Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Normal Televizyonları Akıllı Televizyonlara Dönüştürme

Feamer

Öne çıkan mesajlar

baylar ve bayanlar

böyle bir alete ihtiyaç oluştu ama biraz bir arama ile iş gören bir alete ulaşabileceğim fikri, biraz bir aramadan sonra ortadan kayboldu.

ve böylece bilmediğim bir konuda daha fazla debelenmek yerine, böyle aygıtlar ile tecrübesi veya bilgisi olanlardan naçizane tecrübelerini paylaşmalarını istemek için hali hazırda üyesi olduğumuz güzide forumumuza, konu ile ilgi bir başlık açıyorum ? 

konuyu biraz daraltmak için belirtmek gerekirse, kendi araştırmalarımda "Roku Express" diye bir ürüne denk geldim, çok fazla kompleks bir aygıta gerek yok, bu ayarda bir ürün işimizi görebilir gibi 

Feamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-MDZ-22-AB-Mi-Box-Ultra/dp/B07K3KC5CP/

Hiç düşünmeden öneririm bunu. Masaüstü kurana kadar bunu kullanıyordum. Odamda monitör, ona bağlı konsollar ve bu vardı. Tek eksiği Dolby Vision olmaması ki o da zaten akıllı televizyonlarda çıkan bir şey.

GeForce Now bile çalıştırıyorlar üzerinde (ben denemedim), Android oyunlarını da güzel çalıştırıyor. Bir de gamepad takarsan oyun da oynarsın.

Sosyal ağlarda paylaş

Gerge'nin linkini verdigi aletin bi eski versiyonunu kullanıyorum uzunca süredir. Ben de tavsiye ederim. Ama çok da büyük şeyler bekleme. Film falan izlersin işte. Donanımı ancak ona yetiyor aletin, yazılımı da aldığım versiyondaki şahane hızlı çalışan arayüzü her versiyonda google daha da yavaşlatıp batırdı. Ama fiyatına göre iyi bir çözüm.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Sparkcaster dedi ki:

biraz derailleyecem, bizim lg televizyonda turkcellin tv+ i yok, kimin bok yemesi bu. niye sadece lg storedaki appleri indirebiliyoruz boyle bir aptallik olabilir mi

LG ve Samsung kendi app store'unu kullandırıyor ve limitli oldukça. Diğer taraftan daha stabil ve hızlı çalışıyor.

Sony ve Philips direk Android TV olduğu için Play Store kullanabiliyorsun. Arçelik de sanırım böyle, başka markalar da vardır tabi.

TV+'ı telefondan açıp telefon ekranını yansıtabiliyorum Samsung'da, LG'de de oluyordur muhtemelen ama telefonu meşgul ediyorsun haliyle.

xaty tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, GERGE dedi ki:

https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-MDZ-22-AB-Mi-Box-Ultra/dp/B07K3KC5CP/

Hiç düşünmeden öneririm bunu. Masaüstü kurana kadar bunu kullanıyordum. Odamda monitör, ona bağlı konsollar ve bu vardı. Tek eksiği Dolby Vision olmaması ki o da zaten akıllı televizyonlarda çıkan bir şey.

GeForce Now bile çalıştırıyorlar üzerinde (ben denemedim), Android oyunlarını da güzel çalıştırıyor. Bir de gamepad takarsan oyun da oynarsın.

Yorumlarda yavasliyor falan demisler, senin basina geldi mi?

Sosyal ağlarda paylaş

Daha yeni aptal arçelik tv aldım eve. HDMI girişi dışında hiç bir fonksiyonu yok. Akıllı fonksiyonlarının tamamını apple tv üzerinden yapıyorum. Gayet tertemiz çalışıyor, netflix plex airplay yutup yeterli oluyor benim için.

Ben seri 3 kullanıyorum ama min seri 4 öneririm, 3'ere uygulama yüklenmiyor.

Eğer epıl ekosistemindeysen (ayfon, mek, ayped) öneririm. Yok değilsen şayomi deneyebilirsin.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Feamer dedi ki:

bilmediğim için soruyorum, "çok büyük şeyler" derken neler yapabiliyor muadil aletler mesela?

Muadil aletleri bilmiyorum da bununla;

Netflix, blutv vs vs gibi uygulamaları kusursuz kullanırsın.

Vlc player, mx player vs gibi uygulamalarla filmlerini %99 izlersin. Ama arada bir tam düzgün çalışmayan codec denk geliyor. Dijital sesi passthru yapamayıp stereo çıkış verdigi oluyor arada. 

Bluetooth fare/klavye/gamepad baglamak istersen bluetooth versiyonunu kontrol et, ben hiç oyun oynamayı denemedim.

Chromecast, eskiden kusursuzdu, şimdi görmediği oluyor, google home diye aptal bi app ile telefopnu tanıtmaya çalışıyorsun.

Resmi olarak browser kurulmuyor. Eğer inat edip uğraşırsan bir şekilde hdfilmcehennemi gibi siteleri gösterecek çözümler var ama cihazın rahatlık konseptine ters biraz.

Muadil satılan cihazlar arasında donanımı çok çok daha güçlü olanlar var ama onlar da ne idüğü belirsiz noname cihazlar. Bazılarında android tv değil, tablet işletim sistemi var. Güncelleme falan zaten gelmez. Onları almak daha büyük risk bence.

aktiftablet tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...