Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EV (Electric vehicle) Konusu

Goering

Öne çıkan mesajlar

NASDAQ 15'te işleme başlamıyor mu? Çok aşina değilim, ama zaten veri akmıyordu 15'te veri akmaya başladı. O yüzden girdim orderları. New york borsası açılınca execute ediyorsa dediğin gibidir, bekleyeyim.

Ok dediğin gibi;

NewYork Stock Exchange/American Stock Exchange/Nat. Asc. of Sec. Dealers Autom. Qua.       NYSE,AMEX, NASDAQUSDA.B.D.16:30 - 23:00

sipeyskeyk tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen su an pre market de normal de direk execute etmesi lazım orderi bu kadar bekletemez. Saniyeyle alıp satan adamlar var çünkü.

$AACQ bu arada bildigin bi stock mu yoksa bazı yerler ilk hesap açınca 1 tane free stock veriyor öyle mi aldın ? 

Valvyn tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

19 dakika önce, sipeyskeyk dedi ki:

NASDAQ 15'te işleme başlamıyor mu? Çok aşina değilim, ama zaten veri akmıyordu 15'te veri akmaya başladı. O yüzden girdim orderları. New york borsası açılınca execute ediyorsa dediğin gibidir, bekleyeyim.

Ok dediğin gibi;

NewYork Stock Exchange/American Stock Exchange/Nat. Asc. of Sec. Dealers Autom. Qua.       NYSE,AMEX, NASDAQUSDA.B.D.16:30 - 23:00

premarket'te işlem yapabilirsin, genelde pre'de SPAC'lar artıyor eğer finansalları düzgünse ve hype varsa sadasdas

250$m altı SPAC bakmayın bir de.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

Facedrive diye bir EV ridesharing sirketi var, ayni zamanda bildigim en guzel ESG islerini de yapiyor. Ustelik Kanada borsasinda, dolayisiyla riski de dagitmis olacagim. Almadan patiye de yazayim dedim belki ilgilenen vardir. 

Bir de, aracin kendisi cok konusulmus ama batarya icin hisse tavsiyesi var mi? Panasonic disinda hic takip etmedim, biraz ondan da alacagim. 

zaidral tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

56 dakika önce, Valvyn dedi ki:

DPHC Hala yükseliyo bu arada 26$ falan cikti gene 30lari görürmu yoksa 26-27 ver gitsin mi.

iste merger toplantisi var, onaylanir sonra 1 ay sonra birlesir.

min 30-40$ arasi olur diye tutuyorum. tutar-tutmaz bilemem.

warrant ve common stock var.

Sosyal ağlarda paylaş

miktar kisiye gore degisir ama sen "fazla" goruyorsan, dusunce yapini / risk alisini da ona gore etkiliyor.

garip garip atasozleri kafanda donuyor "ne ekersen onu bicersin", "zararin neresinden donulse kardir", "can cikmadan umit kesilmez".

duygusal olmamak icin mantikli/kuralli hareket etmek gerekiyor, position sizing de en basiti ? 

Sosyal ağlarda paylaş

Şaka bir yana, ETF yatırımına yöneldim. Kafam rahat. Yatırım yapmak istediğim sektörleri belirledim, ve bunların ışığında şöyle bir dağılım yaptım. Her ay bu oranı aşağı yukarı koruyarak düzenli alacağım. Buna bir tane de Vanguard ETF'si eklemeyi düşünüyorum. (VTI mesela). ARKK fonların 0,75% fon işletim ücreti var yıllık. ICLN 0,46%, PBD 0,75%, TAN ise 0,71%. Helali hoş olsun. ;

ARKF - Ark Fintech Innovation ETF 14%

ARKG- ARK Genomic Revolution ETF 12%

ARKK- ARK Innovation ETF 34%

ICLN- iShares Global Clean Energy ETF - 14%

PBDGlobal Clean Energy ETF 12%

TANInvesco - Solar Energy - 12%

Yenilenebilir enerjiyi seçim sonucuna göre yeniden değerlendirebilirim. Biden seçilirse devam, turunç reis seçilirse tech'e aktaracağım. 

Sosyal ağlarda paylaş

21 dakika önce, sipeyskeyk dedi ki:

SPAC'lar yerine online pokere başlamaya karar verdim. Risk-reward ratio aynı ve daha zevkli.

netler neti

ben ocak gibi blackrock'un pharma etflerine girmistim, guzel ilerliyor. ikna edici bir corona asisi cikana kadar diger pharmalardan da cikmayacagim ama bakalim asi bulunabilecek mi.

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, sardalya dedi ki:

cake senden 10$ kesmeye basladi mi her ay? butun param pozisyondaysa pozisyonumu mu kapatacak acaba. ben en son EV sirketlerini alip logout oldum. bir mail bildirim gelmedi ucret konusunda ?

ilk 3 ay kesmiyor, 4. ay kesmeye basliyor.

We are sending this notice as a reminder that your account U******* is subject to a monthly activity fee which is intended to offset the costs of maintaining inactive accounts. This fee is waiver for the first three months following funding of your new account to allow you time to familiarize yourself with our software. Afterwards, the fee is USD 10 per month, or USD 20 if your account balance is below USD 2,000.

The fee is reduced by any commissions you generate during the month and is not assessed if your account balance is at least USD 100,000.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...