Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Robot Süpürgeler

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

@Archangel_ farklı tipleri var. tek başına mop makinesi olanlar da var, s5/s6 veya viomi v3 gibi ikisi bir arada olanlar da. ikisi bir arada olanlarda genelde çöp haznesini çıkarıp su tankını takıyorsun, alta da mopu tutturuyorsun işte. diğerinde sadece bez degistirip tank dolduruyorsun, mantık aynı. ama suyu yere puskurterek çalışan bir modeli de var irobot'un (braava bilmem ne).

tanktan su veriyor modeline göre S şeklinde siliyor (s5/s6) veya gerçek mopa daha yakın şekilde Y çize çize siliyor (viomi) dendiği gibi öyle damlamis kurumuş tabaka olmuş şeyleri falan pek çıkarmıyor, toz temizliği için iyi.

@goldbären ben primitif modellerinden kedi+papaganla kullandım (roomba 690). şu her yere kafa atarak gezenlerden. gayet iyi is görüyordu o bile, ki günümüzdeki modellerin çekiş gücü bunun 2.5 katı falan. mop olarak da braava bi şey kullanıyorum hala, memnunum bir sıkıntı yok. ama dediğim gibi toz için daha çok, leke falan çıkarmada pek iyi değil. yeniler daha çok basınç uyguladığı için bir nebze daha iyi.

ben de şu an s6 ile viomi v3 arasındayım ama sanırım viomi'yi seçeceğim haznesi daha büyük olduğu için. not: dalgalı veya shaggy haliniz varsa viominin fırçası sabit olduğu için verimi düşüyor, oyle bir durum varsa s5 max veya s6ya yönelin. 

Sosyal ağlarda paylaş

ben o açıdan iki farklı makine kullanmaktan memnunum aslında, süpürgeyi kaldır tak çıkar falan filan ugrasasim yok. o yüzden hangisini alırsam alayım mop olarak yine braavayi kullanmaya devam ederim muhtemelen. ona da su koyup bez takıyorum tabii ama sonrasında geri toplayıp süpürgeye dönüştürmem gerekmiyor yani.

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben hep evden çalışıyorum hiç üstüne basmadım daha afsgsg. özellikle de dikkat etmedim yani basmak ezmek falan zor cidden, kendini belli ediyor aletler. bir kere roomba papağan bokunu bütün salona yaymisti tıpkı dediğin gibi. sildik napalim... 

nihayetinde durum şu: ben 3 4 günde bir yerleri supurup siliyordum. bunları aldıktan sonra ayda bir kendim yapmaya başladım, onun da yarısını aletlere yaptırıp ben diğer taraftan geliyorum, ortada buluşuyoruz. rafların tozunu falan alıyorum kalan sürede de. mopu hazırlamak bitince almak toplam 45 saniye falan sürüyor, süpürge zaten kendi kendine evine dönüyor. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler bilgiler için. kedi kusmuğu olayı bizim de aklımıza gelmişti, uzun tüylü olmasına rağmen sık kusmuyor ama kustumu da iyi kusuyor maşallah. black fridaye kadar araştırıp düşünüp taşınalım bakalım. hoş bu dengesiz kurda, black friday indiriminde bile şimdiki fiyatından yükseğe gelebilir emin olamadım

Sosyal ağlarda paylaş

Yatağın altındaki 8cm yüksekliğe girebilecek iyi bir tane bulsam alacağım. İki model gördüm de pek güven vermediler. Ya da yatağın ayaklarının altına parça koyup yükselteceğim ama o da mantıklı bir iş olur mu bilemedim

Aket-Atum tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Aket-Atum dedi ki:

Yatağın altındaki 8cm yüksekliğe girebilecek iyi bir tane bulsam alacağım. İki model gördüm de pek güven vermediler. Ya da yatağın ayaklarının altına parça koyup yükselteceğim ama o da mantıklı bir iş olur mu bilemedim

Ben ayak aldım komple, büyük nalburlarda var katya girebiliyor artık asfda

Sosyal ağlarda paylaş

On 15.10.2020 at 16:43, goldbären dedi ki:

peki evden çalışıyorsun, ofis koltuğunda dururken robot geldi, tam o sırada kalktım kaykıldım kotark diye basarım ben çatlar yedi yerinden. ya da kedi kusmuğunu tüm eve gezdirmek vb. gibi freak olaylar yok mu?

Bunla ilgili efsane hikayem var, hanımın teyzesi misafirliğe gelmişti geçen sene daha robotu yeni almıştık o zamanlar. Teyzesi hanıma seslenmiş sizin bu tartı niye tartmıyor diye, hanım da in çık algılamamıştır demiş. Bu da inmiş çıkmış 3 5 defa yok olmuyor falan deyince hanım gitmiş bir bakmış ki kadın süpürgenin tepesinde. Abi kadın 90 kilo rahat var deniz anası gibi bir de. Ölmüşler gülmekten de  süpürge nasıl parçalanmadı orası gerçekten acayip baya narin duruyor aslında 

Sosyal ağlarda paylaş

Bunu kullanım amacınız nedir ? Yani temizlik olarak değil de mesela kaç m2 eviniz kaç odalı ve eve aylık/haftalık temizlikçi çağırmadığınız durumlar mı ? Evde ki genel tozu alsın diye mi ? Yani neyi kompanse ediyor veya tamamen yapıyor ? Gitgide yaygınlaşıyor ama ben tam çözemedim gerekliliğini. Mesela benim evimde mobilya çok, yürüme alanı çok fazla değil, mobilyalarında altına giremez. Almak saçma mı olur o zaman ? 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...