Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mercedes

Gungor

Öne çıkan mesajlar

https://www.mercedes-benz.de/passengercars/mercedes-benz-cars/car-configurator.html/motorization/CCci/DE/de/A-KLASSE/LIMOUSINE

şu fiyatlara bak, benzinlisi 29, dizeli 30 bin euro. arabayı doldur vergisini de koy etsin 45-50. karı koca 2000 euro maaş alsan birini buna bağlasan 2 senede rahat rahat ödenir.

gerçi bu gene bişey değil, 1 milyonluk passat 35 bin euro falan.

adamlar bize bakıp heryerleriyle gülüyolardır, öyle böyle değil.

imkanı olan kaçsın gitsin buralardan ya, şu yaşanmazlığa bak. dertlendim.

Sosyal ağlarda paylaş

Herseyi pahalı ya hadi mercedesi aldın benzin / dizel pahalı hadi onuda hallettin servis de pahalı.

Ordan oraya kucaktan kucağa donduruyolar.

2sene önceydi heralde yarisi simdi yarisi 1 sene sonra kampanyasından 400 e yeni kasa E almistik simdi 800-1m arası olmustur heralde.

Valvyn tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

Uzun bir süre 520xd kullandım. Aracı değiştirmem gerektiğinden de yakın zamanda Mercedes E200d ve 520 i baktım. Xdrive'ın fiyatı uçmuş gitmiş 2000 motor ÖTV vs diye. Yeni 5'ler hep 1600 motor ve dizel yok. Mercedes 200d. Çok da dolu olmayan exclusive paketine 850K istiyorlardı bu kur sıçmasından önce şimdi fiyat geçerli midir bilemiyorum. BMW fena  olmayan pakete 820K istedi ama o da dizel değil. Borusan haftasonuna kadar alırsam fiyat geçerli diyor

Fiyat farkı çok ama Mercedes'in de içi gerçekten hoş duruyor. 

Senede 20k km zorlasam ancak yaparım. Bu durumda benzinli almak saçma mı ? 

Exclusive mi AMG mi ? Çok spor kullanım istemiyorum aile arabası maksatlı daha çok. 

Son olarak E mi 5.20 i mi ? 

Sosyal ağlarda paylaş

44 dakika önce, Wispy dedi ki:

Uzun bir süre 520xd kullandım. Aracı değiştirmem gerektiğinden de yakın zamanda Mercedes E200d ve 520 i baktım. Xdrive'ın fiyatı uçmuş gitmiş 2000 motor ÖTV vs diye. Yeni 5'ler hep 1600 motor ve dizel yok. Mercedes 200d. Çok da dolu olmayan exclusive paketine 850K istiyorlardı bu kur sıçmasından önce şimdi fiyat geçerli midir bilemiyorum. BMW fena  olmayan pakete 820K istedi ama o da dizel değil. Borusan haftasonuna kadar alırsam fiyat geçerli diyor

Exclusive mi AMG mi ? Çok spor kullanım istemiyorum aile arabası maksatlı daha çok. 

patronun e200d yi verelim sana. tüketimi garip derecede düşük. 3. çocuk doğmak üzere olduğu için xc90 a geçme amacıyla satılık. kefilim, hatasız

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ilk-sahibinden-hatasiz-boyasiz-909186472/detay

Sosyal ağlarda paylaş

Abi farklı karakterde arabalar, biri dizel, biri benzin. İkisini de dene deneyebildiğin kadar, iki markadan biri daha çok hoşuna gidiyordur zaten tasarım vs. olarak, çünkü hitap ettikleri kitleler çok başka. Ben mesela gidip 5 serisi alabilirim (aslında alamam çünkü param yok) ama E200d'nin yenisi bayağı şık ve daha fazla konforla geliyor. 

Sürüş deneyimi konusunda normalde BMW'yi tercih ederim ama iki araç da 1.6, hayallerindeki performansa sahip olmayacaklar ne yazık ki benzinli ya da dizel. O yüzden az ve öz yakanı daha iyi heh. Gerçi ikisi arasında 100bin lira fiyat farkı var, bakımları falan düşünürsen benzin - dizel karşılaştırmasında benzinli araç daha mantıklı senin için 20k km'yi geçmeyecekse yıllık ortalaman.

Sosyal ağlarda paylaş

45 dakika önce, Wispy dedi ki:

Her zamanki gibi dalgaya mı vuruyorsun bilmiyorum ama E'nin bildiğim kadarıyla dizel olmayan modeli yok TR'de. 

bence de benzinli Mercedes E al.

yeni kasa değişikliği bok gibi geldi bana. 2019 modeliydi sanırım eski kasa, içi hiç değişmedi. benzinlisi de var, tatmin eder diye düşünüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-benz-certified-koluman-istanbul-2019-e180-elegance-870286748/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-sahibinden-vakum-burmester-elektirkli-perde-metalik-848385702/detay

Sosyal ağlarda paylaş

@ArchAngeL @Bone Şirkete alınacak o yüzden 2. el mantıklı değil vergi olarak, özellikle de 0'dan 100k eksikse. 

Peki Mercedes için AMG vs Exclusive karşılaştırması nasıl konfor anlamında ? AMG için fiyat almadım ama özellikle arabanın önü exclusive'den daha iyi duruyor açıkçası 

@sardalya gördüğün çoğu lüks araba şirket üzerine. KDV+ÖTV 1. senede kurumlar vergi matrahından düşüyorsun. 850k'lık araba kur da sıçmazsa 100k eksiğie geliyor. Sanırım bir de 5 sene amortisman yazabiliyorsun aracın tamamına. Tabi dolar bazında 5 senede yazdığın amortisman hiçe dönüyor. 

Yine de çok para haklısın. Devletin bir de bana alacaksın demesi işte.  

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, Wispy dedi ki:

Şirkete alınacak o yüzden 2. el mantıklı değil vergi olarak, özellikle de 0'dan 100k eksikse. 

şirket içinse dizel bas geç.

180'in en basit versiyonu bile tatmin edici, dizel alsan da memnun eder diye düşünüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Şimdi nasıl bilmiyorum ama Mercedes'in çok dolu olmayan paketi bile BMW'ye kıyasla oldukça dolu geliyordu eskiden. AMG'de süspansiyonlar daha sert oluyor ama Mercedes olduğu için gündelik kullanımda konfor açısından rahatsız edici değil diye söylüyorlar. Açıkçası her türlü Mercedes'i tercih ederdim, hele ki mevcut kasaları konuşuyorsak ?

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Wispy dedi ki:

Son soruya hemen damlayayım. 525 xdrive kullandım geçenlerde şu 4 çeker olan. Hep derlerdi rayda gidiyor sanki araba diye, biraz öyle cidden. 230HP sanırım yanlış hatırlamıyosam. Yani güzel araba tabi.

Geçen sene de 1.6 turbo E200ler varya onlardan kullandım, AMG paket tabi. Bir kere AMG paket bence E200 e yakışmıyor, insan armayı arıyor kaputun üstünde.

Onun dışında baya fırtınalı havada kullandım kısmen uzun yolda (izmir ist arası ve ist içi gidiş geliş, 8-9 saatlik yok max). Gerçekten hiç yormuyor, yani hiç hissetmedim yolu. Bu sınıfta bir arabadan beklediğim herşey var cidden. 1.6 benzin turboda gidiyor abi işte, yani 200'ü geçmeyen bi adamım genel olarak(tabi uzun yol bitmiyor ama her yerdede otoban yok zaten ). 170 lere rahat çıkıyor. 12 falan yakıyordu o hızlarda.

BMW leri genel olarak çok seviyorum ben, ama 525 flaan yerine 1.6 bir e200 alınıp birde itlik-köpeklik-serseriliik için 1 tane 1 serisi alınabilir. Param olsa yaparım bunu heh.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Wispy dedi ki:

@ArchAngeL @Bone Şirkete alınacak o yüzden 2. el mantıklı değil vergi olarak, özellikle de 0'dan 100k eksikse. 

Peki Mercedes için AMG vs Exclusive karşılaştırması nasıl konfor anlamında ? AMG için fiyat almadım ama özellikle arabanın önü exclusive'den daha iyi duruyor açıkçası 

@sardalya gördüğün çoğu lüks araba şirket üzerine. KDV+ÖTV 1. senede kurumlar vergi matrahından düşüyorsun. 850k'lık araba kur da sıçmazsa 100k eksiğie geliyor. Sanırım bir de 5 sene amortisman yazabiliyorsun aracın tamamına. Tabi dolar bazında 5 senede yazdığın amortisman hiçe dönüyor. 

Yine de çok para haklısın. Devletin bir de bana alacaksın demesi işte.  

şöyle, ticari olmayan araçlarda KDV yi işleyemiyorsun.

ÖTV de 135k ya kadar işleyebiliyorsun, sonra amortisman da 5 seneye yayarak işleyebiliyorsun. Yani ilk sene %20.

Şirket olmanın avantajı şu, filo olarak aldığın zaman çok güzel indirimler yapıyorlar, 10 araba alınca falan %5 lik indirimler oluyor dip fiyattan sonra. Devler böyle 100-200 araba falan çekiyorlar bu yüzden.

Zaten araç almaya mecbursun, bir yatırım yapılacak işin olması için, alırkende işte bu avantajları kullanmaya çalışıyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

52 dakika önce, Wispy dedi ki:

@Bone eski modeller için mi diyosun ? Çünkü 0 e180 dizel ya da benzinli bulamıyorum. teşekkürler

linklediğim modeller işte. yeni kasa değişikliği çok kötü olmuş dedim ya, herhalde E180'i de kaldırmışlar, Türkiye'de de benzinli modelini satmaktan vazgeçmişler.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...