Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Robot Süpürgeler

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

Biz de ucuz olsun diye Xiaomi Mijia 1C aldık (TR adı 1C 2 in 1 sanırım) , çok iyi çalışıyor gayet memnunuz. Mopunu takınca mopluyor çıkarınca süpürüyor yalnızca, önce bi evi süpürtüp sonra halıları kaldırıp sildiriyoruz falan baya kolaylaştırdı temizliği. Roborockların fiyatı yüzünden almıyorsanız orta segmentte de iyi aletler var böyle.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici

Samsung'un CES 2021 kapsamında tanıttığı yeni süpürgesi JetBot 90 AI+ poop proof'muş ?

Samsung’s JetBot 90 AI+ is Reimagining Cleaning

Samsung's Newest Robovac Is an AI-Powered Poop Scout

Bence en güzeli istasyona geri dönüp iRobot Roomba i7+'daki gibi otomatik kiri boşaltması. iRobot bunu ilk yapanlardan oldu ama yaygınlaştırmada gecikti diye düşünüyorum. Yeni süpürge modellerinde bence bunu gözlemleyeceğiz. Mesela dün tanıtılan Roborock S7 için benzer bir istasyon tanıtmışlar, aksesuar gibi ayrıca satacaklarmış anladığım.

Sosyal ağlarda paylaş

S5max bayağı popüler bir model işde görüyor. Paspas kısmının geliştirilmesi lazım herhalde ama süpürme kısmı harika. 4000-4500TL arası bir fiyat aralığı makul. Ben kupon indirim vs derken 4 ün altına atabildim daha ucuzunu görmedim. Amazon zaten düzenli bu aralıklarda satıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

S5max i kullandiktan sonra, ki ben paspasindan memnunum benim isimi goruyor, paspas icin ayri makine olmasi daha mantikli gelmeye basladi. Bununda sebebi, su haznesinin agirliginin getirdigi dezavantajlar. Supurge biraz daha ufak yapilip, paspas icin ayri alet satilabilir. Ama supurge olarak s5max cok iyi.

Sosyal ağlarda paylaş

Evet kıçındaki ağırlık dolayısıyla manevra kabiliyeti bayağı düşüyor, süpürge yaparken hiç sorun çıkmazken paspas modunda takıldım diye 3 kere mi ne çağırdı, aynı zamanda zorlandığı için bayağı şarj da yiyor. Bayağı sağlam mopping haritası oluşturmak gerekir henüz üşendiğimden yapamadım. 

Paspas kısmı ileride belki şöyle gelişebilirdi haznenin bir kısmı deterjan vari temizleme gereci, diğer kısmı daha çok durulama tarzında. Böyle sadece su atıyor ?. Bu robotların ilk modellerinin random dolaşan salak aletler olduğunu farz edersek ileride çok daha iyileri de çıkabilir. 

Sosyal ağlarda paylaş

bizim koltuk altlarına oldukça yakın geçiyor mesela koltuk altından çıkıp halıya çıktığı noktada bir kere sıkıştı hesaplayamadı orayı ahahah halıyı az daha öteye çekmek zorunda kaldık onun dışında pek takılma falan görmedim. koridordaki yollukların azıcık saçağı var onları bazen alıp katlıyor yolluğu bırakıyor az kıvırıp sdsf

Sosyal ağlarda paylaş

valla ben tüm evi neredeyse ona göre dizayn ettim, 68 m2 alan süpürüyor nerdeyse evdeki tüm net kullanılabilir alana dokunabiliyor. dolayısıyla anker eufy robovac 11s artık işlevsiz kalmıştı mesela mecburen s5max aldım ben. ama önceki evde net süpürdüğü alan 40 m2 civarıydı ve çok düz bir evdi mesela çok rahat biçimde tam bir çalıştırmada her odaya girebiliyordu rasgele de olsa s5max gibi bir alet çok fazla o tarz evler için. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 27.12.2020 at 09:52, axedice dedi ki:

Biz de ucuz olsun diye Xiaomi Mijia 1C aldık (TR adı 1C 2 in 1 sanırım) , çok iyi çalışıyor gayet memnunuz. Mopunu takınca mopluyor çıkarınca süpürüyor yalnızca, önce bi evi süpürtüp sonra halıları kaldırıp sildiriyoruz falan baya kolaylaştırdı temizliği. Roborockların fiyatı yüzünden almıyorsanız orta segmentte de iyi aletler var böyle.

Biz de bundan aldık, asıl sebep lidar olmadığı için yüksekliği düşük, evde altı alçak olan mobilyalar var, bu girebiliyor, lidarli giremedi, 3-4 cm ile 

Fiyatına göre, lidarsiz olmasına rağmen gayet iyi yön tayin ediyor 

uk tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Roombalar tam karanlıkta çalışmıyormuş. Sebebi de kamera ile yönünü bulması. Şanseseri redditte bir yorumda öğrendim bunu. Yok artık dedim ve internete baktım, gerçekten böyle bir sorun varmış. Bir ara Roombalarda gözüm vardı ve izlediğim ya da okuduğum hiç bir inceleme bundan bahsetmiyordu. Bir de güya tarafsız ve detaylı incelemelerdi. Bu kadar basit ve insanın aklına gelmeyecek kadar detay ama can sıkacak bir sorunu var aletin ve hiç dile getirilmiyor. İnanılmaz.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, uk dedi ki:

Biz de bundan aldık, asıl sebep lidar olmadığı için yüksekliği düşük, evde altı alçak olan mobilyalar var, bu girebiliyor, lidarli giremedi, 3-4 cm ile 

Fiyatına göre, lidarsiz olmasına rağmen gayet iyi yön tayin ediyor 

Evet evet yatağın altına salondaki L nin altına hatta arka odada alçak görünen bi ikili var onun bile altına giriyor baya iyi o açıdan.

Yön bulması da haritayı çıkardıktan sonra baya kolaylaştı, başta %80 şarj harcarken şimdi 50lerde bitiriyor tüm evi. Şarj istasyonu yatak odasında, atıyorum salonda bi yere git temizle dediğin zaman vırvırvır hiçbişeye takılmadan gidip temizleyip gelebiliyor. Ha ışık konusunda akşam süpürtüyorsak biz de açıyoruz ışıkları çünkü rehberde öyle yazıyordu ama bi iki kere unuttuk, sorun çıkarmadı. Işığın asla girmediği mobilyaların altına da girdiğinde sıkıntı yaşamıyor.

Bide bunun mop + su haznesini takıp çıkartabiliyorsun, diğer süpürgeler öyle değil mi? Evi normal süpürteceğimiz zaman su haznesini takmıyoruz, arada süpürttükten sonra halılı yerleri haritadan bloke ederek üstüne bide mopu takıp sildiriyoruz . Su haznesinin takılma vs. olayını anlamadım ben, zaten halının üstüne çıkıyorsa su haznesi olmuyor bizde.

Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi şöyle bunun su haznesi ve su ağırlık yapmadığında manevra kabiliyeti bayağı iyi, takıldımı hatta zıplamaya çalışıyor. Bu hazne dolu ise ve özellikle paspas varsa iyice gömülüyor kenar köşe erde takılma yapabiliyor, çıkabildiği yerleri çıkamayabiliyor vs. 

Sosyal ağlarda paylaş

Peki halının üstünden geçeceği durumlarda su haznesini çıkarmıyor musunuz? Çünkü moptan halıya illa bi nem geçer aktif olarak su vermese bile? Biz 1 tane halı + 2 tane kilim var onları kaldırıp öyle su haznesi + mopla yerleri sildiriyoruz, sadece süpürürken de shaggy halının bile üstüne rahatlıkla çıkıp çekiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...