Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bisiklet için kış giyimi

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,
istanbul içi 2-3 saatlik bisiklet gezilerimiz için üst baş tamamlamaya çalışıyorum. sorunum üst.

en alt katman olarak şunu kullanıyorum: https://www.tennis-point.com/adidas-supernova-climachill-t-shirt-men-black-green-00543107789000.html

üstüne pamuklu kapüşonlu giyiyordum ama çok ter tutuyor, o yüzden şöyle teknik bir şey aldım: https://www.decathlon.com.tr/st500-mont-id_8551112.html

bu ter tutmuyor kabul ama bu sefer de üşüyorum. bu denkleme ne eklemem lazım? çok masraf yapmadan nasıl sıcak tutan ama ter tutmayan, rüzgar da geçirmeyen bir sistem elde ederim?

Sosyal ağlarda paylaş

Burdaki zayif halka climachill olan t-shirt. Yazin antreman yaptigim zaman daha cok sevdigim bi kumas yoktur buyuk ihtimalle, ama biseyle temas ettigin anda terlememek elde degil. Ustundeki aldigin rockrider in kabahati oldugunu dusunmuyorum o yuzden. 

Benim en rahat ettigim kombin termal uzun kollu ic forma, ustune guzel bir soft shell (ben ayrica beli uzun bisiklet ustu almak istemedigim icin northface in summit soft shell lerini kullaniyordum, sirtta cep harici bi eksigim olmadi o konuda. ) , altina diz alti tayt  ve bileklikti. 

gogsunu, boynunu , dizlerini ve bilegini sicak tuttugunda bir cok havaya karsi onlem alinmis oluyor. Layering belki de en onemlisi. 

GCN in youtube kanalinda bu konuyla alakali her sene guzel bi video yaparlar, onlar da mutlaka izlenmeli. 

Sosyal ağlarda paylaş

@KHaRoN, Yani o zaman dediğine göre ben şöyle termal uzun kollu iç forma alsam işim çözülüyor: https://www.decathlon.com.tr/500-training-iclik-id_968420.html

@deadwoll, var abi olmasına da türkiye'de olan ürünleri bulmak dert, buldukların da aşırı pahalı oluyor. altı üstü caddebostana inip bisiklet süreceğim diye 3-4 bin lira masraf yapmak istemiyorum açıkçası, decathlon şartlarında işimi çözmek istiyorum ?

Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen oyle, aynen.

Ben hic bir zaman adidas climalite, climachill t-shirt umun ustune bisey alip da rahat edebildigimi hatirlamiyorum. Ya yapis yapis ya sucuk gibi oluyor insan. Bu tshirtler daha ziyade ikinci deri gibi tek basina giyildiginda anlamli. 

decathlonda bunlarla mutsuz olacagini dusunmuyorum. Ama su siralar tam pis hava, ne sicak, ne cok soguk. Arada kalinca insan ya cok usuyor, ya cok terliyor. Ona da yapacak bisey yok maalesef.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben yazın climachill'den inanılmaz memnundum, o pamuklu kumaşların verdiği ıslaklık hissini vermediği için müthiş iş görüyor. Ama dediğin gibi üstüne bir şey aldığın anda o su içeride kalıyor, buzlanıyorsun bu sefer. Rockrider softshell de güzel ama böyle ince motosiklet montu gibi, bunun altına sırf içlik giysem sanki işimi görmeyecekmiş gibi geliyor. Bi deneyeyim bakalım, umarım yanılırım ?

Sosyal ağlarda paylaş

Konu takip. Geçen pazar 55 km sürdüm Ankara da. Öğle vakti 12 dereceydi. Eymir gölünü üç tur atıp eve döndüm. Decathlon dan aldığım uzun tayt alt tarafta iyi iş gördü. Yalnız bu tayt sonbahar için olanı. Öyle çok kalın içi polarlı bişey değil. Hava eksi olmadıkça iş görür. Sıkıntı üstte oluyor zaten.  buff - Teri atan içlik - btwin uzun kol ince baharlık üstüne rüzgarlık giydim. Bi de btwin sarı reflektör yeleği. Ayakkabı olarak da su geçirmeyen spor ayakkabı vardı. Diğer bisikletçiler mont felan giymişti.

İdare etti ama çok memnun kaldığımı söyleyemem. Yine de rampalarda ön fermuarı açabilmek iyi oluyor. inişlerde ister istemez üşüyorsun. Bu konuda en iyi malzemenin merinos olduğunu düşünüyorum. O da çok pahalı. Deadwoll un attığı linkte üst giysiler hep merinos görünüyor. Full mavic giyen arkadaşta üşümekten şikayet ediyordu. 

Sosyal ağlarda paylaş

Vucudun cok hizli isi kaybettigi yerler damarlarin yuzeye yakin oldugu, genis yuzeyli yerler. 

Mesela kask icindeki deliklerden kafa buz tutuyor resmen, altina bi bandana, buff falan tarzi bisey sart. Bogaz ve ceneyi koruyabilecek istediginde indirebilecegin bisey de havaya gore cok degisiyor. Isiran soguklu ankara havasinda mesela bence bu da onemli. 

Ayak bilekleri icin tozluk, termal bileklik falan vucut isisini koruyabilmek icin yine aynen faydali oluyor. 

Ben sahsen el, ayak , kafa, ve eklemlerim usumedigi takdirde 3/4 taytla bile asiri usudugumu hatirlamiyorum ankara havasinda. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yagmurluk motorda gercekten iyi oluyor da, icerde deli gibi efor sarfettigin icin bi zaman sonra 90 larin sweat suitlerine donuyor, icersi sanki araba cami gibi bugulaniyormus gibi oluyor falan. Rezalet bi his. 

@roket adam Bu biraz daha low effort outdoor aktiviteleri icin gibi duruyor, yogun antremandan sonra ameliyatla cikartirsin anca sanki. Bir de beni cok kasindiriyor bunlar, cok kisisel bisey tabii herkeste ayni etki olmuyordur ama hareket ederken texture onemli bence. 

Sosyal ağlarda paylaş

sora tekstili çok methettiler. kendisi yerli bisiklet giyim markası. whatsapp tan yardımcı oluyorlar her konuda. almadan beden konusunda kesin konuşun. slim fit- regular vs beden değişiyor.

bisiklet olayına yeni girdiğim için doğru düzgün formam da yok. bir kaçını attım fava.

bir kaç gündür kapalıydı şimdi açılmış site. ahanda şu tam kışlık https://www.soratekstil.com.tr/red-velvet-boost-kislik-bisiklet-formasi

Sosyal ağlarda paylaş

Evet, son aldığım içlik + son aldığım montu da denedim. Altıma da north face içlik giydim. Tat vermiyor yine de, bölgesel buzlanmalar devam ediyor maalesef. Sanırım aldıklarımı iade edip kış için başka spor düşüneceğim.

Yani şu ikisi kurtarmadı, hala sağlam bi rüzgar esti mi titretiyor.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 03.11.2020 at 19:09, Fistan dedi ki:

kışın bisiklete binilmez, anlamsız bir çaba olur. bisiklet sezonu bitti.

cursed posts

DutchReview_rain.jpg

istanbulda nasil usuyorsunuz aklim almiyor zaten, gecen birde yagmur ve ruzgarda buranin sahil yolundan dogu-bati yapmak zorunda kaldim ve kuzeyden esiyordu ruzgar

rRZSIW6.jpg

gecen ay sundan aldim, baya memnunum, daha uzunu vardi ama bsikletle cok zor oluyor, bunun altina tayt giyiyorum islaninca yedekle degistiriyorum en kotu senaryoda. 

Laurelin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 03.11.2020 at 13:48, KHaRoN dedi ki:

Vucudun cok hizli isi kaybettigi yerler damarlarin yuzeye yakin oldugu, genis yuzeyli yerler. 

Mesela kask icindeki deliklerden kafa buz tutuyor resmen, altina bi bandana, buff falan tarzi bisey sart. Bogaz ve ceneyi koruyabilecek istediginde indirebilecegin bisey de havaya gore cok degisiyor. Isiran soguklu ankara havasinda mesela bence bu da onemli. 

Ayak bilekleri icin tozluk, termal bileklik falan vucut isisini koruyabilmek icin yine aynen faydali oluyor. 

Ben sahsen el, ayak , kafa, ve eklemlerim usumedigi takdirde 3/4 taytla bile asiri usudugumu hatirlamiyorum ankara havasinda. 

Asırlar önceden dağcılık günlerimden insan vücudunda ısı kaybının %70'i kafa ve ayaklardan olur gibi bir bilgi kalmış aklımda.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Laurelin dedi ki:

cursed posts

DutchReview_rain.jpg

istanbulda nasil usuyorsunuz aklim almiyor zaten, gecen birde yagmur ve ruzgarda buranin sahil yolundan dogu-bati yapmak zorunda kaldim ve kuzeyden esiyordu ruzgar

rRZSIW6.jpg

gecen ay sundan aldim, baya memnunum, daha uzunu vardi ama bsikletle cok zor oluyor, bunun altina tayt giyiyorum islaninca yedekle degistiriyorum en kotu senaryoda. 

anlamsız bir çaba olduğunu belirtmiştim, şurada vuelta bitiyor 2 gün sonra şubat sonuna kadar yatış, antremana bile çıkılmaz avrupada, düşüp yaralanma hasta olma riski çok yüksek olduğu için herkes evde yapıyor antremanını bile. hollanda tr farketmez genel olarak kuzey yarım kürede. binenlere kolay gelsin.

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...