Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Queen's Gambit (2020) - Netflix

AmoRPHouS

Öne çıkan mesajlar

https://www.imdb.com/title/tt10048342/?ref_=ttrel_rel_tt

Konusu açılmamış. 3 gün önce çıktı netflixte. Satranç seven sevmeyen herkese tavsiye ediyorum. Harika bir dizi. Diziden haberim bile yoktu netflixte ana sayfada yeni seri olarak belirene kadar. İlk bölümü izledikten sonra zaten bir bağladı devamı geldi. Tam bir başyapıt.

Sosyal ağlarda paylaş

7 dakika önce, Kaede dedi ki:

Tarihte o kadar satranç efsanesi varken gidip hayali bir tanesinin dizisini yapalım çünkü muh female empowerment

adamlar ne güzel kitapı uyarlamış

yüzüklerin efendisi yapılınca OooOooO

bunu yapınca muh female empowerment

Sosyal ağlarda paylaş

Netflix'in başarılı yapımlarından. Zaten 2-3 saatlik bir dizi. Dizideki satranç oyunları da bomboş değil. Youtube satranç sitelerinde analizleri falan var. Dizinin satranç danışmanları arasında Garry Kasparov'un olması olaya bakışlarını gösteriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Kendini izletti, lakin yuksek bir puan veremeyecegim.

Ana karakter haricindeki kisilerin tek amaci ana karakteri desteklemek, kendi amaclari yok. O uzulunce uzuluyorlar, o mutlu olunca onlar da mutlu oluyor. Bos vakitlerinde de "ana karakterin cikarlarini nasil ilerletiriz" diye kafa yoruyorlar.

Karakter kurgu olunca cikarilacak bir ders te yok, "yazar karaktere bu ozellikleri bahsetmis" diyebiliyoruz ancak.

Kisilerin neden kazanip neden kaybettigini hep iste hayatlarindaki gidisat, mac oncesi yapilan hazirliklarla vs aciklamak durumunda kalmis dizi. Satranc macini heyecanli gosterebilmek icin ellerinden geleni yapmislar ama Rocky Balboa degil ki bu yani, kendine guvenince 2 kat guclu yemiyor taslarin.

Sosyal ağlarda paylaş

satranç bilmediğim için keyifle izledim. satranç üstüne baktım zaten başka bir film veya dizi yokmuş. bundan daha iyisini de yapamazlar. anca hayretler içine düşen karakterlerin zihin savaşlarının falan olduğu anime yapılır bu konuda. onun dışında fictional olması daha bile güzel olmuş. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...