Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Korona Gerçeği

Loex

Öne çıkan mesajlar

ya olm boş yapma bir tane mantıklı postun yok. Adamına göre cevap veriyorum. 

Bide cahilliğiniz çıldırmanızdan belli oluyor. Cahil olduğunuz için sadece kendi fikirleriniz ve inandıklarınızı savunuyorsunuz. Bir kaç kişi dışında argümanla gelen olmadı hep 12 yaş muhabbeti hede hödö espriler ve linç edebiyatı

Sosyal ağlarda paylaş

ilaç firmasında çalışıyorum, senin tam da sözünü ettiğin gibi doktor yetiştirmek için sağlık üniversitesi de kurduk. yani oranın arka planını da biliyorum fazlasıyla. İlaçlar üzerine her gün okuyorum, araştırıyorum kendimi geliştiriyorum. Bir kaç patent yazmışlığım var, konuyla ilgili yeni fikirler ortaya atmışlığım, projeye dönmesi için çabaladığımız fikirler var.

şuanda da aktif olarak bir tıbbi cihazın geliştirmesini yürütüyorum. 

sence senin deli saçmalarına çıldıracak kadar cahil olabilir miyim ?? adamına göre cevap veriyormuş sdsafas

12 yaş muhabbeti yapılma sebebi 12 yaş seviyesinde zekaya sahip argümanlar ortaya atman ve işin içinde birisi olarak senin seviyene inerek cevap vermem gerekmesi.

Sosyal ağlarda paylaş

18 dakika önce, applev0dka dedi ki:

ilaç firmasında çalışıyorum, senin tam da sözünü ettiğin gibi doktor yetiştirmek için sağlık üniversitesi de kurduk. yani oranın arka planını da biliyorum fazlasıyla. İlaçlar üzerine her gün okuyorum, araştırıyorum kendimi geliştiriyorum. Bir kaç patent yazmışlığım var, konuyla ilgili yeni fikirler ortaya atmışlığım, projeye dönmesi için çabaladığımız fikirler var.

şuanda da aktif olarak bir tıbbi cihazın geliştirmesini yürütüyorum. 

sence senin deli saçmalarına çıldıracak kadar cahil olabilir miyim ?? adamına göre cevap veriyormuş sdsafas

12 yaş muhabbeti yapılma sebebi 12 yaş seviyesinde zekaya sahip argümanlar ortaya atman ve işin içinde birisi olarak senin seviyene inerek cevap vermem gerekmesi.

patent yazmak ne demek ya hahahah Patentin olmadığı için bilmiyorsun muhtemelen. 

Patent orjinal ürününü veya sistemini korumak için bir sistemdir.

Sosyal ağlarda paylaş

37 dakika önce, Loex dedi ki:

Bide cahilliğiniz çıldırmanızdan belli oluyor. Cahil olduğunuz için sadece kendi fikirleriniz ve inandıklarınızı savunuyorsunuz. Bir kaç kişi dışında argümanla gelen olmadı hep 12 yaş muhabbeti hede hödö espriler ve linç edebiyatı

6WyxPf6.gif

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Şirketler ve kârlılık kavramlarının içinde olduğu her şeyin zaman içerisinde bozulması normal. Şirket sürekli kazanç ve yüksek kârlılık hedefler. Besin gibi temel ihtiyaçta bunca rolü olan gıda sektörünün yediği boklardan sonra ilaç sektörünün cennete komşu bir sektör olduğunu düşünmüyorum. Müşterileri süreklilik arz ediyor iki sektörün de; ölseler de yenisi geliyor.

Evet şüpheciyim, evet güvenmiyorum ama hayır, paranoyak da değilim. Bana söyleneni kayıtsız kabul etmiyorum ve mümkün mertebe iki sektöre de olabildiğince uzak duracak bir hayat sürmeye çalışıyorum.

Şu anda en büyük korkum, aşı geliştirme yarışında süreçlerin kısaltılıp uzun soluklu testlerin yapılmaması neticesinde yıllar sonra duyacağım bir 'pardon'! Bir pudranın bile ne halt ettiğini gördük J&J ile.

Biri yaptı veya süreci hızlandırdı tartışmasında değilim. Olan oldu, virüs bir tarafımızda patladı ve alışkın olduğumuz yaşam tarzımız değişti. Ben değiştirmesem bile çevrem değiştirince uyum sağlamak zorundayım. Önemli olan bundan sonrası. Ölüm oranı, bulaşma oranı ve bıraktığı etkiler gibi kavramlar umurumda değil, sevdiğim insanlardan kimsenin zarar görmemesini istiyorum sadece. Evet, herkes ölecek ve birçoğunda ilerleyen yaş ile birlikte kronik rahatsızlıklar da var ama süreci hızlandırmanın da alemi yok. 

Olması gerektiği gibi, kendilerini korumak için dışarı çıkarken maskelerini takacaklar, hijyene biraz daha fazla özen gösterecekler o kadar. Bu önlemler sonrasından bulaşma ihtimali, trafik kazası ihtimalinden fazla mı değil mi ona bakarım :) Trafik kazası ihtimalinden az ise benim için güvenli bölgedir, abartmaya lüzum yok.

Saygılar.

paramecium tarafından düzenlendi
typo
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Loex dedi ki:

Mükemmel evrimleşmiş olmamız

Mükemmel evrimleşme diye bi olgu yok, en azından gördüğümüz kadarıyla dünyada yok. Gayet sıradan bi şekilde evrimleşiyoruz.

3 saat önce, Loex dedi ki:

evrimleşmek mükemmelleşmek demek

Değil.

Alıntı

evrimleşmek ortama uyum sağlamak demek.

Genel hatlarıyla doğru evet.

Alıntı

TIP bilimi bu kadar iyiyse neden sürekli yeni hastalıklar çıkıyor ?

Çünkü ortam koşulları sürekli değişiyor? Virütik hastalıkları diyorsan işte bak örneği, yeni bi virüs alttürü çıkıp kasıp kavurabiliyor dünyayı. Kanserojenlerin artışı en önemli etmenlerden biri keza.

Tıbbın sanitasyon ve hijyene ek olarak insan ömrüne ve kalitesine katkıları için çocuk felci, çiçek ve sıtma gibi unutulan hastalıkları ya da kuduz gibi tedavi edildiği takdirde artık öldürücü olmayan hastalıkları da değerlendirmeye almak lazım. İlaç sektörünün diğer tüm dev sektörler gibi kar odaklı ve insanı ikinci plana atan çalışma yöntemleri, bir bilim olarak tıbbı değersiz kılmaz.

Koronanın öldürücülüğü için de yıllar içinde aynı topluluklarda aynı dönemlerdeki ölüm sayılarını karşılaştırmak lazım, bakalım acillerin doluluğu ve özellikle sağlık çalışanlarının bu derece baskı altında kalması , tedavi görmeyen diğer hastalıkları da işin içine kattığımızda nasıl bir etki yaratmış. Spoiler vereyim, ciddi olumsuz etkisi var.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, axedice dedi ki:

Mükemmel evrimleşme diye bi olgu yok, en azından gördüğümüz kadarıyla dünyada yok. Gayet sıradan bi şekilde evrimleşiyoruz.

Değil.

Genel hatlarıyla doğru evet.

Çünkü ortam koşulları sürekli değişiyor? Virütik hastalıkları diyorsan işte bak örneği, yeni bi virüs alttürü çıkıp kasıp kavurabiliyor dünyayı. Kanserojenlerin artışı en önemli etmenlerden biri keza.

Tıbbın sanitasyon ve hijyene ek olarak insan ömrüne ve kalitesine katkıları için çocuk felci, çiçek ve sıtma gibi unutulan hastalıkları ya da kuduz gibi tedavi edildiği takdirde artık öldürücü olmayan hastalıkları da değerlendirmeye almak lazım. İlaç sektörünün diğer tüm dev sektörler gibi kar odaklı ve insanı ikinci plana atan çalışma yöntemleri, bir bilim olarak tıbbı değersiz kılmaz.

Koronanın öldürücülüğü için de yıllar içinde aynı topluluklarda aynı dönemlerdeki ölüm sayılarını karşılaştırmak lazım, bakalım acillerin doluluğu ve özellikle sağlık çalışanlarının bu derece baskı altında kalması , tedavi görmeyen diğer hastalıkları da işin içine kattığımızda nasıl bir etki yaratmış. Spoiler vereyim, ciddi olumsuz etkisi var.

evrim birmiyor zaten devam ediyor o yüzden mevcut halimiz mükemmel demek istedim. Bu şekilde kötü beslenip ilaç terörü gıda terörü devam ederse onada evrilicez muhtemelen veya evrilemiycez ölücez.

çocuk felci çiçek ve sıtma bunlar TIBBIN değilde sanki biraz kişisel başarı gibi çocuk felci aşısını bulan adamla özel uni mezunu ezberci doktoru bir tutmamak lazım bence

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...