Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

araba boyatmak

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Fotolari simdi gordum. Arac benim olsa yaptiracaklarim; 

1- Far temizligi, kurtarmiyorsa degisimi. Stokta tutan malzemeci bulabilirsen guzel paraya alabilirsin. Daha once yapilmadiysa far temizligi de kurtarir. Kendin kimyasal alip falan temizleyecegin seviyeyi coktan gecmis, detayli iscilik lazim. 

2- Kapi kenar bosluklari ve sag on camurluk yamuk gozukuyor, onlara ufak bir trim lazim, genel cirkin algiyi duzeltir. 

3- Komple araci degil de sadece on kaput ve tavani kaplatabilirsin. 

Sosyal ağlarda paylaş

4 dakika önce, Esh dedi ki:

yani bu araba artik "kendin yap" statusunde, kendin giriscen filtrelere ufak tefek boyalara.

mesela camurluklar 300-500 luk bi zimparayla temizlencek sonra sprey siyah boya atilcak. bunu sen de yaparsin bedavaya. git ustaya alir 500 1000, senin noobluguna gore.

ikinci fotodaki gibi olsun diyorum ben abi sen eski haline çevirttirmeye çalışıyorsun

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Black-ice dedi ki:

bu plastik görünümlü tamponları boyayla aynı dokuya getirebiliyor muyuz şimdi?

Getiriliyor da getirilmiyor gibi bisey. 

ilk sayfada araya yazdim, puturlu ABS plastik yuzey bildigim kadariyla bu, hem zimpara hem dolgu macunuyla girisip bekleniyor baya, sonra gerekirse son bir zimpara daha yapilip astar + boy yapiliyor. Sansliysan boyayi bir sure sonra kusmuyor. Yoksa pul pul deri soyulur gibi dokuluyor en ufak yerden. 

Yok dokulmedigi senaryoda da renge gore tam ton tutmayabiliyor. En guzeli 2 renk yapmak bu malzemede, ton tutturma riskinden kurtulunur. 

Bi de ABS mat boyalari var, puturlu, mat siyah goruntu veriyor boyle yaslanmis biraz parlamis malzemeye. O da degerlendirilebilir. Ama teneke maliyeti yuksekti, ben model arac boyarken kullanmistim. 1 tampona temiz 8-10 teneke gider, tanesi 50 civariydi. Isciligi saymiyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, KHaRoN dedi ki:

Yok dokulmedigi senaryoda da renge gore tam ton tutmayabiliyor. En guzeli 2 renk yapmak bu malzemede, ton tutturma riskinden kurtulunur. 

hah bak. bu hiç aklıma gelmemişti. bambaşka iki yüzey oluyorlar sonuçta kaputla. ben kaputun malzemesinden yeni tampon takılacak diye düşünmüştüm sdf

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...