Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vpn gerektiren yasaklı sitelerin geçici olarak vpn gerektirmemesi

Sam

Öne çıkan mesajlar

dns lere sanirim mudahale edilmisti daha once, kendin dns yazsanda devlet hattinda oldugun icin yasakli sitelerin  direkt ip lerini kapattiklarini hatirliyorum.

buna cok benzer birsey benimde basima gelmisti, ama kullandigim websitesi birden fazla ip ile erisilebiliyordu, benlkide dns forward gibi birseye denk gelmistim

simdi turkiyede nasil oluyor bilmiyorum ammma

mesela 5g servisi kuran sirketler kendi standartlarinda kurulumu yapip saglayiciya teslim edebiliyor olabilir.

birde istanbul atasehirde arakdasimin evinde gumbur gumbur pron izleiyordu mesela. 6-7 yil once superonline yeni kurulumunu yapiyordu fakat engelleri custom dns ile cozebildigimiz gunlerdi.

gecen sene birsey okumustum browserlarla ilgili, cozumlenemeyen sayfalari kendi havuzundaki ip lerle redirect edebiliyor diyordu

ama bu saglayici tarafindan degiskenlik gosterebilir.

bu is yandas isi olmasin sakin,

amcaogluna arada interneti acip kapiyolarmi bilemedim ?

aydinlanma cagi mucizesi ampul

Sosyal ağlarda paylaş

google dns'teyim şu anda ama bazı siteler değişik dns gerektiriyor yoksa mahkeme emri gösteriyor onu biliyoruz zaten uzun süredir. ama sonra bazı sitelerde bu dns ile de aşılamayan, vpn gerektiren ilave bir engelleme yaptılar, bunlar vpn olmadan yüklemiyor bile zaten. bu yıllardır böyle ama dediğim gibi kısa süreli, birkaç günlük bu engelleme kalktı bazen, şu anda mesela vpn kapalıyken çat giriyorum heryere hızda düşüş filan olmadan. dün giremiyordum vpn kapalıyken. ben kendim birşey yapmadım yani kendi kendine oluyor.

56 dakika önce, Xenus dedi ki:

hangi isp? turknet'te ban yok ama yazlıkta ttnet'de var bende.

ttnet, bodrum. turknet vpn gerektirmeden izin veriyor mu sadece dns değiştirip?

Sosyal ağlarda paylaş

evet firefox. ama bu dediğim olay geçen hafta olmuştu, sonra eski haline döndü birkaç gün. dedim geçiciymiş gene. vpn gerekti bugüne kadar, dün mesela. böyle kesintisiz bir durum olmadı, ondan dedim devletin yasak sistemleri mi arızalandı acaba. neyse bakalım böyle ne kadar devam edecek, eski haline dönerse yazarım gene buraya.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
58 dakika önce, Litminov dedi ki:

yok mu ucuza halledebileceğimiz bir yöntem ya 50 liradan aşağı vpn yok. protonvpn free kullanmaktan ciğerim soldu 

google cloud'da free trial alıp kuracaksın.

github easyopenvpn

account alırsan ben kurmana yardım ederim, 3dk sürer

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 16.10.2020 at 01:05, roket adam dedi ki:

firefox mu kullanıyorsun? Bazı browser'lara dns over https diye bi özellik geldi, uzun hikaye ama özetlemek gerekirse artık dns bazlı engellemeleri tanımıyor browser'lar. ondan dolayı olabilir. chrome da geçti galiba buna.

herhalde bu dediğin oldu çünkü bir daha engellenen sitelerde sorun yaşamadım bir aydan fazladır. bunu kim bulduysa tuttuğu altın olsun. umarım önüne geçilemeyecek bir yöntemdir.

Sosyal ağlarda paylaş

On 16.10.2020 at 01:05, roket adam dedi ki:

firefox mu kullanıyorsun? Bazı browser'lara dns over https diye bi özellik geldi, uzun hikaye ama özetlemek gerekirse artık dns bazlı engellemeleri tanımıyor browser'lar. ondan dolayı olabilir. chrome da geçti galiba buna.

bu dediğini denedim. google dns ve open dns ile de denedim. firefox ve chrome'da denedim. danbooru'ya bağlanamıyorum. zenmate aktifleştirdiğimde bağlanıyor sadece.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Şu ikisini kullanıyorum ben:

Android'de de zaten system-wide destek var. NextDNS sayfasında hepsini anlatıyor.

Kendi cihazlarım hepsine ayrıca kurdum, evde ise modeme kurdum direk, tüm cihazlar NextDNS kullanıyor. Özellikle reklam engelleme bilmeyen, bilgisayarına virüs sokmayı beceren aile bireyleri için iyi oldu.  Ama yetmedi ücretsiz tier, paralıya geçtim. Çok ucuz ama, değiyor bence. %20 filan engelleme oranı tüm DNS sorguları içinde.

Danbooru neymiş diye baktım, girdi mesela.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...