Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

30 yas bunalimi

neworleans

Öne çıkan mesajlar

Herkes aynı yaşamıyor benzer yaşları. Geçen firmada satışçı ile görüşüyorum adam bana bizim yaşımıza geldiğinde sizde  anlıycaksınız dedi ( benden 10 yaş büyük olduğunu ima etti ). Kaç yaşınızdasınız deyince adam benden 3 yaş küçük çıktı. Evlilik , çocuk , ekonomik sıkıntı , kişisel özellikler  , sosyallik vb şeyler farklı etkiliyor herkesi.

Sosyal ağlarda paylaş

aga 20 li yaşlar çok sıkıntı ya, okuldu ilişkilerdi iş bulma derdiydi falan saçlarım beyazladı benim 25 yaşında stresten. 

şansım yaver gidip her şey yoluna gidip de 30lu yaşlara gelince de (32) ulan 20li yaşlarda yapmak istediğim şeylerin hiç birini yapamamışım gerçeği vuruyor yüzüne. sözde hep gitarda ustalaşırım diyordum, 70 li kilolara inerim diyordum, düzenli koşuya çıkarım gibi daha böyle temel basit şeyleri yapamadan hayat gailesi içinde kaynamış gitmiş hepsi elimde kalmış. 

şimdi de iş, eş, çocuk  ilgilenmesi derken kendime vakit bile ayıramıyorum ki hobilerime adapte olayım. 

neyse yaş 40 olunca belki artık aman koyver gitsin ben yapamadım çocuk yapsın moduna girerim belki sdsfds

Sosyal ağlarda paylaş

abi 32 birşey değil ya yap bir plan başla yapmak istediklerine. Zaman olayını ayarlamak biraz ne kadar istediğinle alakalı, birşeyi çok istiyorsan gerçekten planlama yapıyorsun.
  Bir de toplum ve aile kültürüyle çok barışık değilsen daha rahat bir hayat geçiriyorsun, yok geç kaldım evlenmeliyim, işim gücüm olmalı, evim arabam olmalı, ana baba akrabalar; bunlardan uzak durmak lazım ? 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Liebe dedi ki:

şansım yaver gidip her şey yoluna gidip de 30lu yaşlara gelince de (32) ulan 20li yaşlarda yapmak istediğim şeylerin hiç birini yapamamışım gerçeği vuruyor yüzüne.

Şu o kadar feci çarpıyor ki suratına... Hele kendini daha net olarak 30'larda tanıyorsun, kendinle ilgili eksiklikleri, geliştirmen gerekenleri veya geliştirmek istediğin özellikleri 30'larda fark ediyorsun. Oysa esas hızlı düzelteceğin dönem hem gelişim hem zaman boşluğu açısından 20'ler.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, reyou dedi ki:

youtube da dunyayi gezen 20 lik gencleri gordukce, biz yasamamisiz diyorum. shame on you.

ya işte şu da atak gibi geliyor ama geldiği gibi de ya bunu kafaya taksam elime ne geçecek defansı devreye giriyor ?

Ülkedeki en başta eğitim ardından da (mk) gelenek görenek işleri 20lerde insanın kendisini tanımasına pek olanak vermiyor. Ondan dolayı da 20lerde kendini tanımak ve ona göre hareket etmek bizim buralarda biraz zor.

Aket-Atum tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, Liebe dedi ki:

aga 20 li yaşlar çok sıkıntı ya, okuldu ilişkilerdi iş bulma derdiydi falan saçlarım beyazladı benim 25 yaşında stresten. 

şansım yaver gidip her şey yoluna gidip de 30lu yaşlara gelince de (32) ulan 20li yaşlarda yapmak istediğim şeylerin hiç birini yapamamışım gerçeği vuruyor yüzüne. sözde hep gitarda ustalaşırım diyordum, 70 li kilolara inerim diyordum, düzenli koşuya çıkarım gibi daha böyle temel basit şeyleri yapamadan hayat gailesi içinde kaynamış gitmiş hepsi elimde kalmış. 

şimdi de iş, eş, çocuk  ilgilenmesi derken kendime vakit bile ayıramıyorum ki hobilerime adapte olayım. 

neyse yaş 40 olunca belki artık aman koyver gitsin ben yapamadım çocuk yapsın moduna girerim belki sdsfds

Bende 37 yaşına gelince kendime hiç vakit ayırmadığımı ve hiç harcama yapmadığımı fark ettim. MEsela 5-6 sene aynı laptop u kullandım en sonunda wow u bile kaldırmadıgını fark edince gittim geçen kasım ayında pc topladım . bir süredir kamp planlarım vardı . ufaktan bu yaz karaburun koyların da ona da başladım. gelecek yaz full ekipman olmayı planlıyorum.  Bunları evli çocuklu halimle yapıyorum. 

Bence sorun ertelemek işte. Hep erteliyoruz. bahane buluyoruz sonra yapamıyoruz. Aslında bir şekilde hallediliyor. sen kendine vakit ayırmak için adım at gerisi gelecek.

Sosyal ağlarda paylaş

tabiki geç değil ya, seneler sonra gitara başladım 10k harcayıp güzel ekipmanlar aldım, 30 35 kilo verdim arada koşmaya başladım işte ne bileyim nintendo aldım kendime vs. ama ben bunları hep 20 li yaşlarda yapmış olmayı isterdim. 

böyle 30 yaş  psikolojisiyle başladım gibi de geliyor hanım bile dalga geçiyor orta yaş krizine girdin sen diye. 

memleketin hiç bir yerini gezemedim mesela zamanında işte daha 3-4 senedir götü topladık biraz biraz gezmeye başladım.

Sosyal ağlarda paylaş

57 dakika önce, Liebe dedi ki:

tabiki geç değil ya, seneler sonra gitara başladım 10k harcayıp güzel ekipmanlar aldım, 30 35 kilo verdim arada koşmaya başladım işte ne bileyim nintendo aldım kendime vs. ama ben bunları hep 20 li yaşlarda yapmış olmayı isterdim. 

böyle 30 yaş  psikolojisiyle başladım gibi de geliyor hanım bile dalga geçiyor orta yaş krizine girdin sen diye. 

memleketin hiç bir yerini gezemedim mesela zamanında işte daha 3-4 senedir götü topladık biraz biraz gezmeye başladım.

Simdi olgunlasmistir sartlarin belki de, ben de muzige falan yirmili yaslarimin ortasinda basladim. O zaman da keske lisede baslasaymisim calmaya diyordum. Onemli olan su an yaptiklarindan keyif aliyor olman.

Sosyal ağlarda paylaş

yaş 35 şair geliyor aklıma. her yaşın güzellikleri vardır belki de. yalnız yukardaki postlarda yazılmış 20  li yaşları kendi adıma söylemem gerekirse çok boş geçirmişim, aklıma geldikçe bozuluyorum çünkü o günler gitti geri gelmeyecek. şimdi ise çocuk eş aile iş derken zaman öylesine hızlı geçiyor ki bazen hayıflanıyorum gençleri görünce. 

bu arada @sipeyskeyk +1

30-40 arası nedir abi

vivavale tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

delayed gratification isin ozu. bunalim da ipi cek cek gelmiyo mantiginda gizli. hadi ip geldi diyelim, yarin milyar dolarlik adam olup isi gucu birakip toza kariya dalsan daha mi iyi olacak mesela? erkegin amaci olene kadar calismak gibi bi safsataya indirgeniyo gibi duruyo da , genetik bilince dayali temelleri vardir kesin.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...