Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş ?? 2020-2021 ?? Sezonu Çifte Kupalı Şampiyonu ?

Llama

Öne çıkan mesajlar

Bu zamanlama olayını GS topicinde yazmıştım. Gördüğüm kadarıyla adamlar herkesin istemediği hakem söylevi çekmesini bitirmesini beklemişler. 2 hafta önce yapsalar GS FB'ye tepki gösterdi BJK kollandı reröre olacaktı, en sona BJK kalmış hakem mevzusunda, o da konuşunca hah arka dörtlü tamamlandı deyip yapıştırmışlar. Hakem konusunda en son konuşan GS olsaydı GS görecekti iki hafta üst üste.

Sosyal ağlarda paylaş

Yok hayır, bütün dünya birleşti Beşiktaş'a karşı komplo kurmaya karar verdi. Çünkü bu çok daha mantıklı bir senaryo. Hatta BJK hariç tüm takımlar Zorlu'da gizlice görüşüp BJK'ya kumpas kurmaya çalıştılar aslında.

Ama kahretsin ki BJK o kadar güçlü ki, karşısında tüm dünya ve kozmik alem her türlü kötülüğü yapsa bile maç eksiğiyle puan farkıyla haftalardır lider. Düşün artık hakemleri değiştiriyorlar, her maç kıyıyorlar, tüm rakiplerini kayırıyorlar, isteseler maç skorunu kafalarına göre tescil edecek güçleri var düşmanlarının ve bütün güçleriyle BJK'yı yıkmaya çalışıyorlar, ama hala BJK önde.

Tebrikler.

Sosyal ağlarda paylaş

5 dakika önce, applev0dka dedi ki:

kuralı değiştirip geriye doğru uygulayıp caner'e 6 maç ceza verdiler.

Bu saçmalıktı, hatırlıyorum. Öte yandan bu tür saçmalıkları tüm takımlara yapıyorlar. Çünkü adamlar kalitesiz. Daha yeni Arda'ya kural dışı ceza verdiler mesela. İş UEFA'ya gitse muhtemelen büyüyecekti konu, verdikleri cezanın ceza yönetmeliğinde yeri yoktu. Yani bu saçmalamalar da herkese var ve olağan. Caner'in hakeme ana avrat küfredip ceza almadığı görüntüler de var yine ortada mesela. Muhtemelen birbirini kompanze ettirdiler kafalarındaki çarpık adalet anlayışında.

Terim'in 4. dönem başında da sırf Milli Takım'dan tazminatını yakmadı diye verdikleri aşırı ve yer yer uydurma cezalar da ortada. Ha, ona art niyet diyebilirsin, ama dertleri GS şampiyon olmasın değil, bireysel olarak Terim'le kavgalarıydı.

GS'den örnekler vermemin sebebi "bakın bizim de hakkımızı yediler" değil en çok o dikkatimi çektiği için seçici olarak. Her takım böyle birkaç nokta bulur muhtemelen kurcalasa. (Fener daha çok zorlanır ?). Adamların genel kifayetsizliğinden seçici olarak kendinize karşıt olanları alıp BJK'ya karşı bir haçlı seferi başlatılmış gibi varsayıyorsunuz, biraz daha geniş bakarsanız her takıma benzer tırtlıklar olduğunu görürsünüz demek istiyorum.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

sıkıntı kalitesiz yöneticiler ondan şüphemiz zaten yok.

lakin X takımın başkanının, yöneticisinin, TD'sinin çıkıp da "bu hakemi istemiyoruz, şunu istemiyoruz, bu maçımıza gelmesin, ötesi VAR hakemimiz olmasın" diye sanki ilk defa sergen konuştu.. 

sorun "benim hatırladığım" bir takımın maçına 2 maç üst üste aynı hakem atanmadı hiç. Üstelik puan kaybetmiş bir 3 büyüğün maçına.. bunu sistemdeki, kuraldaki başka çarpıklıklar ile aynı yorumlayamayız çünkü eş değer değil.

öte yandan TFF'nin hakemlerinin arkasında durmasını destekliyorum. Bir takım istemedi diye, o takımın maçına belirli hakem vermemek mi?? oldu o zaman TD'ler yöneticiler otursun kendileri karar versin pozisyonlara. öyle bir dünya yok, her hakem her takımın maçını yönetebilmeli (bölgesinin takımı hariç).. 

ama yıllarca bu konuda sessiz kalıp kalıp, bjk ses çıkardı diye şak diye masaya yumruğunu vurmak da ne bileyim.. ben TR'de böyle şeyleri tesadüfle açıklayamıyorum. Sebebi de yıllarca gördüklerim ve "tesadüf" diye bize açıklanmaya çalışılması.. 

daha komplosuna girmek istemiyorum. yoksa mhk içindeki çetenin daha önce X bir takım maçını yöneten hakemi o takım puan kaybettirdi diye nasıl amatör kümeye sürdüğünü, mhk değişince hakemin tekrar süper lig'e döndüğünü, ilk mhk geri gelince hakemin yine sürüldüğünü ve adamın dayanamayıp mektup yazdığını falan paylaşmıştık.. ama o da "tesadüf ve bjkli ağlaması" damgası alıp tarihin tozlu sayfalarına karışmıştı..

Sosyal ağlarda paylaş

ohoo benim akılımda olan bize özgü saçmalıklar serisi daha var ya, q7 nin soyunma odasında kapı tekmeledi diye 2 maç ceza alıp 2. maçın fener maçına denk getirilip cezada indirim bile yapılmayarak oynatılmaması. İlerki haftalarda Volkanın kapı duvar ne varsa indirmesi ama bir halt almaması mı dersin. Gökhan Törenin f.ck off dedi diye kırmızı verilmesi ve yine ne hikmetse fener maçını kaçırması ve sözü edilen maçta Emre nin maç içerisinde 3-4 defa aynı kelimeyi futbolculara ve Biliç'e defalarca söylemesine rağmen ne kırmızı ne sonrası ceza alması üzerine birde bu küfür değil ki diye açıklama yapması vs. Caner maner olayı zaten başlı başına komedi ama alıştık artık. Böyle mal mal kararlar anca burada olur. Kararlar bırakın yıllar içerisinde olmasını kendi sezonu, hatta bir maçtan diğerine tutarsız. Ve zaten bu senelerdir böyleydi, bize samsunda çıkan o kadar kırmızı da , caner olayıda milat olacaktı değil mi ?. Bu hakem olayıda öyle olur kesinnnn bundan sonra istemiyoruz dendi mi hemen ceza gibi bir daha yapıştırılır.

2.5 sene istemiyoruz denildi diye bir hakemin verilmemesi birilerine 'normal' gelebilir, bizimki dedi diye ceza olarak hemen diğer maçada verilmesi ve laf edilmesin diye öteki takımlara da süs niyetine de istemediklerinin verilmesi yine normal geliyor ya pes yani. 

Maç seyretmiyorum ne zamandır, bizim lig bana göre iyice kokuştu zaten. Ülke ne halde ki ligi değişik olsun. Takımın şampiyon olmasını her daim isterim tabi ama o şevk vs yok ne zamandır. Kim kimi yenmiş ne olmuş çok umurumda değil ama böyle kavram mantalite tartışmalarında yine sinirim bozuluyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

28 dakika önce, Darksun dedi ki:

2.5 sene istemiyoruz denildi diye bir hakemin verilmemesi birilerine 'normal' gelebilir

Verdiğin diğer örnekler için pek çok diğer takıma karşı da benzeri bulunabilir zaten (sırf sezonun yarısını kapsayan Terim cezaları ilk akla gelen örnek), teker teker girmeyecem de bunun normal geldiğini nereden çıkarttın?

Tekrar söylüyorum: Kimse BJK'ya bugüne kadar adaletsizlik yapılmadı demiyor, söylenen şey, her takıma böyle saçma sapan kararlar var, sadece tek takıma odaklandığınız için sizin takıma karşı bir komplo var diye görüyorsunuz. Yahu adamlar sırf yayıncı kuruluş para kazansın diye tek sezonluk play-off sistemi getirip ertesi sezon iptal ettiler, 9 puan önde şampiyon olacak takım neredeyse şampiyonluğu yitirecekti, siz hala aman x oyuncu maç kaçırsın lafındasınız. Yok efendim fuck off demişmiş de 2 maç ceza almışmış. Play-off var play-off. Bundan ala komedi mi var? Sezon başladıktan sonra maç ortası lig sistemi değiştirdi adamlar.

Lig zaten kokuşuk. Buna zaten itiraz eden kimse yoktur heralde.

Sosyal ağlarda paylaş

sırf şu son mesajın bile olaylara ne kadar taraflı bakıp, olayları kendi istediğin şekilde yontacağını gösteriyor abi..

tr futbol ikliminin kısa bir özeti yani..

https://www.tff.org/default.aspx?pageID=201&ftxtID=13270

play-off sistemi geldiğinde gs 9 puan önde değildi, ligi önde bitirip belki de şampiyonluğu playoff'da kaybeden X bir takım da olabilirdi..

herkes 0 puana sahipken gelen sistemi sanki siz öndeyken sizin elinizden şampiyonluk gitsin diye getirilmiş şekilde anlatmak bile oturup mantıklı bir şekilde konuşamayacağımızın kanıtı sorry..

25.08.2011 tarihli açıklama

ligin açılış maçı 10.09.2011'de oynanmış.

"Ama kahretsin ki gs o kadar güçlü ki, karşısında tüm dünya ve kozmik alem her türlü kötülüğü yapsa bile daha lig başlamadan 9 puan önde bitireceği öngörüldü ve playy-off geldi. Düşün artık hakemleri değiştiriyorlar, her maç kıyıyorlar, tüm rakiplerini kayırıyorlar, isteseler maç skorunu kafalarına göre tescil edecek güçleri var düşmanlarının ve bütün güçleriyle gs'yi yıkmaya çalışıyorlar, ama hala gs önde."

Sosyal ağlarda paylaş

9 puan öndeyken geldi demedim zaten, bu yüzden 9 puan önde bitiren takım şampiyon olamayacaktı neredeyse dedim. Arada fark var. Dediğin gibi BJK da dahil X takım da önde bitirebilirdi ligi, ve kaybedebilirdi. Bu sefer de bu haksızlık da ona yapılmış olurdu. Anlatmak istediğim problem de bu. Konu hangi takımın zarar göreceği değil, konu herhangi bir takımın zarar görme ihtimali olacak bir haksızlık geliyor olması. Bu söylediğimden "siz sezonu kaybedin diye getirildi şeklinde anlatıyorsun" diye anlam çıkartmak objektif yaklaşan birinin yapamayacağı bir yorum olurdu. Ha sezon ortası sözüm tabii abartı biraz, ama sonuçta ligin prosedürü önceden belirlenir, katılım ve planlama ona göre sağlanır. Böyle apar topar gelen bir değişiklik olduğuna da itiraz etmezin heralde.

Bunu da tek sezonluk yapmaları zaten leşliğin kanıtı. Dediğin gibi anlaşamayacağız, çünkü ben değil sen taraflı bakıyorsun. Söylediğim her şeyi "GS taraftarı" olarak söylediğim gibi bir saplantıyla yaklaşıp hatalı yorumluyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

16 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Yahu adamlar sırf yayıncı kuruluş para kazansın diye tek sezonluk play-off sistemi getirip ertesi sezon iptal ettiler, 9 puan önde şampiyon olacak takım neredeyse şampiyonluğu yitirecekti,

senin bu mantığın ile de bu sezon bjk maç eksiği ile bile puan farkıyla öndeyken yayıncı kuruluş para kazansın, lig erken kopup izlenmeler düşmesin diye BJk'ye 7 maç sonra puan kaybettiren hakemi bir kere daha maçına atamış olamazlar mı ??

bak ben demiyorum senin mantığın diyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Rewendor dedi ki:

9 puan öndeyken geldi demedim zaten, bu yüzden 9 puan önde bitiren takım şampiyon olamayacaktı neredeyse dedim. Arada fark var. Dediğin gibi BJK da dahil X takım da önde bitirebilirdi ligi, ve kaybedebilirdi. Bu sefer de bu haksızlık da ona yapılmış olurdu. Anlatmak istediğim problem de bu. Konu hangi takımın zarar göreceği değil, konu herhangi bir takımın zarar görme ihtimali olacak bir haksızlık geliyor olması. Bu söylediğimden "siz sezonu kaybedin diye getirildi şeklinde anlatıyorsun" diye anlam çıkartmak objektif yaklaşan birinin yapamayacağı bir yorum olurdu. Ha sezon ortası sözüm tabii abartı biraz, ama sonuçta ligin prosedürü önceden belirlenir, katılım ve planlama ona göre sağlanır. Böyle apar topar gelen bir değişiklik olduğuna da itiraz etmezin heralde.

Bunu da tek sezonluk yapmaları zaten leşliğin kanıtı. Dediğin gibi anlaşamayacağız, çünkü ben değil sen taraflı bakıyorsun. Söylediğim her şeyi "GS taraftarı" olarak söylediğim gibi bir saplantıyla yaklaşıp hatalı yorumluyorsun.

ne amaçla geldiğini, arkadaki mantığını tabi ki biliyorum.. burada zaten anlaşamadığımız bir konu yok abi.

sıkıntı gs taraftarının şampiyonluğundan bile mağduriyet çıkarması ve "bizim 9 puan öndeki şampiyonluğumu almak için play-off getirildi" şeklinde o sezonun sürekli gündeme getirilmesi..

postlar duruyordur 10 sene önceye git bak burada bile aynı şeyler söylendi, tv programlarında, yöneticilerin basın açıklamalarında, sokak ropörtajlarında vs vs. 

sanki gs önde bitirince apar topar play-off getirilmiş gibi bir algı yarattı gs camiası.  play-off argümanının ısıtılıp ısıtılıp sofraya konması da bu algının başarılı olmasından geliyor zaten.

ligin ve yönetenlerinin kokuşmuşluğu konusunda anlaşamayacağımızı düşünmüyorum ? 

Sosyal ağlarda paylaş

Hah nihayet çözmeye başladın, aynı noktada buluşuyoruz.

Evet olabilirler.

Bunun BJK ile bir alakası yok. GS'ye de yaparlar/yapıyorlar, FB'ye de, başka takıma da. GS forma girince de Terim'e ceza veriyorlar. Bu sezon da yaptılar.

Bundan tüm takımlar zarar görüyor.

Dolayısıyla "Herkes Beşiktaş'a karşı" gibi algılamanız saçma.

En başından beri, ilk mesajımdan beri bunu diyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, applev0dka dedi ki:

sıkıntı gs taraftarının şampiyonluğundan bile mağduriyet çıkarması ve "bizim 9 puan öndeki şampiyonluğumu almak için play-off getirildi" şeklinde o sezonun sürekli gündeme getirilmesi..

Başkasının ne dediğini sallamıyorum ben burada öyle gündeme getirmedim. Adamlar lig kurallarını bile değiştiriyorlar, 2 maç ceza vermek neymiş diye gündeme getirdim. Bundan dolayı neredeyse 9 puanla şampiyon olacak takım neredeyse şampiyonluk yitirecekti diye de vurguladım bunun ne kadar fark yarattığını göstermek için. Bu takım tesadüfen GS oldu, İstanbulspor veya Siirt Köy Hizmetleri olsa da fark etmezdi, argüman hala geçerli.

Sosyal ağlarda paylaş

oradaki haksızlık yorumuna katılmıyorum sadece, çünkü herkes 0 puandayken, daha maçlar başlamamışken gelen sistemin bir haksızlık yarattığını söyleyemeyiz.. alakasız kıyas olacak ama geçen sene CL'nin eleme turlarının covid sebebi ile tek maça düşmesi daha büyük haksızlıktı bence (daha keyifli oldu orası ayrı sadafa). çünkü sezon ortasında alınan bir karardı.

lakin play-off sezon başlamadan alınan bir karar olduğu için gs şampiyonluğu kaybetse bir haksızlık doğmayacaktı, çünkü kurala göre zaten 34 hafta sonunda şampiyon olmamıştı ?‍♂️

gs'nin bu kararı bir mağduriyet, algı yönetimi aracı olarak kullandığını savunuyorum, onun dışında senle hemfikirim zaten tamamiyle. (sen msjı o niyetle atmadım diyorsun, anlıyorum ama dediğim gibi gs'nin bu algısının başarısı sana o play-off konusunu "haksızlık" "9 puan farkla şampiyonluk elden gidiyordu" yorumunu yazdırıyor)

applev0dka tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Hah nihayet çözmeye başladın, aynı noktada buluşuyoruz.

Evet olabilirler.

Bunun BJK ile bir alakası yok. GS'ye de yaparlar/yapıyorlar, FB'ye de, başka takıma da. GS forma girince de Terim'e ceza veriyorlar. Bu sezon da yaptılar.

Bundan tüm takımlar zarar görüyor.

Dolayısıyla "Herkes Beşiktaş'a karşı" gibi algılamanız saçma.

En başından beri, ilk mesajımdan beri bunu diyorum.

abi ben yeni çözmeye başlamadım ki ? aylardır söylüyorum..

daha önce de yazmıştım iş hayatına girmemle gözüm açıldı son 3-4 senede, özellikle de dönen pislikler konusunda. o yüzden zaten futboldan soğuyup uzaklaştım. burada lise yıllarımda, üni ilk yıllarımda verdiğim "fanatikçe" hararetli kavgaları bıraktım. daha çok "adalet ve etik" odaklı tartışmalara dahil oldum. futbol izlemeyi azalttım, çoğu zaman beşiktaş maçlarını bile 90dk izlemiyorum veya oyun oynarken yan ekrana atıyorum falan.

biraz uzun yazdım ama bundan 1.5 ay önce benzer şeyleri yazmıştım, zaman ayırıp okuyabilirsin. 

Sosyal ağlarda paylaş

playoff sistemi fenerin - puanla başlayacağı planlanarak önlem olarak getirildi zaten. Planı tamamen uygulayamadan tff başkanı uçtu, demirören gelip halı altına süpürdü bitti. Buradan tutarlı bir karar beklememek lazım. 

Paranın döndüğü her alan feci kirleniyor, bu yurt dışında da böyle tabi ama bir seviyede tutuyorlar en azından. Bizde her alanda ortalık leş. Yapanın yanına da kar kaldığı için milletin korkusuda yok artık.

Demin verdiğim örnekler tutarsız kararlar üzerineydi, 1 maçtan hemen ertesine değişen türde hemde. Yok f.off cezası almışmış diye geçiştirmeye gerek yok. Bak 1 maç öncesi ve sonrası diyorum , 2 farklı karar. Terime küfür müfür eleştiri cezası verirsin tamam eyvallah ama aynısını başkası yaptığında cezayı sallıyorsan o zaman problem çıkıyor işte. Bunların bir çizgisi yok sürekli zikzak yapıp duruyorlar, ortalığın iyice içine ettiler. 

Caner ceza aldığında ne dedik eyvallah tamam ama bundan sonra aynı şekilde devam etsin peki. Sonuç = 0 . Bu hakem hedeside aynı şekilde olacak , bir hafta sonra bak bu hakem azımıza etti biz bunu kesinlikle istemiyoruz yoksa tarftarı üzerinize salarız diyecek biri yine o hakem 1-2 sene kaybolacak. 

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...