Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş ?? 2020-2021 ?? Sezonu Çifte Kupalı Şampiyonu ?

Llama

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Fistan dedi ki:

naptınız hakemi de mi yendiniz

Yok, hakemi olsun karşı takım kalecisi olsun komple elinden geleni yapmış BJK kazansın diye. Şimdi haftalardır başka takımlara attıkları iftiralar yüzünden utançtan kendilerini aklamaya çalışıyorlar, daha başkası bir şey demeden "aman şimdi bu gol konuşulur" "bakın kesin el diyecekler ama aslında amcasının da kulağını tersten tutsa" diyorlar ?

Şimdi normalde böyle mesajlar zaten atmıyorum, böyle açık şikeye de inanmıyorum da, son birkaç haftadır aynı kişilerin diğer maçlarda yok hakem sevindirmek istedi, yok kırmızı kartını evde unutmuş, yok rakip t.direktör bi sezon GS'de oynamıştı zaten deyip sonra apar topar benzer şeyler kendilerine olunca yan çizip anında mitralyöz hızıyla daha laf bile gelmeden açıklamalar sıralamalarına dikkat çekmek istedim.

Sevgili arkadaşlar, olur da önümüzdeki hafta başka takıma yine bi saçma karar olunca hatalı pozisyon olunca hemen galaktik komplolar ve fantastik şike bağlantıları kurmak yerine "lan lig kötü, hakemi de takımları da oyuncuları da kötü. Herkese iyi kötü adaletsiz bi kararlar çıkıyor, iş komplodan değil beceriksizlikten demek ki" diye bir aklınızda yer etsin diye böyle vurgulamak istedim. Kimse bir şey demeyince gelen şutta elini uzatmayan rakip kalecili maçınızdan 3 gün sonra "hakem dirseği görmezden geldi"ye dönüyor çünkü iş, daha yeni kendiniz lehine olan saçmalıklar unutuluyor.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Yok, hakemi olsun karşı takım kalecisi olsun komple elinden geleni yapmış BJK kazansın diye. Şimdi haftalardır başka takımlara attıkları iftiralar yüzünden utançtan kendilerini aklamaya çalışıyorlar, daha başkası bir şey demeden "aman şimdi bu gol konuşulur" "bakın kesin el diyecekler ama aslında amcasının da kulağını tersten tutsa" diyorlar ?

Şimdi normalde böyle mesajlar zaten atmıyorum, böyle açık şikeye de inanmıyorum da, son birkaç haftadır aynı kişilerin diğer maçlarda yok hakem sevindirmek istedi, yok kırmızı kartını evde unutmuş, yok rakip t.direktör bi sezon GS'de oynamıştı zaten deyip sonra apar topar benzer şeyler kendilerine olunca yan çizip anında mitralyöz hızıyla daha laf bile gelmeden açıklamalar sıralamalarına dikkat çekmek istedim.

Sevgili arkadaşlar, olur da önümüzdeki hafta başka takıma yine bi saçma karar olunca art niyet olunca hemen galaktik komplolar ve fantastik şike bağlantıları kurmak yerine "lan lig kötü, hakemi de takımları da oyuncuları da kötü. Herkese iyi kötü adaletsiz bi kararlar çıkıyor, iş komplodan değil beceriksizlikten demek ki" diye bir aklınızda yer etsin diye böyle vurgulamak istedim. Kimse bir şey demeyince gelen şutta elini uzatmayan rakip kalecili maçınızdan 3 gün sonra "hakem dirseği görmezden geldi"ye dönüyor çünkü iş, daha yeni kendiniz lehine olan saçmalıklar unutuluyor.

doğru demişsin.

lig kötü, hakemler iyi değil ve adaletsiz.

ancak gs maçında son dk çalınmayan penaltı hariç tüm kararlar doğru, üzgünüm ama bugün attığımız gol de temiz..

istersen kural kitabı koyabilirim ? ama ikna olmayıp konuyu farklı yerlere çekmeye devam edeceksin zaten..

attığımız 2. golden sonra gelip yazdığımız mesajın niyetini anlatmak için söyle dolaşıcam bundan sonra....

maxresdefault.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, Darksun dedi ki:

sanki bu dediğin diğer takımlar için farklı bir durum da hani. 

bak orada 2. attığımız gol var oradan da sana iyi malzeme çıkar mis gibi şike kokuyor. Yediğimiz 2. gole bakma ama ? . 

Hah onu diyorum işte. Tüm takımlarda kötü yönetilen maç var, lehine de aleyhine de pek çok kötü karar var. Galaktik komploluk değil diyorum ben, GS topicine bakarsan da öyle dediğimi görebilirsin ?

2 dakika önce, applev0dka dedi ki:

attığımız 2. golden sonra gelip yazdığımız mesajın niyetini anlatmak için söyle dolaşıcam bundan sonra....

Sarkazm aslında benim mesajın ilk paragrafıydı, hatta anlaşılmayıp sinirlenilir diye bir yerde dediğin gibi yaptım ikinci paragrafta "aslında tabii buna inanmıyorum da" diye açıkça yazmak zorunda kaldı. Sizin yaptığınız pozisyonu görünce birisi patlatmadan ilk biz yazalım, bombayı defuse edelim taktiğiydi daha çok.

Sosyal ağlarda paylaş

hakemler kötü tamam anladım da geçen kaşımpaşa maçında aynı hakemin inatla verilmesi başka bir şey. kararlar diğer takımlara da kötü çıkabiliyor eyvallah ama kimseye bu herifi bizim maça istemiyorum dendikten sonra hemen ertesi haftasına ceza gibi verilmedi. Kaldıki herif işte kırmısı verip atamadı adamı, o zaman daha çok göze batıyor.

Bu komplo teorileri ve nefret gittikçe şiddetleniyor yanlız. Sırf futbolda değil tabi ülke genel hali böyle. bilmem artık ne zaman kırılacak.

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, Darksun dedi ki:

hakemler kötü tamam anladım da geçen kaşımpaşa maçında aynı hakemin inatla verilmesi başka bir şey. kararlar diğer takımlara da kötü çıkabiliyor eyvallah ama kimseye bu herifi bizim maça istemiyorum dendikten sonra hemen ertesi haftasına ceza gibi verilmedi. Kaldıki herif işte kırmısı verip atamadı adamı, o zaman daha çok göze batıyor.

onu ben kendisine sordum ama cevap veremedi.

On 04.04.2021 at 20:22, applev0dka dedi ki:

@Rewendor

çıkmayan kırmızı da "tesadüf"

haftaya da versinler mi hakemi ?

Sosyal ağlarda paylaş

el pozisyonunun gereğinden fazla konuşulacağı beinsports'dan belliydi zaten. Gol oldu baktım bu salaklar golü değil sürekli bunu gösterip duruyor. 1 kere mi ne geriden verdi pozisyon tekrarını diğerlerini hep dorukhanın kaptığı yerden. Algı sanki el kısmı Cenk'e 2. kez geldiğinde oluyor gol pasından hemen önce gibiydi. eh başardılarda zaten.

Bein zaten gstv ?. Satsalarda kurtulsak.

Sosyal ağlarda paylaş

daha önce konuşmuştk, gs lehine olan pozisyonları paylaşan twitler günlerce dururken, aleyhine olan veya rakiplerinin lehine olan pozisyonlara 10-12'da telif gelip kaldırılıyor..

böyle yanlı yayıncılığın etkisinde kalıp millet yüz yüze/twitterda birbirini yiyor sonra.. belirli insanların futboldan uzaklaşması gerekiyor ki ortam biraz temizlensin. sonra türk futbolu /nerede kalmıştık deriz.

Sosyal ağlarda paylaş

Cevap veremedi diye bir şey yok, cevap verdim, neden aynı hakemin neden verildiğini de yazdım. Lig başından beri her takımın kırmızısı sarısı atlanıyor, her takıma yanlış ve skora etki eden karar veriliyor, ama hala yeni bir karar çıkınca "bu da mı tesadüf" diyorsunuz.

18 dakika önce, applev0dka dedi ki:

şike olduğunu düşünoyrsan açık açık söyle, bilip ona göre konuşalım.

biz de o seviyenin silahlarını kuşanıp gelelim.

İnatla sözlerimi çarpıtıyorsun. Daha basit nasıl yazabilirim bilmiyorum. Hem burada, hem haftalardır tüm takım topiclerinde "şike değil kötü yönetim var, siz galaktik komplo teorisi hayal ediyorsunuz" yazıyorum. Defalarca bunu yazmama rağmen (teker teker alıntılamaya üşendim) hala "şike mi düşünüyorsun" demenin art niyetli çarpıtmadan başka bir açıklamasını göremiyorum.

Burada ne olduğunu da yazdım. Kaç zamandır GS topicinde "ooo hakem kırmızı kartını unutmuş", "ooo rakip yattı", "oo dirseği veremedi" "oo hakem gs'yi sevindiriyo" "ay x maçı satmış kaçırdığı pozisyona bak" deyip duruyorsunuz, GS kollanıyora çekiyorsunuz olayı, şimdi siz karşı takım olsanız (ve olduğunuzda) bunu görüp neler yaptığınızı/yapacağınızı bildiğiniz için sizin takıma da benzer olaylar olunca birisi aynısını size yapmasın diye önden önlem almak için "ay bu pozisyonu konuşurlar şimdi"yle "ay aslında elden sonra topu kaybetti"yle çevirmeye kalktınız işte.

Ha bir de kaç haftadır GS kollanıyor mesajları atıp o seviyeye inip sonra da bana "şike var mı diyosun, ona göre o seviyeye inelim" deme hakkın yok, sen zaten o seviyedesin haftalardır, daha yeni twitterdaki telif talep sürelerini falan kattın işin içine ?

Sosyal ağlarda paylaş

abi sen işine gelince cevap verip, işine gelmeyince cevap vermemek için 1 hafta topiclere uğramayınca timeline şaşmış bence.. senin için süreci kronolojik olarak ele alayım.

o "rakip yattı" olayı falan zaten ghezzal'ın taksim meydanından falso vererek attığı golden sonra fb-gs taraftarları ortaklaşa açıklama yapınca ortaya çıkan bir şey.

onun üzerine pelkas ile dalga geçildi "sattı" diye.. konu zaten bizim attığımız golde ortaya çıktı, hemen 24 saat içinde aynısı yaşanınca dalgası geçildi, bak satma değilmiş diye.. 

bu akşam kaleci hatasıyla gol atınca "aha şimdi konuşulacak" yazıldı.

sonra bizim kaleci topu içeri aldı "bizim kaleci şike yapmış" denildi..

senin sözlerini çarpıttığım yok, senin sözlerin zaten çarpıtılmış geliyor. bir şeyler demek istiyorsun ama "objektif görünme kasıntından" bunu yapamadığın için alttan alltan anlatmaya çalışıyorsun.

sen aynı takımın maçını 2 hafta üst üste yönetmeye "tesadüf" dersen. ben de o maçta çıkmayan kırmızı ile verilmeyen penaltıyı "tesadüf ?" diye ortaya atarım sen de cevap veremezsin işte.. her takıma oluyor falan filan dersin.. 2 maç üst üste olduğu örneğini koy ortaya da haklısın diyelim.

Sosyal ağlarda paylaş

20 dakika önce, applev0dka dedi ki:

şike olduğunu düşünoyrsan açık açık söyle, bilip ona göre konuşalım.

biz de o seviyenin silahlarını kuşanıp gelelim.

bu mesajdan sonra gelen mesaj:

6 dakika önce, applev0dka dedi ki:

daha önce konuşmuştk, gs lehine olan pozisyonları paylaşan twitler günlerce dururken, aleyhine olan veya rakiplerinin lehine olan pozisyonlara 10-12'da telif gelip kaldırılıyor..

E o seviyedeymişsin zaten ?

Sosyal ağlarda paylaş

yok aslında 2. gol konuşulur diyordumda bizimki daha kötü yumurtlayınca o ihtimal kayboldu. Maksat birilerine malzeme vermemekti zaten ?. Şansen ben tartışmalı pozisyonla maç almak istemem. Mümkün olduğu kadar temiz olsun. 

Şu pozisyonda algı yapıp elle asist yapılmış gibi gösterilmesi ayıp. Herifin attığı golde son derece klasdı ona da yazık. Sizin teknik direktör nasılsa çenesini tutamayacak yine şu hakemi bir daha görmeyeyim tarzı bir açıklama gelecek bakalım aynı hakemi hemen bir daha ki hafta vermek yiyecek mi görürüz.

Sosyal ağlarda paylaş

neyse abi kime laf anlatıyorum, %100 elle alınan gole "temiz golü iptal etti" dedi adam..

gelip burada futbol tartışmasını modere etmesini bekliyoruz..

bjk şike yapmasa gs şampiyondu.. hakemler iyi olsa gs 34/34 yapar.

bjk'nin 15 şampiyonluğu da şike, gs'nin hepsi temiz..

işte aranan paticik futbol forumu ortamı, iyi forumlar.

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, applev0dka dedi ki:

senin sözlerini çarpıttığım yok, senin sözlerin zaten çarpıtılmış geliyor. bir şeyler demek istiyorsun ama "objektif görünme kasıntından" bunu yapamadığın için alttan alltan anlatmaya çalışıyorsun.

ahah ben de bunu yazıcaktım haftalardır gözlemliyordum @Rewendor i

özellikle gs nin puan kaybettiği maçların ardından beşiktaş kazanınca çok komik oluyor. ?

Sosyal ağlarda paylaş

17 dakika önce, applev0dka dedi ki:

abi sen işine gelince cevap verip, işine gelmeyince cevap vermemek için 1 hafta topiclere uğramayınca timeline şaşmış bence.. senin için süreci kronolojik olarak ele alayım.

Gördüğüm mesajlara cevapsız bırakmıyorum. Arada kaynamışsa bilmiyorum, ama bölümdeki en aktif 3-4 kişiden biriyim muhtemelen.

Kusura bakma, şu cümle ile bayağı art niyetli olduğuna eminim, başka açıklama yok. Göstere göstere yalan söylüyorsun. Ne söylediğim gayet açık, ne çarpıtma var ne de alttan alttan. Bak kısa kısa yazayım.
1- Lig kötü, takımlar kötü, oyuncular kötü, hakemler daha da kötü. Bütün TR futbol camiası rezalet
2- Bu kötü ligde sürekli herkese kötü karar çıkıyor.
3- Bunun sebebi kalitesizlik
4- Siz (belki de uzun süre sonra şampiyonluk favorisi olmanın etkisiyle) olayları taraflı gözlemleyip işinize gelmeyen her hareketi, her kararı ve her sonucu birilerinin kollanmasına bağlıyorsunuz.
5- Ben, hayır, bunun sebebi kalitesizlik diyorum, size de yapılıyor, başkalarına da. Hatta aleyhte de kararlar çıkıyor diyorum.
Yeterince açık mı?

sen aynı takımın maçını 2 hafta üst üste yönetmeye "tesadüf" dersen. ben de o maçta çıkmayan kırmızı ile verilmeyen penaltıyı "tesadüf ?" diye ortaya atarım sen de cevap veremezsin işte.. her takıma oluyor falan filan dersin.. 2 maç üst üste olduğu örneğini koy ortaya da haklısın diyelim.

Bunun cevabını defalarca verdim, hakem kötü. Neden iki hafta verildi sorusunun cevabını da açıkladım, ara bul. Okudun ve sen de cevapladın zaten.

12 dakika önce, applev0dka dedi ki:

neyse abi kime laf anlatıyorum, %100 elle alınan gole "temiz golü iptal etti" dedi adam..

gelip burada futbol tartışmasını modere etmesini bekliyoruz..

FIFA oyun kuralları kitabından birebir alıntı yaptım, karar gayet sabit ve net. Kafanıza göre "ama oyunu etkiledi avantaj sağladı" diye açıklama uydurdunuz. Nerede onun kitaptaki yeri deyince cevap yok. Kural kitabına itirazın varsa onun adresi ben değilim. Kitabı yanlış yorumladığımı düşünüyorsan çıkar "hayır kitaba göre el verilmesi lazım çünkü şu madde var" diye göster. Yok hiçbiri yoksa yaptığın sadece safsata. Karşındaki sana kural kitabını gösterince "ama o el çünkü bence öyle" deyip bi de karşı tafa "kime laf anlatıyorum" demen de ayrı komedi.

12 dakika önce, applev0dka dedi ki:

bjk şike yapmasa gs şampiyondu.. hakemler iyi olsa gs 34/34 yapar.

bjk'nin 15 şampiyonluğu da şike, gs'nin hepsi temiz..

Bunların hiçbirini söylemedim mesela. Hatta GS'nin daha çok zarar aldığını ima bile etmedim.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...