Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2020-2021 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

Orada "hileli transfer iddiası" tartışma konusu dönerken Terim'in maaşını hile olarak görmüyorsan neden ortaya attın?

Ben söyleyeyim:
- ya onu da eşdeğer bir "hile" olarak görüyordun
- ya da öyle görmediğin halde ortaya atarak maaş olayını gündeme getirip suyu bulandırmaya, derail etmeye çalıştın.
İkisi de aynı noktaya çıkıyor.

Ben bunun aynı kalibrede olmadığını söyleyince de "ben hile olayına yorum yapmıyorum ki, sırf ffp açısından bakıyorum" diye sıyrılmaya çalıştın. Baştan beri hileli transfer ile bir olmadığını düşünüyorsan hileli transfer muhabbeti ortasında dile getirmezsin. Yok öyle olduğunu düşünüyorsan da ben "ikisi aynı şey değil" deyince "ben öyle demedim, ffp diye baktım" diye sıyrılmaya çalışmazsın.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

transferlerde eğer hile yapılıyorsa bunun tek amacı FFP limitlerinde esneme yaparak bir sonraki transfere limit aktarmak. çünkü bu takımların sisteme enjekte edecek paraları var ancak limitleri yok..

bunun üzerine gs'li fb'liye sen hileli iş yapıyorsun diyor. fb'li gs'liye hayır sen yapıyorsun diyor.

ben de hayır iki takım da kendisine limit açmak için maaşları düşük gösterdikleri sözleşmeler imzaladı. birbirinize laf atacak durum yok iki taraf da aynı bokun laciverti demek için koydum.

X bir oyuncuyu yurt dışında bir takıma ederinin 3 katına satma vb. konularda yorum yapmadım. biri hoca, biri oyuncu limitten yırtmak için düşük gösterilen sözleşme koydum. kendi aralarında aynı, diğer tartışmalı transferler ile farklı konu.

Özil ile terim konusu aynı kalibre, ikisi de FFP'den yırtmak için yapılmış işler. 

niyet okuyana kadar mesaj okumaya davet ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Terimin maaşı ffp de yer açmak için değil di ama bana göre. İlk açıklanan rakam hatta yarım dönem 1milyon , 2. sene 2 milyon mu neydi. Adam muhtemelen tff ye gıcıklık olsun diye 1905'e 3milyon olarak değiştirdi. Bağışlayıp bağışlamaması beni ilgilendirmiyor toplamda 3 alacağına 1+3 milyon aldı. Ffp ile alakalı hede olsa o ilk açıklamayı yapmazlardı. Zaten ffp diye bakarsak 2. senede limitten fazla yiyor oluyor ? . 

Sosyal ağlarda paylaş

sardalya direkt kişisel saldırıya geçti zaten mesut vs terim kap bildirimlerini koyunca. sonra R yaptı sildi mesajı, şikayet etmiştim de editli hali edilmemiştir umarım.

sonra sen geldin yapmadığım bir karşılaştırma üzerinden saçmalamak falan filan diyip asla konu olmayan TFF sözleşmesine getirdin. hadi onu da cevapladım, bak dedim Apo Avcı BJK'den tazminat alırken TS ile parası karşılığı sözleşme imzaladı. Editli char ise o da aynı durumdaydı, demek öyle genel geçer bir kural yokmuş dedim. 

buna da cevap gelmedi. varsa yoksa kişisel saldırı

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Darksun dedi ki:

Terimin maaşı ffp de yer açmak için değil di ama bana göre. İlk açıklanan rakam hatta yarım dönem 1milyon , 2. sene 2 milyon mu neydi. Adam muhtemelen tff ye gıcıklık olsun diye 1905'e 3milyon olarak değiştirdi. Bağışlayıp bağışlamaması beni ilgilendirmiyor toplamda 3 alacağına 1+3 milyon aldı. Ffp ile alakalı hede olsa o ilk açıklamayı yapmazlardı. Zaten ffp diye bakarsak 2. senede limitten fazla yiyor oluyor ? . 

limit yıllık maaş üzerinden baklıyor.

oyuncu ile 2m 4 yıl sözleşme imzaladın diye birden 8m düşmüyor limitten. her sene 2-2 düşüyor.

Terim'in o sözleşmesi gs limitini o transfer dönemi için rahatlattı.

mesut'un 0 TL almasının feneri bu transfer dönemi için rahatlatması gibi.

aralarında ne gibi bir fark var ki

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, applev0dka dedi ki:

ben de hayır iki takım da kendisine limit açmak için maaşları düşük gösterdikleri sözleşmeler imzaladı. birbirinize laf atacak durum yok iki taraf da aynı bokun laciverti demek için koydum.

Hah işte benim ilk mesajım da tam olarak onu söylüyor. Aynı bokun laciverti değil, biri kurallar dahilinde bir hareket, diğeri (burada önceki mesajlardaki transfer olaylarını da katarak söylüyorum, gerçekse) kural dışı şekilde yapılan şeyler. Dolayısıyla dediğin şekilde "aynı bokun laciverti" demek veya benim dediğim şekilde "aynı kefeye koymak" (ki ikisi aynı şey) hatalı yaklaşım diyorum.

Özil le Terim konusu eğer Özil'in açıktan, Acun'dan vb gelen parası eğer arka planda para aklama yöntemleriyle FB kasasından çıkmıyorsa (ben bu konuda şüpheliyim) belki kısmen aynı kalibre kabul edilebilir (sonradan ekleme: bir alt paragrafı düşününce hala değil). Eğer el altından FB Acun'a vb ödediyse aynı kalibre değil. Terim'de maaşını düşük gösterdikten sonra el altından geri kalanını GS arka planda ödemedi çünkü, TFF ödedi. Dolayısıyla GS FPP'yi bozmadı gerçekten.

Gerçi biraz daha detaylı düşününce Mesut'un maaşını dışarıdan başka firma ödediyse bile aynı kalibre sayılmaz hatta, nitekim FFP'nin mantığı "sponsorluk paraları borçları azaltmaya kullanılsın, takımlar finansal düzlüğe çıksın". Dolayısıyla Mesut'a ödenen paranın borç ödemeye harcanması gerekiyordu öyle bile olsa. Oysa TFF'nin ödediği maaş sponsorluk değildi, hukuki açıdan çok özel bir durumdu, standart transfer olaylarıyla bir tutulacak bir şey değil. Kırk yılın başı denk gelecek olay denk geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

4 dakika önce, Darksun dedi ki:

Bu arada şimdi baktım evet, sonradan değişmiş, haliyle aslında Terim fazladan para almış, GS vereceği parayı yine vermiş, sadece bir sonraki döneme yaymış.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Bu arada şimdi baktım evet, sonradan değişmiş, haliyle aslında Terim fazladan para almış, GS vereceği parayı yine vermiş, sadece bir sonraki döneme yaymış.

e tamam işte o dönem kendilerine limit açmışlar FFP için ?

Fener de mesut'a bu dönem vereceği parayı sonraki senelere yayıyor.. aaaaa ben Türkçe konuşmuyor muyum abi asdsafa

Sosyal ağlarda paylaş

konu kullanıp kullanmaması degil ki. Yapılmasının ardındaki niyet. 

Aziz yıldırımın "arabayı çalmak için anahtarı taktın, ama çevirmedin" savunması gibi bu sdaf

ya muhtemelen şu ligdeki en az kirli nokta falan şu FFP konusu, ne pislikler var da.

Benim takıldığım nokta insanlar ile dalga geçer gibi gözlerine sokula sokula yapması. İnsanların da bunun üstünden birbirini yemesi, twitter'da falan mesut kap bildirimi altı yangın yeri gibiydi. Burada da insanlar birbirine aynı yakıştırmaları yapıyor ama kimse dönüp kendisine bakmıyor (TR racial ability).

Ben sadece aynı çakallıkları herkes yapıyor diye ortaya koymak istedim. bunda kim ne kadar faydalandı, faydalanmadı veya fenerin 13-15e sattığı adamlar = terim demedim. 

konu gereksiz uzadı, benim vurgulamak istediğim yerden saptı, özür dilerim @Rewendor

Sosyal ağlarda paylaş

Yani beceriksizlik miydi yoksa hakkaten niyeti TFF'ye pislik olsun diye miydi dersen bence ikincisi ama yoruma açık.

Özür dilemelik bir şey yok zaten, konuşuyoruz, bölüme hareket geliyor. Yoksa dediğin gibi, daha neler neler var.

Bu muhabbet de olmasa GS topici ölü zaten. GS 3 tane adam aldı son 2 günde, bir tanesinin ismi bile geçmedi başlıkta ?

Sosyal ağlarda paylaş

O anlamda fark yok da, Mesut'un 0 TL almasini saglayan etmenlerden biri Acun muhabbeti degil mi? Dedikodu tam nasil bilmiyorum ama ekstra reklamdir sovlardir odur budur ile Acun destek olacak deniyordu. 

Biri 40 senedir GS'li kolaylik sagliyor zaten hizmet ettigi klube, digeri o parayi reklamlarda sovlardan alacak muhtemelen isin komedisi o zaten. 

Ha FFP acisindan ayni sey tabi zaten FFP'nin de suyu cikti dendigi gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

Sistemi çok düşünmeden üstün körü getirip mantıksal şekilde oturtamadıkları için, büyük kulüpler uyamayıp patlayınca da lig değeri düşmesin diye gözlerini kapamaları gerektiği için, yayıncı kuruluş bi yandan "korsan izlemek hırsızlıktır, takımınızın cebine girecek parayı çalıyorsunuz" diye maskeli reklamlar yaparken bir yandan  sözleşme gereği ödemesi gereken parayı ödemediği, miktarı kafasına göre düşürttüğü, hatta sonra bir de düşük kurdan sabitlettiği, nasıl bir sözü geçiyorsa da ona yaranma adına aman tadımız kaçmasın diye ffp kaçamaklarına izin verildiği için komple karambol oldu sistem.

Ya uygulanabilecek şartlarda ve tavizsiz getirmeleri ya da kaldırmaları gerekiyor, ama böyle sürecek gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

@applev0dka abi transferde ffp'yi delmek için her kulüp üç kağıt yapıyor. atınç ve demba ba'da da bi numara vardı bence.

eğer açık varsa herkes kullanır. evet bana göre de ahlak dışı bir şey ama yapıyorlar. ben bunu savunmuyorum.

ama sardalya devamlı nefret salyaları saça saça fener başlığına gelip tahrikkâr postlar atıyor. fanatiklikten gözü kör olmuş, bi de üstüne cahil.

mesut'un  maaş almaması, fatih terim'in 1905 tl maaş konusunda da  sana katılıyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...