Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bazı kokteyl tarifleri

Bone

Öne çıkan mesajlar

How to Drink'teki önerileri şöyle sıralayabiliriz

blanco tequila: Casamigos veya Fortaleza,
portakal likörü: Dry Curacao veya Cointreau,
rye: Alberta Premium veya Old Forester,
vermouth: Antica veya Martini&Rossi,
absinthe: St. George veya La Muse Verte,
viski: Jameson veya Connemara,
votka: Tito's veya VDKA 6100,

votka demişken:

https://www.youtube.com/watch?v=0ZZNj8vf0tk

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.06.2021 at 22:41, Fistan dedi ki:

angostura bitters var trde, ithalatçısı var

ithalatçısı mutlaka vardır da marketlerde satıldığını görmedim. dün bi tekel'e gittim, aşırı çeşit içki satıyor. angostura bitters bulamadım. bizim alttaki markete gittim, o kadar geniş içki seçeneği yok ama üniversite öğrencilerin sürekli talan ettiği bir yer, orada da bulamadım.
Türkiye'de içki internetten satılmıyor, yoksa ABD veya İngiltere gibi Amazon'dan alırdık.

Monin Winter Spice kullanmayı düşünüyoruım onun yerine. idareten.

Sosyal ağlarda paylaş

Hibiskus Icea Tea - rom - cin vodka

Ekşimsi kokteyl sevenler için deneyebilir.

Hibiskus'u demlikte bir 5 dk kadar sıcak su ile demleyin.( isteğe bağlı olarak şeker atabilirsiniz , ben mojito yapar gibi limon ,nane ve şekeri karıştırdım öncesi.) Buzdolabında soğutun.

Bardakta nane , limon parçası , yarım limon suyu ve silme bir çay kaşığı şekeri karıştırdım , üzerine buz , 30 ml gibi beyaz rom , soğuk çay . Gayet güzel yaz kokteyli oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

baktığım dükkanlarda en pahalı votkalar, en pahalı cinler, en pahalı viskiler, en pahalı şaraplar satılıyor da, Angostura Bitters, Midori, Badem Likörü (Amaretto), Luxardo Maraschino, Luxardo Aperitivo, Hpnotiq, Campari, Creme De Violette gibi şeyleri bulamıyorum.
bunlar Türkiye'de satılmıyor mu yoksa direk distribütör üzerinden mi almak lazım?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

arkadaslar bunlar zaten boy boy yaziyor ama nasil hazirlaniyor? reçeteyle bitmiyor ki bu iş. hangileri önce karışıyor, buzlar kırılıyor mu yoksa shake mi ediliyor, süzülüyor mu, bunların yapılış sırası, süresi her şey tadına ve görüntüsüne etki ediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

14 dakika önce, Fistan dedi ki:

arkadaslar bunlar zaten boy boy yaziyor ama nasil hazirlaniyor? reçeteyle bitmiyor ki bu iş. hangileri önce karışıyor, buzlar kırılıyor mu yoksa shake mi ediliyor, süzülüyor mu, bunların yapılış sırası, süresi her şey tadına ve görüntüsüne etki ediyor.

bir sürü farklı rehberi birleştirip düzgün bir liste hazırlamaya çalışıyorum şu sıralar. biterse koyarım.

ancak bu rehberleri incelerken gördüğüm şey şu oldu:
içkiler üç şekilde karıştırılıyor, 1- shakerda buzla birlikte shake edilip süzülür, 2- mixing glass'ta buzla birlikte karıştırılıp süzülür, 3- bardağa buz konup üstüne katılır (build up deniyor).
sonrasında top up with soda, float X with barspoon, add garnish vs... diyip kokteyli tamamlıyorsun.

o yüzden yukarıdaki resimdeki reçeteler başlangıç için gayet yeterli. daha detaylı recipe'lar için benim o listeyi bitirmem lazım ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...