Jump to content
Akuma_Blade

Narcoworld: Dope Stories (2019 - Netflix)

Öne çıkan mesajlar

§ 27 Eki 2020, 08:31

1979516128_narcoworld_dope_stories.jpg


https://www.imdb.com/title/tt11215112/

https://www.netflix.com/title/81169145

Son cümlede yazacağımı ilk cümlede yazayım, kurgusundan Türkçe seslendirmesine dek hayatımda izlediğim en iyi belgesel olabilir.

Narcoworld: Dope Stories aslen 3 sezonluk Dope (2017-2019) belgeselinin izinden gidiyor. Dope'da uyuşturucu sorununun Amerika üzerindeki etkisi irdelenirken Narcoworld: Dope Stories'de ise Fransa, Brezilya ve İngiltere'deki gözcüler, torbacılar, kimyagerler, kuryeler, tetikçiler, çete reisleri, polisler hatta otoyol korsanlarının gözünden neredeyse eş zamanlı olarak kanunun her iki tarafının mücadelesi gözler önüne seriliyor. Dope'dan farklı olarak işin bağımlılar üzerindeki anlatımı pas geçilmiş ki bu sayede net bir tarafsız bakış açısı elde edilebilmiş. Açılış ekranında "masumları ve suçluları korumak adına isimler izlenmiştir" notunu göreceksiniz ki, buna rağmen bu adamlar bir noktada neden polise ihbar etmiyor diye hayret ettiğiniz anlar olacak. Birçok farklı kameradan yapılan dinamik çekimler sizi bir teslimatının tam ortasında hissettiriyor.

Dökü-drama meraklısıysanız kesinlikle izlemenizi öneriyorum.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
  • Yeni Oluştur...