Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pandemi ve sonrası : kiracı vs ev sahibi

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

On 13.08.2020 at 15:32, Valvyn dedi ki:

abi 3300 kira çok değilmi ya ufak bi peşinatla ev alsan odesen daha iyi. Tabi ayni evi alamazsın ama 3300 vermek de senin olmayan bi yere bana çok geldi.

3300 kira öp başına koy şuan. acı olan ise 1.5 sene önce atılmış şu mesaj

Sosyal ağlarda paylaş

On 01.04.2022 at 22:13, GERGE dedi ki:

İstanbul'da başka evi yoksa olur. Yine de dava açsın ama. Dava açarsa sen çıktıktan sonra 3 yıl kiraya veremez, oturmak ya da boş tutmak zorunda. Yoksa sana bir yıllık kira bedeli kadar (en az) tazminat vermek zorunda kalır.

peki ek bir şey sorayım.

davayı açtı, evi olmadığını ve gelmesi gerektiğini kanıtladı (tayin olacağım diyor).

ben bu sırada sıkıntısız kiramı yatırmaya devam ettim. davayı kazanıp beni evden çıkartırken benim ek bir yükümlülüğüm olur mu ? avukatlık masrafı, dava giderleri, tazminat vs

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

O kadar detayını bilmiyorum. Dava değil benim alan.

Ama teknik olarak vekalet ücreti ve masraf ödersin. Kira işlerine bakan avukata sormak gerekli özel kural olup olmadığını.

Ofisteki kira departmanına bir mesaj atayım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
1 saat önce, applev0dka dedi ki:

davayı açtı, evi olmadığını ve gelmesi gerektiğini kanıtladı (tayin olacağım diyor).

ben bu sırada sıkıntısız kiramı yatırmaya devam ettim. davayı kazanıp beni evden çıkartırken benim ek bir yükümlülüğüm olur mu ? avukatlık masrafı, dava giderleri, tazminat vs

Konuştum şimdi, 1,5 yıl kadar süren bir davanın ardından masrafları ve yıllık kira ücreti üzerinden vekalet ücretini ödüyorsun. Vekalet ücreti 1-2 kira arası olur, miktara göre oranlar değişiyor. 2022 yılı için icra ve iflas dairelerinde konusu para olanlar diye arayıp bulursun. Bir de kendi avukatına ödeyeceğin para da var tabii. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Bir sorum var ya. @GERGE veya başka bilen aydınlatır herhalde. 

Bir kira kontratı var, atıyorum 1 Mayıs 2021 tarihinde yapılmış olsun. Kira bedeli o gün belirlenmiş ancak ödeme başlangıcı 1 Temmuz 2021 olarak belirtilmiş. Kira artışını 1 Temmuzd'a mı yoksa 1 Mayıs'ta mı yapmak gerekiyor?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...