Jump to content
Bone

roman tavsiyesi arıyorum (fantastik kurgu veya bilim kurgu)

Öne çıkan mesajlar

§ 11 Eyl 2020, 22:20

- daha önce okuduğum bir romanı tekrar okuyabilirim, özellikle çok çok nadir bir şey söylemenize gerek yok.
- fantastik kurgu veya bilim kurgu olsun, tercihen urban fantasy (occult detective) veya cyberpunk / tech noir.
- hikayeyi anlamak için 30 kitap bitirmek zorunda kalmayayım, mümkünse 1-2 kitapta bitsin.
- Tarantino filmleri kafasında bol dialoglu ve karakterlere odaklı bir şey istiyorum, Kill Bill veya Death Proof gibin.
- salt aksiyon değil, kafa çalıştıracak bulmacalar veya alt metinler olsun.
- Lost dizisi gibi "abi valla bak bir sonraki kitapta her şeyi anlatmış olacağız" benzeri arkası yarın konseptinden nefret ediyorum.
- Neil Gaiman, Mike Mignola, Blade Runner, Ghost in the Shell, Terminator 1, John Carpenter, Neill Blomkamp seviyorum.

ne önerirsiniz?

internette arayınca bir sürü liste çıkıyor, mesela ya da mesela, ama WattPad'dan fırlamış fan fiction yazarları gibi tonla isimsiz kişi var. oturup her birini keşfedip tek tek denemek istemiyorum.

onun yerine sizin okuduğunuz ve keyif alacağımı düşündüğünüz kitaplar varsa atın buraya, ben onları deşeleyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Eyl 2020, 04:43

Riyria oku.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Eyl 2020, 11:59

Okumadiysan Peter Watts’tan Blindsight’i mutlaka oku. Son zamanlarda okudugum en iyi bilimkurgu yazari adam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Eyl 2020, 12:15

Dune 😛

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Eyl 2020, 19:40

bakalım temin edip okuyayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 Eyl 2020, 23:13

Dresden Files baya iyi seri

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Eyl 2020, 13:26

Justin cronin-the passage serisi Türkçe ye başka isimlerle cevrildi hiçlikden gelen kız,on iki,yanilmiyorsam aynalar şehri diye isimlerle

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...