Jump to content
Goering

EV (Electric vehicle) Konusu

Öne çıkan mesajlar

§ 27 Apr 2022, 10:15
On 11.03.2022 at 16:07, roket adam dedi ki:

Hey gidi en ucuzu 200 binden girdi türkiye'ye. 12500 euro neredeyse. bu milletin bu araba fiyatları ile imtihanı ne zaman bitecek acaba. şaka gibi bir fiyat.

Şu araç çok kötü örnek oluyor benden söylemesi. Böyle ucuz, masrafsız diye pazarlıyorlar ama ileride her marka bu tip tenekelere ağırlık verip üst segment parasına satabilir. Otomobil sektöründeki 10 yıllık dönüşüm aynen böyle gerçekleşti.

Ucuzluk ve düşük tüketim algısıyla 3 silindirli b segment araç çıkararak başladılar sonra o motorları üst segment suv'lara bile koymaya başladılar. Cidden milyonluk araçlarda 1.2 3 silindir motor var. Downsizing falan diye savunuluyor ama nerede kaldı ucuzluk? Eski 8 silindirli motorun yarı maliyetine motor üretiyorsun yansıtsana fiyatlara? Ama yok bildiğin aynı fiyatlara satılıyor. Bu Citroen'de de aynısı olacak gibi hissediyorum. Golf veya iyi bir suv araç parası verip bu tenekeye bineceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 May 2022, 09:21

Çalıştığım şirket su anda tüm filoyu ufak ufak FEVye dönüştürüyor, dolayısıyla benim de alma vaktim geldi. Bir hayli seçenek var önümde ama konu FEV olunca bir hayli cahilim acikcasi. 

BMW i4, Tesla 3 ya da Audi etron Sportsback arasındayım. Yani en çok yükseldiğim i4 oldu acikcasi ama elektrikli araç hala biraz yeni konsept olduğundan nelerine dikkat etmek lazım çok bilemiyorum. Any experience?

MrLevie tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 26 May 2022, 09:39

i4 rip off bir EV. Petrol araçla aynı şaseyi kullanıyor. Hatta BMW çin de ilk pazara çıkardığında vites kutusunun yeri bile duruyormuş lol. Çok da ağır bir araba. fosil motoru elektrik ile swaplayıp devam etmişler. i4 e EV demek haksızlık gibi geliyor bana. Almanlardan komple uzak dururum ben bugun EV bakıyor olsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...