Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Korona Gerçeği

Loex

Öne çıkan mesajlar

16 dakika önce, ad3m dedi ki:

Ekşide de trendmiş sayfa bu arada.

Hannah Arendt'in totaliter devlet tasvirinde yalanlara inanan değil(zaten yalanalra sürekli inanan bir kitle yaratılamaz), gerçekle yalanı ayırt edemeyen halk yaratma arayışı vurgulanır çünkü gerçekle yalanı ayırd edemeyen kitleler kendilerini sürekli kaypak bir zeminde hissederek otoritenin hamleleri ne kadar saçma olursa olsun onun arkasında bir akıl olduğunu varsayar. Bu da otoriteye ne kadar saçmalarsa saçmalasın aradığı meşruiyeti sağlar.

Gerçekle bağı kopan kişilerde bence en temel dürtü tutunacak bir dal arama, bu da bilmediklerini yok sayarak külyutmaz gibi takılmalarına yol açıyor. Komplo teorisini sınayanlara saldırganca yaklaşıyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

makalenin hepsini okumadim, videolari izlemedim ama nedense su adamin yaklasimini cok sevdim (altyazi ing acin)

ozellikle su videodaki corona vs influenza analojisi cok hosuma gitti, vakti olan izlesin sonuna kadar.

dunya sadece 65 yas alti insanlardan olussa sal herkesi gitsin de, sikinti su ki 65 ustu ilber ortayli, celal sengor gibi adamlari, esi dostu pederi bok yoluna kaybetmemek icin direniyoz iste. hos fatih terim, 1000ali, barinc alayi koronadan gecti bisi olmadi asdf hatta mehmet ozun annesi bile oldu gecirdi.

zengin bunyelerle alakali belki de. a$i ciksin, dote 5g cipini taksinlar gidelim iste, salin lan artik milleti.

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanları faydalı faydasız diye ayırmanın saçmalığı bir yana, sadece yaşlılar ölüyor diyerek doğuştan veya kronik bağışıklık sistemi sorunlarına sahip olanlar hep unutuluyor. Ayrıca ilk patlak verdiğinde en büyük sorun hastane, özellikle de yoğun bakım kapasitelerinin dolmasıydı. Önlem alınmazsa kapasiteler dolduğunda Koronaya yakalanmasan bile bu yüzden ölebilirsin yani.

Sosyal ağlarda paylaş

çok merak ediyorum bu forumda hiç tekstil atölyesi gören var mı ? koronanın başından beri Bağcılara düzenli gidip geliyorum her katta yüze yakın kişinin çalıştığı toplamda 7 katlı bir bina düşünün. Bu insanlar popo kadar evde aynı odada bir kaç kişi yaşıyorlar ve bunun gibi yüzlerce irili ufaklı atölye var. Toplamda bir ay sadece üretim durdu. Bir tanesi mi korona olmaz orta sınıf veya kendini orta sanan sınıf bunu göremiyor korona bu kadar bulaşıcıysa dip dipe 12 saat çalışanlara neden bir şey olmuyor. 

ve bu insanlar buradaki okumuş cahillerden bile daha cahiller maske falan zorunluluktan yanlarında taşıyorlar sadece

Sosyal ağlarda paylaş

öyle birşey iddia etmiyorum ama insanları korkuttukları kadar bulaşıcı ve tehlikeli olsaydı durum çok çok daha vahim olurdu. Korona yok falan da demiyorum tabikide her sene korona oluyor insanlar hayvansal ürün tükettikleri için.

sadece abartıldığını düşünüyorum. Abartılma sebebi insanları korkutmak ve daha kolay yönetmek

Sosyal ağlarda paylaş

Korona virüsler varmış evet ama bu seneki tehlikeli bir salgın. Her sene oluyor, bu sene de oldu gibi bir durum yok.

Diyelim birileri korkutuyor, peki niye doktorlar normal bir grip virüsü gibi davranmıyor da saatlerce kat kat kıyafet ve maskeyle takılıp litrelerce ter döküyor? Ve en önemlisi neden ölüyoruz, tükendik diye veryansın ediyor? Doktorlar mı acaba bu işi örgütlüyor?

Ayrıca bakıyorum özellikle popülist liderlerin ama sadece onların değil bu işi hafife alma eğiliminde olduğunu görüyorum, Trump, Boris, Bolsanaro vs. Kim kullanıyor daha kolay yönetmek için öyleyse? Virüsü düşman göstermek korku yönetimi için çok faydalı değil aslında, çünkü bir öteki bulmadan korku politikaları başarılı olmaz. Bir günah keçisi lazım ki ona kanalize edebilesin biriken enerjiyi, öyle işlevsel olur ancak. İşte Bill Gates deniyor mesela veya Trump sürekli Çin virüsü diyor.

Bu tamamen küresel ısınmayla aynı, onda da gerçek ve git gide etkilerini hissettiğimiz tehlikeli bir fenomen var fakat birçok insan reddediyor. Yokmuş gibi davranıyor. Küresel ısınma araçsallaştırılıyor tabii ki ama gerçekten olduğu ve yüz milyonlarca insanı etkileyeceği de gerçek, etkilemeye başladı zaten. Yine sağ popülistlerin bunu yok sayma eğilimini görüyoruz çünkü onlar için işlevsel değil.

Bu tür çevre tehditlerinin özgürlükleri kısıtlamasına itiraz etmeyi bir kaygı olarak anlarım ama bu tehlikeli değil diye yapılan çıkış benim gözümde irrasyonel. Dünyadaki sağlık altyapısı böyle bir salgına hazır değil, sıfır önlem alınsaydı, yoğun bakımlar dolup taşar, koronadan ölenlerin yanı sıra yoğun bakımlık birçok insan da tedavi edilemediğinden ölürdü.

Abartılıyor demek ayrı, işi komplo teorisine vardırıp tıp bilimini yok saymak ayrı.

Sosyal ağlarda paylaş

bizim çalıştığımız 15 20 kişinin çalıştığı kaplama atölyesinde önce 1 kişide korona çıktı, adam kendini karantinaya aldı. 2 gün sonra tedbir amaçlı beraber çalıştığı kişilerin hepsi test yaptırdı. 10 tanesi pozitif çıktı. negatif çıkanlar da maske ile çalışanlardı. hepsi hafif geçirdi 2 hafta sonra işlerinin başına döndüler. gayet bulaşıcı yanı fakat ölümcüllüğü vs tartışılabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, eldar dedi ki:

Korona virüsler varmış evet ama bu seneki tehlikeli bir salgın. Her sene oluyor, bu sene de oldu gibi bir durum yok.

Diyelim birileri korkutuyor, peki niye doktorlar normal bir grip virüsü gibi davranmıyor da saatlerce kat kat kıyafet ve maskeyle takılıp litrelerce ter döküyor? Ve en önemlisi neden ölüyoruz, tükendik diye veryansın ediyor? Doktorlar mı acaba bu işi örgütlüyor?

Ayrıca bakıyorum özellikle popülist liderlerin ama sadece onların değil bu işi hafife alma eğiliminde olduğunu görüyorum, Trump, Boris, Bolsanaro vs. Kim kullanıyor daha kolay yönetmek için öyleyse? Virüsü düşman göstermek korku yönetimi için çok faydalı değil aslında, çünkü bir öteki bulmadan korku politikaları başarılı olmaz. Bir günah keçisi lazım ki ona kanalize edebilesin biriken enerjiyi, öyle işlevsel olur ancak. İşte Bill Gates deniyor mesela veya Trump sürekli Çin virüsü diyor.

Bu tamamen küresel ısınmayla aynı, onda da gerçek ve git gide etkilerini hissettiğimiz tehlikeli bir fenomen var fakat birçok insan reddediyor. Yokmuş gibi davranıyor. Küresel ısınma araçsallaştırılıyor tabii ki ama gerçekten olduğu ve yüz milyonlarca insanı etkileyeceği de gerçek, etkilemeye başladı zaten. Yine sağ popülistlerin bunu yok sayma eğilimini görüyoruz çünkü onlar için işlevsel değil.

Bu tür çevre tehditlerinin özgürlükleri kısıtlamasına itiraz etmeyi bir kaygı olarak anlarım ama bu tehlikeli değil diye yapılan çıkış benim gözümde irrasyonel. Dünyadaki sağlık altyapısı böyle bir salgına hazır değil, sıfır önlem alınsaydı, yoğun bakımlar dolup taşar, koronadan ölenlerin yanı sıra yoğun bakımlık birçok insan da tedavi edilemediğinden ölürdü.

Abartılıyor demek ayrı, işi komplo teorisine vardırıp tıp bilimini yok saymak ayrı.

TIP bilimi bu kadar iyiyse neden sürekli yeni hastalıklar çıkıyor ? Neden yeni doğan çocuklarda bu kadar çok hastalık var ? Mükemmel evrimleşmiş olmamıza rağmen TIP ve İLAÇ sektörünün ortak çabasıyla insanlar bilerek hasta ediliyor ilaçlar sadece semptomları gideriyor. Doktorlar sürekli ilaç firmalarının kucağında sürekli onların sponsorluğunda otel otel geziyorlar. Gıda sektörü İlaç sektörü ve Tıp sektörü dünyamının başına gelmiş en büyük felaket. 

Küresel ısınma tabiki de var ve bence kesinlikle aynı değil. Küresel ısınma keşke daha hızlı olsa da dünya virüslerinden(insanlardan) temizlese azcık kendini.

Doktorlarında maalesef bir çoğu cahil. Uzmanlık alanları dışında TIP kitapları dışında kendi kendine araştıran doktor neredeyse yok.

En komiğide insanlar TIP biliminin amacının insanları iyileştirmek olduğunu düşünüyor. Asıl amaç öldürmeyip süründürmek ilaçlara mahkum edip yavaş yavaş öldürmek.

Cerrah olan doktorlar dışında açıkçası hiç saygım yok doktorların hemen hemen hepsine.

2 dakika önce, Aiko dedi ki:

bizim çalıştığımız 15 20 kişinin çalıştığı kaplama atölyesinde önce 1 kişide korona çıktı, adam kendini karantinaya aldı. 2 gün sonra tedbir amaçlı beraber çalıştığı kişilerin hepsi test yaptırdı. 10 tanesi pozitif çıktı. negatif çıkanlar da maske ile çalışanlardı. hepsi hafif geçirdi 2 hafta sonra işlerinin başına döndüler. gayet bulaşıcı yanı fakat ölümcüllüğü vs tartışılabilir.

hemen hemen herkes hafif atlatıyor zaten hastaneye düşen özellikle avrupa da vay haline onları da ilaçla öldürüyorlar aids için kullanılan ilaçlara kadar kullanılıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Çoğunluk hafif geçiriyor, kimileri ağır geçiriyor. Ağır geçirene de ağır ilaç veriliyor. Bunun neresi mantığa aykırı? 

Tıp bilimi mükemmel demedim ama bir bilim, bilimsel yöntemlere göre gelişiyor. Fizik madem o kadar iyi niye karadelik yapamıyorlar, matematik o kadar iyi niye pi sayısı bulunamadı?

Ne demek yeni hastalıklar neden çıkıyor? Hayvanlarda olan bir virüs insana geçecek şekilde mutasyona uğruyor mesela yeni hastalık çıkıyor. Mükemmel evrimleşmek diye bir şey yok, bunları dile getirmen bile bu konuda ne kadar eksik olduğunu gösteriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

evrimleşmek mükemmelleşmek demek ortama uyum sağlamak demek. Ağır geçirenin ağır geçirme sebebi farklı belki de bunu bilemeyiz yolladığım videolarda alman bir doktor anlatıyor bu durumu. Fizik ve matematik ile söylediklerin saçma bence konuyla alakası yok. Fizik ve matematik gerçek mantığı var TIP ise insan uydurması.

Neden ilaç firması tıp fakültesi kurar ? veya hastalıktan para kazanan bir kurumun güya hastalık tedavi eden (doktor) yetiştirmesi çok saçma değil mi ?

ilaç işi dünyanın en karlı işi uyuşturucu işinden bile karlı neredeyse TIP da bu işin maşası o kadar. 

Sosyal ağlarda paylaş

adamın ayrı ayrı tüm hücreleri bir araya gelip ortak cehalet harekatı başlatmışlar.

burada uzun uzun oturup deli saçması şeylerine cevap vermeye uğraşıyorsunuz.

forumda covid sebebi ile yakınlarını kaybedenlere bir sor istersen korona öldürücü mü değil mi ??

sana gelene kadar covid'in öldürücülüğü %0.1 olur, 1 tane yakınını kaybet senin için %100 öldürücülüktedir. bu kadar cahil cahil konuşmak için özel çaba gerekli gerçekten.

Sosyal ağlarda paylaş

Az önce, Flameoffear dedi ki:

insanın ortalama ömrü 25-30 seneden 90 olmuş nerdeyse hala tıp bilmine laf atanlar görüyoruz.

Gerçekten bu devrin cehaleti korkutucu düzeyde. 

işte bu modern cahilliğe örnek.

İnsan ömrü 25 30 yıldan 90 a gelmesinin en büyük sebebi kanalizasyon ve temiz su alt yapısı sayesinde oldu.

ayrıca en uzun yaşayan(peygamberlere inanmıyorsan) kanıtlanmış şimdi bulamadım linkini ege sahillerinde sadece portakal ve hurma ile beslenen fruitarianlar. 200 yaşına kadar yaşadıkları yazıyordu

Sosyal ağlarda paylaş

sdkgf şu uzun yaşama muhabbetine örnek olsun diye islamcıların "eskiden 150 200 yıl yaşıyolardı, mesela şobolop peygamber bu kadar yaşamış" argümanları var diyecektim, adam kendi demiş bile sfdkgvxb

yani şöyle söyleyeyim, trollüyor ya da değil, ama şunları ciddi söyleyen insanlar var ve içimizdeler ?

bizim yönetmen diyodu ya eskiden 200 sene yaşıyodu insanlar şimdi 80'e 90'a düştü, tıp hayatı uzatmadı diye. YÖNETMEN.

başka birine allah yok diyorum, "abi peki bilmemkim peygamber kör kızın gözüne üflemiş gözü görmeye başlamış BUNU NASI AÇIKLIYOSUN?" demişti mesela. Çok bambaşka seviyeler yani hayatı yaşadığımız layerlar farklı resmen, senin kuralların o layerda çalışmıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...