Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

(SATILIK) Intel i5 6600K işlemci (Xigmatek Dark Knight II soğutuculu) + Asus Z170 Pro Gaming Anakart

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

4 seneden sonra artık upgrade yapmış olmamdan ötürü bu 2 arkadaş satılık. 1 kere bile overclock yapmadım, güzel baktım, hiç sorun yaşamadım.

Şöyle bi piyasa araştırması yaptım, anakartın fiyatı net. 650 TL istiyor ikinci elciler. İşlemci biraz muğlak. sadece işlemci için 750 TL gördüm, ama genelde soğutucusuyla vs. veriyolar. Benim soğutucunun fiyaıtna baktım 450-500 tl civarı. İşlemci+soğutucuya da 1000 TL desem sanırım çok baltalık olmaz.

Hepsini alıyom kardeş diyene de 1500 TL diyeyim mis gibi olsun.

edit: soğutucu 300 tl'ye falan da varmış. neyse işte öyle.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Rtx 2080ti ile denediklerinde amd daha yuksek hep o zaten normal abi, benim islemci rtx2080le eşek gibi bottleneck yapar. Bu 9 serisi 1000 serisi ekran kartin var, islemci deistircen i3 falan var gibi bi durumda tercih edilicek şey zaten. Rtx'in varsa alma, degistirme sebebim o zaten, 970den 2060a yukselttim, islemci yetmemeye basladi haliyle.

Nasi gtx1080lerde koymuş çocuğu amaa ASLANİM BENİMMM BALTA İŞLEMEZ SANA KOCCUM YURU YİĞİDİM

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Silphatos dedi ki:

yeni işlemci ne aldın

Ryzen 7 2700x

1996da ilk pcmiz olmustu pentium 166. O gun bugundur suregelen intel israrim, berat albayrak sayesinde kirildi. tesekkurler bakanim.

@ad3m vay rep bile aldim fjdjs abi o işe ben hala sasiriyorum ptt ile sorunsuz istanbuldan ankaraya komple kasa gitti ya.

Sosyal ağlarda paylaş

r5 3600'ün 6 çekirdek 12 threadi mi ne varmış. oyunlarda bi +5 fps'si falan varmışmış. ama r7 2700x'in 8 çekirdeği 16 threadi varmışmış. Premiere-photoshop-after effects vs. işlerinde bunlar daha önemliymişmiş. +5 fps için  workstation kafasını kurban etmek istemedim.

Bi de; r5 2300 tl falandı, bu 1800 tl. Hem daha ucuz hem daha çok çiğdem. daha ne

@deadwoll inerim ya çok ağlarsa dsfgvc

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

evet aynı şeyi bi arkadaş da dedi. fiyatı gösterdim, bi 10-15 gün önce almıştı kendisi, "oha 15 günde 300 tl artmış" dediydi dshg

bende de ters bi şey oldu bu arada. Anakartı amazon'dan sepete ekledim 960 tl idi. Sonra bi 1-2 saat araştırma yaptım. en son satın almaya karar verdim, işlemi yapıcam, sayfayı yeniledim kart 888 tl'ye inmiş dfhg

sana da teşekkürler amazon

Sosyal ağlarda paylaş

amazon sepete atıp almadığın şeylere sürpriz indirime gidip kararsızlığını çok güzel manipüle ediyor. Bir iki kere de benim başıma geldi anakart ve monitör alırken. İşlemci olayı ise dipsiz kuyu 200 lira daha verip şunu alsam mı diye diye kendini r9 3950 bakarken buluyorsun. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 5 hafta sonra ...

Şimdi şöyle bi fiyat düzenlemesi yapıyorum.

İlk anakart, işlemci, soğutucu üçlemesine 1500 demişim. yukarıda yazdığım gibi Ramler de açığa çıktığı için 3 ramle de beraber 1800 diyeyim.

Ramlerin ikinci el fiyatları 200-300 lira arası, hatta ramler çalışıcak zannedip yeni sistemi toplamadan önce gidip letgo'dan ölücü pazarlığı yaparak +1 tane almıştım 200 tl'ye. sonra elimde patladı sdfgk ama çalışıyor, yeni sistemi takmadan önce eskisiyle kullandım.

Fiyat bence fena değil. Hatta patiden @ZaugnaKhaldun yeni ekran kartını değiştirdi, kendi elindeki gtx 1060 boşa çıktı. bi an kendim bile düşündüm, acaba hiç satmasam, yiğitin kartı da alıp 2. bi pc olarak dursa mı diye. Emin olamadım.

Sahibinden'e 2000 liraya koyucam full sistemi. Ayrıca tekli ilanlar da açıcam ama onlar daha pahalı olur tabi ?

Bu arada fotoğrafları da çektim onları da koyayım.

Spoiler

wPBf3cf.jpg

XZaSIV5.jpg

wfFSZPw.jpg

7n1FBIg.jpgaFvQN2V.jpg

bXP357t.jpg

cVBtS6V.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...