Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Robot Süpürgeler

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

Suyu boşaltmadığımdan ben geçen doldurduğum hazneyi tam süpüreceğim zaman çıkarıyorum. Gerçi mopping moduna sadece bez kısmını takınca geçiyor zaten, ama maksat boşuna ağrlık olmasındı. Bir daha mop denemedim bayağı bir haritalama yapmam lazım evin orası burası halı/kilim dolu. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
On 21.01.2021 at 11:04, Aket-Atum dedi ki:

Roombalar tam karanlıkta çalışmıyormuş. Sebebi de kamera ile yönünü bulması. Şanseseri redditte bir yorumda öğrendim bunu. Yok artık dedim ve internete baktım, gerçekten böyle bir sorun varmış. Bir ara Roombalarda gözüm vardı ve izlediğim ya da okuduğum hiç bir inceleme bundan bahsetmiyordu. Bir de güya tarafsız ve detaylı incelemelerdi. Bu kadar basit ve insanın aklına gelmeyecek kadar detay ama can sıkacak bir sorunu var aletin ve hiç dile getirilmiyor. İnanılmaz.

İlk haritalamayı tam aydınlık bir ortamda sorunsuz bir şekilde yapmanız halinde karanlıkta hiç sorun yaşamadan süpürecektir. Tabi ki bir lidar kadar iyi performans sergileyemez ancak zifiri karanlık bir odada eşyaların yerinin değiştiğini farz edersek dahi emin olun işini layığı ile yapacaktır. Bu cihazlar tank gibidir inanın. Diğer cihazlar sorun çıkarmazlar. İlla eksisi ne derseniz halınız biraz yüksekse fayans mermer arasını çekim gücünün çok kuvvetli olmaması nedeni ile alamaz. Ancak halıda da daha iyi süpüren bir süpürge yoktur.

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, neutrino dedi ki:

Vay be, 4 yil sonra robot süpürge foruma döndürmüş adamı. 

Ara ara bu siteye mutlaka giriyorum ve yazılanları okuyorum aslında ama çok yazmıyorum ?

8 saat önce, Laraken dedi ki:

nickini haksız çıkarırcasına...

Nick kendi içerisinde çelişki zaten:)

8 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

mp3leri çok iyiydi ya irem - hayalet sevgilimi hep oradan dinliyordum 

Çok ama çok güzel günlerdi. Sosyal medyadan sonra forum kültürünün yaşatıldığı paticik gibi çok az site kaldı.

8 saat önce, sardalya dedi ki:

evine alip memnun kalan var mi bunlardan? hic bir yere giremezler kapidan gecemezler gibi geliyor bana.

Kaliteli bir robot süpürge kapıdan da geçer her yere de girer ? Kamera sensörlü modeller 10 cm altında oluyor lidarlı modeller daha yüksek oluyor.

7 saat önce, Oce4n dedi ki:

topicin bütünü robotları övmekle geçiyor...

Bizim insanımınız çok garip. Ne aldıysa onu övmeyi sever ? Geçen bir arkadaş sosyal medyada çocuğuna aldığı araba koltuğunu övüyordu. Sanırsın büyük bir kaza geçirdi ve araç koltuğu sayesinde çocuk ölmedi. Robot süpürgeyi övebilmen için cihazın bozulduğunda neler yaşadığın önemlidir. TR de şu an için toplasan 3 marka var bu işi hakkı ile yapan.

Sosyal ağlarda paylaş

elma ile armudu kıyaslamışsın, robot 3 sene bozulmazsa övmeyelim mi yani asdafasd

ayrıca fistancığım nasıl memnun olmayalım ki, net 70 m2 alanı süpürebiliyor s5max. karı-koca ikimiz de full çalışıyoruz,  eve temizlikçi de alamıyoruz pandemi diye, buna rağmen ev pırıl pırıl her daim. mesela önceki küçük evimizde normalde haftada 1 gün bile zor geliyordu süpürgeyi açmak, toz içinde kalıyordu her yer. bu evde düşünmek bile istemiyorum sürekli süpürge ile temizlik yaptığımızı, koltuk falan da çekmek zorunda kalmamak da cabası. 

çocuk var bir buçuk yaşında mutfağın içine ediyor her yemekten sonra, yolluyorum robotu gayet güzel temizliyor. günde 2-3 kere çalıştırdığımız oluyor sadece mutfak için. 

şimdi napayım övmek için bozulmasını ve servis durumunu mu bekleyeyim? parasının hakkını benim için fazlasıyla veriyor.

???

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

43 dakika önce, Liebe dedi ki:

elma ile armudu kıyaslamışsın, robot 3 sene bozulmazsa övmeyelim mi yani asdafasd

ayrıca fistancığım nasıl memnun olmayalım ki, net 70 m2 alanı süpürebiliyor s5max. karı-koca ikimiz de full çalışıyoruz,  eve temizlikçi de alamıyoruz pandemi diye, buna rağmen ev pırıl pırıl her daim. mesela önceki küçük evimizde normalde haftada 1 gün bile zor geliyordu süpürgeyi açmak, toz içinde kalıyordu her yer. bu evde düşünmek bile istemiyorum sürekli süpürge ile temizlik yaptığımızı, koltuk falan da çekmek zorunda kalmamak da cabası. 

çocuk var bir buçuk yaşında mutfağın içine ediyor her yemekten sonra, yolluyorum robotu gayet güzel temizliyor. günde 2-3 kere çalıştırdığımız oluyor sadece mutfak için. 

şimdi napayım övmek için bozulmasını ve servis durumunu mu bekleyeyim? parasının hakkını benim için fazlasıyla veriyor.

???

Bu cihazlar aşırı hassas cihazlar. 3 sene sorunsuz çalıştıysa ve temizliği sizi memnun zaten tabi ki övün. Benim en başta  anlatmak istediğim bozulduğu zaman servislerin kullanıcı hatası ya da bu cihaz bozuk değil gibi dönüşlerle tüketiciyi ortada bırakıyor olması. Bu konuda Türkiye de gerçekten büyük bir sorun var şu an. Buna dikkat çekmek istemiştim.

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, VazgectimSenden dedi ki:

İlk haritalamayı tam aydınlık bir ortamda sorunsuz bir şekilde yapmanız halinde karanlıkta hiç sorun yaşamadan süpürecektir. Tabi ki bir lidar kadar iyi performans sergileyemez ancak zifiri karanlık bir odada eşyaların yerinin değiştiğini farz edersek dahi emin olun işini layığı ile yapacaktır. Bu cihazlar tank gibidir inanın. Diğer cihazlar sorun çıkarmazlar. İlla eksisi ne derseniz halınız biraz yüksekse fayans mermer arasını çekim gücünün çok kuvvetli olmaması nedeni ile alamaz. Ancak halıda da daha iyi süpüren bir süpürge yoktur.

Roborock s5 Max aldım mutluyum ?

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

2016'dan beri Neato D5 kullanıyorum. Hergün yaklaşık 150m² alanı temizliyor.

2020 Aralık ayı gibi batarya kapasitesi bir odayı bile bitirmesi için yetersiz olmaya başladı. Li-Ion bataryaların gönderilmesi sebebiyle "enerji" sorunu yaşadım. Aslında hazır şekildeki pillerin gönderimi ile ilgili bir sıkıntı yok ama amazon falan da uğraşmak istemiyor. Ben de n11'den Sony piller alıp kendim topladım; 4200mAh olan kapasite 7000mAh oldu :P Cihazın yeni bataryaya uyumu 2-3 cycle dolum sonrası tam oldu; artık kalan kullanım süresi ve şarj kapasitesini tam veriyor.

Geçen ay da yan tarafındaki fırça dönmemeye başladı. Hırdavatçıdan alınan bir o-ring ile sorun çözüldü. İçini açmışken basınçlı hava ile de güzelce temizledim. İnşallah uzun süre bu şekilde devam edecek.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Lidar + Kamera sistemleri bu robot süpürgelerde yaygınlaşmaya başladı, iyi bir şey bu. CES 2021'de Samsung JetBot 90 AI+ tanıtılmış.

Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI, Ecovacs Deebot Ozmo 960, Roborock S6 MaxV Lidar + Kamera içeren diğer cihazlar.

Mop özelliği isteyenler için Roborock S7, S6 MaxV, S5 Max, E4 var.

https://www.epey.com/robot-supurge/karsilastir/593929-594182-594195-594241-597674-598486-603008-623278-644156-646700/irobot-roomba-960_irobot-roomba-s9-plus_xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro_roborock-s5-max_roborock-s6-maxv_roborock-e4_miele-scout-rx2-sjql0-30_ecovacs-deebot-ozmo-t8-aivi_ecovacs-deebot-ozmo-t8-plus_roborock-s7/

en ucuz Lidar robot şuymuş, yeni çıkmış:

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ben de aldım sonunda.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro - 2600tl verdim, -100tl olmuş ?

bende 10-12 tane Xiaomi ürünü var, Region'ı değiştirmem gerekti. 

China kullanıyordum, bazı ışıklar TR'de yok ???

uyuz oldum açıkcası...

almayı düşünenin aklında olsun.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...