Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SPAC konusu - r/paticikbets (Yatırım tavsiyesi içermez)

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Bir şey soracağım, SHLL Warrant'ları yükseliş devam ederse cuma günü elden çıkarayım, post merger ı beklemeyeyim diyorum. Satış gelebilir diye düşünerekten. Stock tutmak istiyorsam merger'dan sonra alırım diye düşündüm. 

Hatta böyle genel bir strateji için ne dersin?  Warrant tutup, pre merger elden çıkarmak. 

sipeyskeyk tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

"Warrant tutup, pre merger elden çıkarmak."

- warrant niye aliyorsun o zaman? w'in fiyatinin dusuk olma sebebi zaten merger'in gerceklesmeme risk'inin imza atilana kadar hic 0'lanmamasi. (warrant; 18-20$'a kadar stock'un getirdiginin ~1.5-2x getiriyor ama merger gerceklesmezse 0$ oluyor degeri)

baska yolun var:

* warrant basina +11.50$ (sozlesmeye bakmadim ama boyledir) vericeksin, convert etmek istiyorum diyeceksin. boylece common stock$ - warrant$ kadar karin olucak ama 1000 lot icin 11.5$k nakit odemen lazim. odeme yapabildigin kadarini stock yap ama genelde merger sonrasi 20-30% geri cekilebilir. (merger sonrasi 30 gun w'ini satamiyorsun, w fiyati yuksek oldugu icin sirket geri cagiriyor warrantlari daha yukselmesin diye...)

common stock$ - warrant$ (-stock sayisi*11.50) kadar kazanicaksin stock'a cevirmekten.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Warrant merger olana kadar trade edilebiliyor, ve stock'a göre daha çok değerleniyor %'sel olarak, öyle değil mi? (Riski olduğu için). Ben warrant'ı post merger tutmak için değil ama, yükselirse daha çok yükseliyor, düşerse de daha çok düşüyor diye merger'dan önce trade yapmak için aldım aslında. Risk -Reward olayı yani, şöyle düşündüm - 

Hisse değerlenirse W daha da değerleneceği için reward iyi olur.

Hisse düşüp W da çok daha fazla düşebilir, ona da okayim feda edebileceğim bir miktarla alayım.

Bir noktayı kaçırıyorum galiba ama, nedir bilemedim.

Sosyal ağlarda paylaş

Abi şimdi şöyle;

Ben SHLL W aldım, 18,87$ ' den, şuan da 24,40$. Yani 29% karım var.

SHLL W aldığımda SHLL alsaydım, 43,07$ ' den alacaktım, şuanda 50$, yani 16% alacaktım.

Ben şuan warrantımı satarsam, hisse alsaydım kazanacağım tutardan yaklaşık 2 katı fazla kazanmış olacağım.

Bahsettiğim trade yaklaşımı bu, pre merger satmak dediğim.

Bu esnada eğer hisse düşüş gösterseydi, hisse alsaydım yapacağım zarardan x2 fazla zararla pozisyonumu kapatacaktım, veya elimde tutmak zorunda kalacaktım.

Dolayısıyla kaybın fazla olması riskini alıp, kazancımı x2 yapabildim, hisse yukarı yönlü gittiği için.

Bunda yanlış olan ne?

Sosyal ağlarda paylaş

guzel yakaladik diyorum.

boyle crypto disinda smart-money veya retail falan saldirirsa yazin.

(misal bugun altin dustu +diger metaller gumus vs. future kasariz en kotu)

Spoiler
Spoiler

@sipeyskeyk LGC icin baktim da W alamadim error verdi simdi kullandigim broker'da swissquote, ins credit suisse'e terfi ederiz bir gun - sordum 'sinirli' sayi mi neymis.

simdi inceledim reddit'te +0.80$'dan alirsan worthless, sozlesme maddesi ? 

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, Goering dedi ki:

guzel yakaladik diyorum.

boyle crypto disinda smart-money veya retail falan saldirirsa yazin.

(misal bugun altin dustu +diger metaller gumus vs. future kasariz en kotu)

İçeriği gizle
  Gizli içeriği göster

@sipeyskeyk LGC icin baktim da W alamadim error verdi simdi kullandigim broker'da swissquote, ins credit suisse'e terfi ederiz bir gun - sordum 'sinirli' sayi mi neymis.

simdi inceledim reddit'te +0.80$'dan alirsan worthless, sozlesme maddesi ? 

merhaba,

swissquote duyunca ben de yazayım dedim. benim de 8-9 aydır hesabım var orada. sizin kadar bilgim yok tabi ki. bariz fırsatlar (eksideki petrol ve şimdiki gümüş) haricinde uzun vadeli takılıyorum. dünkü düşüşten sonra ben de biraz gümüş etfsi ekleme yaptım bu sabah. bir de şaşırdım açıkçası Türkiye'de swissquote kullanan birini duyunca. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...