Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ev elektrik tesisatı kablo mevzuları

Bone

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Ben bugün olsa çelik konstrüksiyon kafes yaparım tek kat için. Çatıyı ve duvarları da taş yünü sandviç panel kaplatırım. İç duvarlarda da alçıpan kullanırım. Duvarcı, sıvacı, kalıpçı, demirci gibi şeylerle uğraşmam.

Yapının şekline göre toprağa ayakları gömecek beton destekler koyar ve toprağa da oturtmam. Çelik profiller üstünde olur ev. Zemin için de OSB+taşyünü+OSB+parke şeklinde yer döşemesi yaparım.

Bana göre ev için inşaat ustasından ziyade marangoz çok daha gerekli biri. Tek yapı için tabi bu konuştuğum. Çelik yapının maliyeti güncel fiyatlarla yüksek çıkar ama kurulum sonrası epoksi ile de boyandı mı ömürlük olur.

Kolaylık ve fazla minnet etmeme açısından endüstriyel görünüm benim için sorun değil.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Goering dedi ki:

Evden çok, köy okulu olmuş o

ahaha aynısını düşündüm ya. köyden çıkıp şehre giden klasik sanatlardan yoksun bırakılmış neslin ikinci kuşak oğlu şehirlilikle köylülük arasına sıkışmış estetiğiyle bildiğin tek katlı sancaktepe evi yapmış. üstelik senin attığınla aynı maliyette.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, paramecium dedi ki:

Yapının şekline göre toprağa ayakları gömecek beton destekler koyar ve toprağa da oturtmam. Çelik profiller üstünde olur ev. Zemin için de OSB+taşyünü+OSB+parke şeklinde yer döşemesi yaparım.

bu nasıl bir sistem anlamadım? bir örneği var mı? temelsiz bina yapmaktan mı bahsediyorsun?

Sosyal ağlarda paylaş

video paylaşıyorsak ben de şunu paylaşayım. Avrupa'daki bina yönetmelikleri gerçekten inanılmaz. inşaat işinde değilim tabii ki, içte belki bizde de böyle uygulayanlar vardır, ama dışardan sektör rezalet gözüküyor.

mantolama için EPS kullanıyorlarmış, su basabilecek yerlerde XPS, Yangın önlemi olsun diye Taşyünü kullanıyorlarmış. şu üç ayrımı düşünüp uygulanmasını zorunlu kılmak da çok hoş bir olay.

bu da birkaç sene önce izlediğim video. adamlar kat kat uygulama yapıyor, titizlikle çalışıyor. bizde olsa eğri büğrü olur, çimento artıkları kalır, biryerlerinden su sızdırırdı.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Bone dedi ki:

bu da birkaç sene önce izlediğim video. adamlar kat kat uygulama yapıyor, titizlikle çalışıyor. bizde olsa eğri büğrü olur, çimento artıkları kalır, biryerlerinden su sızdırırdı.

ya usta var usta var, tr de daha az olabilir kalitelisi ama iyi işçilik=yüksek maliyet

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

8 saat önce, Black-ice dedi ki:

bu nasıl bir sistem anlamadım? bir örneği var mı? temelsiz bina yapmaktan mı bahsediyorsun?

Binanın şekline uygun olarak gerekli miktarda çukur kazıyorsun genişçe, derinlik de 1m falan. Dibine çakıl koyup sıkıştırıyorsun, hazır demir hasırlardan koyup beton döküyorsun. Genelde fincan veya pabuç falan diyorlar buna. Yerden yüksek 6-8 tane beyon bloğun oluyor. Tabi bu işlemi terazi ile yapıyorsun! Sonra da yatay I demirleri ile birleştirip evin tabanını yapıyorsun. Evin yükünü alan o beton babalar. Bu işi varil gömüp yapanlar da var. Mantık şunlar gibi işte:

The-Greenhouse-That-Grows-Legs-by-Betwee

rjzs_12legs_2644.jpg?1607401973

3d591212bb4942103a95a4c0aa4d307b.jpg

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Bone dedi ki:

yalnız şirketlerin uygulama videoları fazlasıyla özenli oluyor, hani reklam mükemmelliğinde olması lazım. ben almanyada da bu özeni bulacağını sanmıyorum göçmen "usta" yapacak nihayetinde ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...