Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

UNITY nin içinden geçen eleman aranıyor.

Loex

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar

Yeni kurduğum ekibimden Unityi çok iyi biliyorum diyen elemanı işten çıkardım. Maalesef unity ile pek alakası yokmuş.

Neyse şuan 2 kişi oyunu belli bir yere getirdik haritalar oynanış kamera açısı tamam. Fakat Action Rpg yaptıpığımız için daha eklememiz gereken bir sürü kod script tuş vs vs var. (Hepsi belli sürpriz yok)

Assetlerimizin büyü efektlerimizin yüzde 70i hazır.

Oyun bitince inş çok oynanacak 

Etrafında unity i çok iyi bilen bu oluşumun içinde olup çok güzel oyunlar yapmak isteyen varsa bir ÖM atın konuşalım.

sevgiler saygılar

(Lütfen boş yapmayın)

Sosyal ağlarda paylaş

abi üzgünüm ama gaming sektöründe mayşlar baya yüksek. Yani hatta geçen arkadaş anlattı, baya globalde güzel satan stüdio bunlar, istanbuldan bunların adamlarına 30k 50k arası teklifler geliyormuş sırf know how çalmak için sdafda.

2 opsiyonun var, ya ortak ediceksin kalifiye adamı 5-10k arası mayşla, ya da yeni mezun alıp eğiticeksin 1-2 seneye olucak o.

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, MaxDamage dedi ki:

Hoca dalga gecer gibi alma bunu ama mulakat sureci nasildi bu adam icin ?

abi ofisi yeni yapıyodum o sırada çalışmaya başlamamıştık uzaktan bu kodları yazıyorum abi şu hazır bu hazır falan

ofisten çalışmaya başladığımız 2. günü gönderdim zaten.

12 saat önce, Suark dedi ki:

abi üzgünüm ama gaming sektöründe mayşlar baya yüksek. Yani hatta geçen arkadaş anlattı, baya globalde güzel satan stüdio bunlar, istanbuldan bunların adamlarına 30k 50k arası teklifler geliyormuş sırf know how çalmak için sdafda.

2 opsiyonun var, ya ortak ediceksin kalifiye adamı 5-10k arası mayşla, ya da yeni mezun alıp eğiticeksin 1-2 seneye olucak o.

aynen öyle zaten bende yetiştirmek üzere insanlar arıyorum. Oyunlarada ortak edicem benimle çalıştıkları süre boyunca artı maaş tabikide. 

Sosyal ağlarda paylaş

unity'nin içinden geçmiş eleman arıyorsan ortaklık versende malesef 5-10k ya bulamazsın. Anca hali hazırda iyi ilişkisi olan, iş hayatında kafası atmış arkadaşlar, ortak fikirlerini hayata geçirmek için az para ile bi süre geçinerek proje yapabilir. Bunun dışında yabancı birisinin yanında az paraya çalışıp ortaklık kurması çok gerçekçi gelmiyor. Çünkü fikir muhteşem olsa bile ekip arkadaşlarına yeterli güven bağı olmadan ürünün kalitesinden emin olamaz.

senin potansiyeli olan orta tecrübede birisini bulup bi süre zaman verip gelişimini takip etmen gerekir. gelişim ivmesine göre de kalıcı olur. en az 3 ay yüzyüze çalışmadan da son kararı verme bence.

Sosyal ağlarda paylaş

buradaki mantık hatasını anlatayım mı?

unity'nin içinden geçen adam mobil oyun üzerinde çalışmak istemez. isteyen de unity'nin içinden geçmemiştir zaten, sıradan developerdır.

ek: tabii burada bazı varsayımlar var ama çoğunluğa dayandığı için bi sakınca görmedim.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

umarim basarili olursun abi, turkiye'de iyi developer bulmak zor zira 10k maas 1.5k euro etmiyor ve yurtdisinda bunun en az iki kati para aliyor 'iyi' c#/unity yazilimcilari. teknokentlerde iyi ogrencileri bulup bu maaslarla calistirabilirsan ve sansin yaver giderse verim alirsin bana kalirsa. universitelerin ogrenci kluplerine yazabilirsin mesela, paraya ihtiyaci olan ogrenci bulmak her zaman kolay.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, razzRaziel dedi ki:

buradaki mantık hatasını anlatayım mı?

unity'nin içinden geçen adam mobil oyun üzerinde çalışmak istemez. isteyen de unity'nin içinden geçmemiştir zaten, sıradan developerdır.

ek: tabii burada bazı varsayımlar var ama çoğunluğa dayandığı için bi sakınca görmedim.

bi clash of clans yapıyorsan öyle bi isterki. ama hypercasual dersen koşarak uzaklaşır?

Sosyal ağlarda paylaş

unity ile bir ara çok uğraşmıştım. ortalama mühendis maaşı 5 bin lira arası değişiyor sanırım. benim gibi bir adamı bu maaşa çalıştırabilirsin. ama "unity'nin içinden geçen adam" diyemem kendime, o kadar yoğun ve uzun tecrübem olmadı. öyle kişileri arıyorsan Avrupa standartlarına göre 25 bin liranın altına çalışacağını düşünmüyorum. o yüzden beklentilerini fazla yüksek tutma ?

Sosyal ağlarda paylaş

deneysel çok uç noktada şeyler yapılmayacaksa iyi bi developer 15-20k tl ile bulunur. peak, gram, mosamo vs gibi artık yurtdışı kaynaklı olanlarda 30-50k tl bandına da çıkılabiliyo piyasadakileri toplamak adına ama onlar az kişi olduğundan genel ortalamaya dahil etmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE bu konuda cok acik var, bi tutorial yapsan isim yapabilirsin.

mesela apple app yayinlarken zaten privacy policy ve t&c zorunlu tutuyor, bunsuz app yayinlayamiyorsun.

bi de bunun ustune app icinde consent istetiyor ve onaylattiriyorlar gdpr danismanlari falan bu ilk sozlesme neye yarar, app icindekine ihtiyac var midir vs vs. hic bir kaynak yok

belki yasada bile aciktir bu kismi orasini bilemem.

Sosyal ağlarda paylaş

Tamam abi geçmesin unity nin içinden zaten hedeflerimi aşağı çektim daha basit 2 oyun birden yapıyoruz şuan

bi tanesini malatyadan 15 yaşında geleceği çok parlak bi çocuğu başlattım

Ötekiside TD oyunu ofisteki eleman tutoriallardan eksiklerini kapatıyor şuan sanırım pazartesi ona başlayacağız.

Ben grafiklerini vs bitirdim gibi renklendirmesi ve yaratıklar kaldı.

21 saat önce, GERGE dedi ki:

Mobil oyun filansa, kullanıcı sözleşmesi gibi şeylere yardım edebilirim ben de İstanbul'daysan bira+çerezine. Uzaktan uğraşmam ama.

İstanbuldayız abi zeytinburnunda ofis Tramvay Metro Metrobüs hepsini yürüme mesafesinde. Marmaray bile yakın sayılır. Bira hep var ofiste.

22 saat önce, aktiftablet dedi ki:

PC oyunu mu bu?

Bence unity'nin içinden geçme deyimi tam doğru değil. Adam kamerayı programlayamadıysa unity bilgisinden ziyade temel algoritma kurma becerisinde eksiklik olabilir.

Ben haftanı 2 günü falan çalışabilirim, para almadan. İstersen deneyelim bir süre ?

Abi neden olmasın yazıyorum whatsapptan şimdi

Sosyal ağlarda paylaş

15 yaşını tamamlamışsa legal.

çocuk değil genç çalışan oluyor,ağır iş yaptıramıyorsun maden inşaat v.s

haftada 35 saate kadar calisabiliyor okul saatleriyle çakışmayacak şekilde.

https://www.ttb.org.tr/mevzuat/index.php?option=com_content&view=article&id=275:cuk-ve-genler-liirilma-usul-ve-esaslari-hakkinda-yetmel&catid=2:ymelik&Itemid=33

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...