Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Robot Süpürgeler

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

Babam dyson'ın kablosuz süpürgesini almış, günde 3 kere ev süpürüyor. Kablolu süpürge zor oluyor diye robot bakıyorlardı, aralara giremez diye vazgeçmişler. Geçen ziyarete gittiğimde gördüm, robota bayağı iyi bir alternatif evi müsait olmayanlar için.

Eko modda 1 saat falan süpürüyor, çekişi öyle bile fena değil, gürültülü değil, kullanışlı, aralara falan rahat giriyor, hafif vs. Dock yapmışlar, dock'ta kablosuz şarj ediliyor. Benim açımdan tek sıkıntısı, çalışması için tetiğine sürekli basmak gerekmesi. Ona da bir çare bulsalar şahane olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, deadwoll dedi ki:

Babam dyson'ın kablosuz süpürgesini almış, günde 3 kere ev süpürüyor. Kablolu süpürge zor oluyor diye robot bakıyorlardı, aralara giremez diye vazgeçmişler. Geçen ziyarete gittiğimde gördüm, robota bayağı iyi bir alternatif evi müsait olmayanlar için.

Eko modda 1 saat falan süpürüyor, çekişi öyle bile fena değil, gürültülü değil, kullanışlı, aralara falan rahat giriyor, hafif vs. Dock yapmışlar, dock'ta kablosuz şarj ediliyor. Benim açımdan tek sıkıntısı, çalışması için tetiğine sürekli basmak gerekmesi. Ona da bir çare bulsalar şahane olacak.

bende dyson standart kablolu var.

AMAAA yeni dyson'ın robotu var, BAYA İYİ.

diğerlerinden ufak ve aralara giriyor.

çekişi daha iyi.

8K'cık, bir bak. güzel hediye olur babanlara.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

29 dakika önce, reyou dedi ki:

o kadar ovmus herkes, herkes aldigi makineden ask-i memnun heralde? birini basip gecelim mi. adamin canini yok yere robot supurge cektiriyosunuz meh.

xiaomi mop pro'yu bas geç F/P. ben baya memnun kaldım.

toz haznesinin kapağını tek taraftan kırdım 1 haftada ama o benim hayvanlığım.

MI STORE'dan al hepsiburada'dan alıcaksan.

Sosyal ağlarda paylaş

ha onu bilmiyorum, benim aldığım MOP PRO direkt:

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-siyah-akilli-robot-supurge-p-HBV00000SDB4D?magaza=MI STORE

edit:

2 olduğunu bilmiyordum. alır mıydım? alabilirdim bilsem ? (MI Home APP'de de görmedim 2 olduğunu)

siz deneyin, beğenirseniz alırım. bendekini anamlara hediye ederim no problem. +1000TL gibi

onlardaki 4 senelik. herşeye çarpıyor radarsız/lidar'sız, etrafı bant kaplı.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Goering dedi ki:

çekişi daha iyi.

12 cm diyor boyu. Koltuk altlarına baza altına falan giremez bu. Robotun pek manası kalmıyor böyle olunca. Diğer tarafları günde 10 dakikada ben de supururum. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 09.04.2021 at 18:36, ahmedinejad dedi ki:

Işıklar derken ne demek ki o 

+4 tane strip light var. 18-24$'dan almıştım ali'den... +3 tane de ampül var renk değiştiren.

+2 tane tepe lambası var. 2 tane ayrı kumandası var. onlar da mi home'da.

mesela tuvaletteki normal ışık fan'a bağlı. fan'ı kullanmamak için ayna etrafı strip light takılı, saat çizelgesine göre işliyor.

mutfakta var tezgah'ı aydınlatıyor, ekstra olarak açıyorum.

çalıştığım masanın karşısında var pencere var, onun etrafına sarılı. zoom'da illa kamera açmam gerekirse açıyorum.

tv zigasının arkasında var, duvarı aydınlatıyore. film izlerken yukarıdan ışıkları kapatıyorum.

+air purifier var hava temizleme. +mop pro aldım bir de.

philips'den alsam 5-6k vermiştim şunlara.

_

özet: 9 ışık var xiaomi, baya ucuzdu zamanında aldım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 12.04.2021 at 17:22, Goering dedi ki:

çekişi daha iyi.

Dysonin robotunun yorumlari pek iyi degil gibi, aklinizdan gecerse bile bulasmayin bence ?
8k ucuzmus bu sirada, daha doviz artisini yansitamamislar, alin satarsiniz 2 aya ?

Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir kac hafta once xiaomi mijia 1c soyledim. Prime indirimiyle 2000 liraya geldi, ya 500 lira az verip anker eufy ya da xiaomi mi robot essential a, ya da 600-800 daha fazla verip mop pro ya gecicektim. 

Sirf altina girmesi gereken koltuk tam 8,3cm bosluklu, mop pro giremiyor, bir de cok daginik, cok esyali bir ev degil diye lidara ekstra o kadar para vermeyi makul bulmadim o yuzden 1c yi denemek istedim.

Normalde karsilastirmalarda vs emis gucu ve temizlik testleri 1c de mop proya gore daha iyi gorunuyor fakat bataryasi daha kucuk olmasi, ve lidarsiz mapsiz vs diye biraz daha uzun sure geziyor diye o konularda mop pronun gerisindeydi. Yine de bastim gectim.

Bagladigimda direkt firmware update yapti. Deneysel mapping ozelligi gelmis, 3 kere tum evi dolaninca otomatik map generate ediyor mop pro gibi. Alan yasaklama, virtual wall, bolge temizlik v.s. problemsiz calisiyor denedigim kadariyla. Dusuk profiliyle de yatak altina falan giriyor. Memnun baya.

Mop pro nun yuksekligi kurtariyorsa kendi evime alsam lidarli en makul f/p model oldugu icin onu degerlendirirdim, yoksa 1c alinca da pisman oluncagini sanmiyorum. 

Roborock i turkiye distributorunun unu yuzunden hic degerlendirmedim bile. ama s5 ve s6 kendi kategorisindeki en iyi aletler orasi kesin. 

Sosyal ağlarda paylaş

Sunu konusmaya gerek bile var mi bilmiyorum da elbette daha iyi makineler var. 

Kendi segmentinde ve fiyatlarinda deebot 950 ile RRs5 in arasinda en iyi iht. 800 lira fark var. Ecovacs turkiyede distributorunun derdinin sadece firca satmak oldugunu da dusununce kiyasa bile alinmiyor haliyle. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

evet TR'nin 1 numaralı robot süpürge topici sakinleri..

Annemlerin evine bir robot süpürge bakıyoruz. 3+1 ev. İstenilen özellikler;

-mop yapabilsin

-çöpünü döküp temizliğe devam edebilsin

-akıllı olsun sandalye aralarına girip çıkabilsin

-köşeleri alma konusunda başarılı bir model olsun.

-düzgün harita yapabilsin.

-ses konusu nasıl bilmiyorum, çok baş ağrıtmasın

-servis konusu düzgün olsun. alet bir sorun çıkarttığı zaman servis bulamamak veya servis zamanı 2. sorun yaratmasın

-yerler parke ve genel olarak ortalıkta çok eşya yok, koltukların altları da yüksek, kolay girip çıkabilir. evde hayvan yok. 

ben çok bu işten anlıyorum sayılmaz. sizce kritik olabilecek başka ne özellikler var, önerdiğiniz cihazla birlikte belirtirseniz sevinirim.

4-5k arasında önerilerinizi bekliyorum.

applev0dka tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...