Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple M İşlemcili Mac'ler

cabiria

Öne çıkan mesajlar

Pro ile air arasında gimmick + ekran parlaklığı + pil süresi + ekran kartı + fan farkı var. Arka sayfaya yazdıydım sanırım, kız arkadaşıma aldık aralık sonu. Güzel alet, bendeki 2015 pro'nun bayağı yavaş kaldığını farkettim düz kullanımda bile. Yalnız touch bar kadar boş beleş bir şey yok. O kadar alışmışım ki oradaki tuşları kullanmaya aleti kontrol hızım yarı yarıya düştü neredeyse, sesi nereden açacağımı, nereden ekran değiştireceğimi falan bulmak için bön bön klavyeye bakıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
3 saat önce, miyaw33 dedi ki:

Sonunda dayanamayıp macbook pro M1 aldırdım amerikadan.Evdeki hdd, usb, sdcard vs aletleri kullanmak için mecbur hub gerekiyormuş, herkes 1400 TL lik bisi önerdi, daha uygun bisi kullanıp memnun olan varmi? 

2015 pro dan sonra bu da sorunsuz çıkar umarim

bende dandik bi hub vardı, şundan.
1-2 aydır m1 air ile kullanıyorum, bi sıkıntı yaşamadım şimdilik. usb-c'den şarj etmiyor sadece, şarj için diğer slotu kullanıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

abi ayı gibi pahalı cihazlar alıp çin malı hublar kullanmayın gözünüzü sevim ya. hem de garantisiz yurtdışından alıyorsunuz, 100 liralık alet takmayın. 150 lira dediğin 20 dolar yapıyor, geldisi gittisi çin'den 3 dolara falan ithal edilen bir cihaza 20 binlik macbook'u emanet ediyorsunuz. yeni usbc macbooklarda her port aynı zamanda şarj girişi de olduğu için cart diye tüm anakartı yakma ihtimaliniz var. gidin apple'ın multiport usb-c'sini alın geçin. sırf port dönüştürücü değil, aktif çalışan adaptörler bunlar.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1. bos yapmissin 20k'lik alet kullanan yok adam amerikadan aldim yazmis.

2. garantili teknosa - hepsiburada verilen linkler

3. icindeki chip'ine kdr ayni, USB PD'nin anakarti yakma sansi 0 hata varsa power deliver etmiyor. https://www.usb.org/documents =

Spoiler

oyle kendi hub'imi yapayim fln yok...

napim ben housing'ini...

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, ginaly dedi ki:

bende dandik bi hub vardı, şundan.
1-2 aydır m1 air ile kullanıyorum, bi sıkıntı yaşamadım şimdilik. usb-c'den şarj etmiyor sadece, şarj için diğer slotu kullanıyorum.

kablonda sikinti olabilir. bu hub'lardan gani gani alindi cevremde, 1 tane skinti yasayan gormedim.

+1metre usbc kullanmayin, perf. dusuyor veya hic sarj etmiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Dandik çin malı usbc cihazların tehlikeli olduğunu tam olarak şu makaleden okumuştum ben de zamanında: https://www.theverge.com/2016/2/4/10916264/usb-c-russian-roulette-power-cords

neyse ne bileyim sizin için ucuzsa kullanın yav banane. ben 3 dolarlık dandik çin malı şeyi evde elektriğe bile takmam değil mac. aldım kullanmadan attım, plastik kokan cihazlar yani.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...