Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SPAC konusu - r/paticikbets (Yatırım tavsiyesi içermez)

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Süper, teşekkürler valla. 2 günde hızlandırılmış eğitim verdin beginner olduk. ?

Nacizane uyarı, sen söylemişsin ama tekrar belirteyim, sadece volume e bakıp işlem yapmayın sakın. Çok oynak bir piyasa, manüpilasyona da son derece açık hacimler devasa olmadığı için. Önce volume check, sonra haberlerine ne oluyor ne bitiyor diye bakmak çok önemli. Atlayıp hemen alırsanız silkelenebilirsiniz. 

Dün ilk günümü güzel kapattım, devamı gelir umarım. :)

Change

+10.41(3.39%)

Çok fazla trade'e girmeden, hold ederek piyasaları tanımak istiyorum bir süre. Goering cidden hayırlı bir iş yapıyor burada, konuya ilgisi olan herkesin az ya da çok miktar farketmez, bundan faydalanmasını tavsiye ederim. Düşündüğünüz kadar zor değil. Finansal piyasalara daha önce ucundan kıyısından bulaştıysanız, hele ki kripto ile meşgul olduysanız biraz okuma-araştırma ile hem keyifli hem de kazançlı bir hobi elde etmiş olursunuz.

Sosyal ağlarda paylaş

evet pro force ettiler beni de, 100 bin dolar koyarsak management fee 0 oluyormus buarada ?

Alıntı

You are trying to submit an order without having market data for this instrument. IB strongly recommends against this kind of blind trading which may result in erroneous or unexpected trades. Are you sure you want to submit this order?

bunu market suanda kapali data alamiyorum diye mi diyor, yoksa bu hissenin/marketin realtime datasi bizim hesaplarimiza tanimli degil mi? basiniza geldi mi bu error

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, sardalya dedi ki:

evet pro force ettiler beni de, 100 bin dolar koyarsak management fee 0 oluyormus buarada ?

bunu market suanda kapali data alamiyorum diye mi diyor, yoksa bu hissenin/marketin realtime datasi bizim hesaplarimiza tanimli degil mi? basiniza geldi mi bu error

kapali market, 1 saat once pre-market acilacak.

kapandiktan sonra da 1 saat after-market.

@Aket-Atum tesla gibi, .COM bubble gibi, biotech bubble gibi.

bubble gordun mu patlayana kadar pesine takilcan ? 

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

"BUY 1 DPHC NASDAQ.SCM @ 26.43" YOUR ORDER IS NOT ACCEPTED. MINIMUM OF 2000 USD (OR EQUIVALENT IN OTHER CURRENCIES) REQUIRED IN ORDER TO PURCHASE ON MARGIN, SELL SHORT, TRADE CURRENCY OR FUTURE

order vermeye bakayim dedim, 2000 dolar degil diyor kabul etmiyor. normal almaya calisiyorum margin falan yapmiyorum ama ilginc

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, sipeyskeyk dedi ki:

bu uyarı için değil ama şuan herhangi bir order place etsen bile submit olmaz 16:30'da olur, bir de hesabı açarken talep ettiğin trade izinlerine bak, hepsinde "good knowledge" ve üstü işaretlemiş olman ve tek tek ensturmanları talep etmiş olman gerekiyor. şura:

2a8nW0.jpg

eyw bunlara bir bakayim, yok gene denedim gene 2000 dolarin yok diyor bana, ilginc.

2000 dolarin yok demiyor da iste minimum trade 2000 dolar diyor.

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

cok komik ya, ben hesaba EUR attimya, stock'u USD ile al emri veriyorum, sanirim arada EUR->USD yapmaya calistigi icin 2000 alti "currency" trade edemezsin diyor haha. ben de currency ne alaka ben stock almaya calisiyorum diyorum. 2000 euro da atmadigim icin dolara ceviremiyorum, hic boyle bisey olacagi aklima gelmezdi. ufak miktar atmistim gidip onla EUR trade eden stocklar alayim da USD atayim biraz.

neyse biraz kirlettim toparlayim katilacagim size ?

Sosyal ağlarda paylaş

56 dakika önce, sardalya dedi ki:

ufak miktar atmistim gidip onla EUR trade eden stocklar alayim da USD atayim biraz.

neyse biraz kirlettim toparlayim katilacagim size ?

yok yanlış anladın, underlying stock $ olduğu için alamıyor.

$ yapabilirsin Eur'ları öyle yapıp, alabilirsin. 2000$ limit yok converter için.

3 hesabınız falan olabiliyor bu arada IB'de, benim 2 tane joint hesabım var.

sadece aynı milletten olsun hesabı paylaşanlar.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...