Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

World of Warcraft Classic - Tüm Sunucularda Gold Alınır ve Satılır

Juvixted

Öne çıkan mesajlar

Bir dost tavsiyesi, o gayriciddi fiyatlarla dakika başı uplasanız da bir işinize yaramaz zaten.

Yanlış anlamayın elbette isteyen istediği fiyatı söyler ancak bu işin de bir raconu olmalı. Yani fiyatlarınızı herkes gibi direkt yazabilirsiniz.

Zaten en tepede olan topici 6 kere uplamak da şık değil. Diğer başlık sahiplerine biraz ayıp oluyor sanki.

zin tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, zin dedi ki:

Bir dost tavsiyesi, o gayriciddi fiyatlarla dakika başı uplasanız da bir işinize yaramaz zaten.

Yanlış anlamayın elbette isteyen istediği fiyatı söyler ancak bu işin de bir raconu olmalı. Yani fiyatlarınızı herkes gibi direkt yazabilirsiniz.

Zaten en tepede olan topici 6 kere uplamak da şık değil. Diğer başlık sahiplerine biraz ayıp oluyor sanki.

Hocam dost tavsiyesi diyorsun ama bana biraz sinir olmuşsun sanırım. ? Durumu şöyle açıklayayım:

Türkiyede yalnızca 2-3 sunucuda gold al/sat yapan bir kaç site var, oralardaki fiyatlara bakarak konuştuğunuzu düşünüyorsanız eğer böyle düşünmeniz çok normal.O siteler yazdıkları alış fiyatından asla alış yapmıyorlar, yapsalar bile 3 ayda bir filan yapıyorlar çünkü çok fazla insan o sitelere satmak istiyor.Ben o sitelerin alış fiyatından daha ucuza satış yapıyorum o sunucularda.

Ben burada aracılık yaptığım için tabii ki çok yüksek bir fiyat veremiyorum fakat satışı yurtdışına yaptığım için o parayı çekerken belli bir miktar komisyon ödüyorum.Verdiğim fiyatların çok yüksek olmadığının farkındayım ama benim gold aldığım kişilerin çoğu tek seferlik satış yapıyor ve tek seferlik gold satmak için yurt dışı sitesinden hesap açıp, satış yapacak kanal bulup daha sonra o parayı türkiyedeki hesaba aktarmakla uğraşmaya değmiyor çoğu insan için.O şekilde yapsalar belki benim verdiğim fiyattan biraz daha fazla kazanırlar ama çekecekleri çileye değmiyor bir çoğunun.

Fiyatları direkt yazmaktan bahsetmişsiniz, o konuda da şöyle açık açık yazayım madem herkes aydınlansın:

Geçen hafta siz bana 2 sunucuda fiyat sordunuz, ben size :

Mograine Horde - 70TL / 1K

Ashbringer Alliance - 65TL / 1K

dedim.

Fiyatlar şu an biraz arttı ama ben geçen haftaki fiyatları hatırlıyorum ve onun üzerinden örnek vereceğim.

Ashbringer'da geçen hafta goldun satış fiyatı 14$/1K idi.Dolar kurunu da düşünürsek 110TL civarına denk geliyor.Yani 110 TL'ye gold satışının yapıldığı bi sunucuda 65TL'ye alış yapıyorum.Ben direkt satış yapmadığım için 14$'a değil bir miktar daha düşük bir ücrete bu goldu elimden çıkartıyorum, hadi 100TL kalıyor diyelim.Bunun üzerine %15 komisyon ödüyorum ve benim elimde kalan para 85 TL oluyor.Mograine'de ise 15$/1K idi, hesabını size bırakıyorum.

Şu anda fiyatlar biraz yükseldi, mesela Mograine'de goldun satışı 20$/1K, Ashbringer'da ise 16$/1K şu an.O yüzden Mograine'de 100TL, Ashbringer'da 85TL üzerinden alıyorum.Dilerseniz yine iletişime geçebilirsiniz hocam. ?

50'den fazla sunucunun olduğu ve fiyatların sürekli değiştiği bir piyasada fiyatları direkt olarak yazmam pek mümkün olmuyor hocam anlayabileceğiniz üzere.

Uplama konusunda da yönetici arkadaş uyardı zaten, kusura bakmayın.Daha dikkatli olacağım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...