, gayette kamera sığıyor yukarıya 

Sadece branding için yapılmış aptalca bir fikir. 

Notch olmayan 16 m1 olsa alırım, ya da notch kısmını iptal edip kalın bezel var gibi kullanacağım 

uk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Eki 2021, 07:56

notcha'a ben okeyim ama notch olmasını gerektirecek bir şey olduğu zaman, bi sürü donanım var iphone'da, macde sadece kamera var, yok o sensörlerin hiçbiri. dediğin gibi tamamen branding için yapılmış aptal bir hamle. jobs görse tokatlardı tim'i.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Eki 2021, 08:09

centigin sagini solunu siyah doldurup kullanin eski halinden bile gene daha buyuk ekran, what the problem

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Eki 2021, 12:13
17 saat önce, paradoksalkedi dedi ki:

m1 air satip m1 pro alayim dedim de hic worth degil ya 30k, cok guzel alet de backwards compatible degil notch, rezalet

How to adjust an app's settings to appear below the camera area on your 14-inch or 16-inch MacBook Pro

You can adjust an app’s settings so that it uses the whole display or uses only the area below the camera housing.

https://support.apple.com/en-us/HT212842

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Eki 2021, 03:17

Bu notch olmayan ekran tipini biri patentledi de apple’a mi satmiyor? Adamlar intel’i oldurecek islemci yapti hala okuz gibi kamera alani koyuyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Eki 2021, 03:58

boşuna laf atmayın koşa koşa alacaksınız nasıl olsa

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Eki 2021, 05:25

M1'ler pro kasalara gelsin bakalım.nasıl olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 Kas 2021, 12:09
On 27.10.2021 at 16:17, df dedi ki:

Hiçbir şekilde normal windows kurulamıyor sanırım. Şirketten siparişleri verdik custom olduğundan 1 ay içerisinde gelecekmiş. Bakalım build süreleri vs ne kadar hızlanacak.

bugün teslim aldım sonunda. ilk izlenimler baya bi performans artışı var. detaylı olarak görmek için 3-5 gün kullanmak lazım tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...