Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

duşakabin, jakuzi, küvet, hortum

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

bu arada benim yeni geçtiğim ev boktan duş teknesi, duşta da bu filtre haznesi yok. ileride ne gibi zarar görürüm? zaman içinde ulaşılmaz bir yerde tıkanır belası mı kerkinir? şu tip gariban kromajlı plastik içi beyaz hazne olur ya, eski evde arada temizliyodum onu.

dus-tekne-sifon-gider-90-500x500-500x500

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi gider olayı turkiye de çok bok. Dusdan geri gelen su atıyorum mutfaktan çıkabilir tersi de olabilir. Öyle bi tesisat yapiyolarki hersey birbirine bağlı. Onu geç sende olan tikaniklik 2 kat altındaki evin banyodan da çıkabilir öyle bisi olursa durum daha da bok. Çünkü alt komsun bulamıyor o zaman nerden olduğunu. Benim eski evde su basmisti alt kattan cikmisti adamların banyoyu dümdüz ettiler benimkini fixlemek icin

Sosyal ağlarda paylaş

Duşakabin vs hiç uğraşma. İlerde dert olcak başına temizliği, ufak tefek sıkıntıları ve gereksiz yer kaplıyor.

Eğimi düzgün yaptır, duvar dibine ince uzun giderlerden koy.

Yağmur başlık kesin koy, ama duvardan çıkan kısa kollulardan olmasın, duş ortalarına kadar uzansın.

Köşe veya komple kapatacak şekilde tamperli kayar kapılı bir cam yaptırırsın; yaptırırken çalıştığın kişiye özellikle yerden yaptıracağını hatırlat. Duş teknesine vs alışıklarsa boyu kısa kalabilir.

Eğer yer direk taş bırakcaksan kaymaz ıslak zemin için olan fayans/taşlar var, onlardan kullan. Yoksa bahçe için ıslanınca zarar görmeyen (teak vb) ahşap zemin kaplamaları var, onlarla kaplarsın yeri. Muhtemelen ölçüler tam gelmeyecek, kenarlarda kalan boşluğu da beyaz küçük taşlarla vs kaplarsın. 

Spoiler

28c24910f30e79f94db477b4ecd6b081.jpg

ea03d58ea55173e794e9d9d2d2fa0ca5.jpg

824c4e9efa3b2a1e756e0b2e7a3e48c0.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında duşta dediğiniz benzeri taş üstü duşakabin vardı yıktık onu. sebebi de duşakabinin arkasındaki odanın duvarı rutubetten patlamıştı. boru mu delik diye ustalar çağırdık ve sonuç; derz dolgu dandik yenisi çek oldu. şimdi tekrar fayans üstüne duşakabin yapılsa bunu zamanla fırçayla kimyasalla yıkadıkça derz dolgu tekrar aşınıp aynı sorunu yaşayabiliriz düşüncesi de oluştu bizim kafalarda.

tam güvenemediğimiz için de bu duşakabin alternatifleri rutubeti kesin çözer yoluna yöneldik aslında. 

fayans yerine vitranın sıfır zemin tekneleri var mantıklı gelmeye başladı şu aralar

Sosyal ağlarda paylaş

tekne yaptıracaksan zaten zemine sıfır yaptır. banyoya kaldırıma çıkar gibi girmek hiç güzel bişey değil. ama her evde yapılamayabiliyor onlar. 90lardan kalma bi dairede istemişti mal sahibi oturtamamıştık biraz yüksek kalmıştı. çok yüksek olmadıktan sonra yine şık oluyor.

ama bu konuşulanlar hep görsellik falan. ne yaptırırsan yaptır kötü yapıldıktan kötü malzeme kullanıldıktan sonra sıkıntı çıkaracak. onun yükseklikle alçaklıkla ilgisi yok. soyulanı bile var bu teknelerin.

sana önerim her şehirde malzemecilerin toplandığı semtler olur mesela izmirde gıda çarşısı vs. orada duşakabincileri kendin gez usta olmadan. farklı farklı yerleri gez hepsiyle ilgili bilgi al. şunu takarsan ilerde şu olur vs. baya bilgilenirsin ustayla da toplam parada anlaştıysanız öpme ihtimali baya düşer.

Sosyal ağlarda paylaş

olm niye geri deliğe atıyosun. çöpe atıcaksın

bu kadar sıkıntı yapacağına bi kaç ayda bir kostik ver deliğe kafan rahat etsin. saç maç tıkar tıkarsa zaten onları da süzgeçten toplayıp atacaksın işte çöpe. diğer her türlü tıkayan pisliği kostik açar.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

18 dakika önce, goldbären dedi ki:

yukarıdaki geberitteki modelde bile bu saç sabun yağ topağı toplayan süzgeçten var. e madem biz bunu arada çıkarıp yine parçayı yıkayıp aynı delikten akıtıyoruz daha önce süzdüğümüz pislikleri, o zaman baştan niye süzüyoruz onu merak ediyorum ben.

ya 30 cm olanli bile suzgecli... biz de rain shower + kabin yaptirmistik 5 senede yalan oldu, temizlemesi cok zor. (uzun sacli kiz varsa evde cok dayanmiyor)

o yuzden bu geberit'lerde daha az pislikle ugrastiriyor. o kadar saci da ativer.

olmadi 3. sene yeni filtresini falan alirsin, oldu bitti.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

duşakabin alanına özel fayans ve flat duş tabanı arasında kararsız kaldık baya. normal banyo fayansının üstüne duşakabin koymayı estetik olarak pek beğenemedik.

bir kaç referans resmi de koyalım isteyen görür

fayans çözümler:

Spoiler

fayans-uzeri-dusakabin.jpg 

zglUY_-BJ4bUq22FRilpYJXdb6gDdVnhmC4mX29E 

Du%C5%9Fakabin.jpg

farklı fayans yaptırmak mantıklı geliyor ama:

banyo-dus-fayans-modelleri-2.jpg 

flat duş tekneli çözümler:

Spoiler

dus.jpg

ZHew02.jpg

flat_dus-teknesi_uygulama.jpg

20374313_1504990719557750_46791406179269 

yere sıfır gömülen modeller:

Spoiler

Slim_02_549_layout.jpg

1920.jpg?derivate=width~450

P59VOMlTrlonzEoCo-TogivCl-mTLexoflXoyC2W 

bir de duşakabine özel mermer kesip üstüne duşakabin dikenler de var.

Spoiler

banyo-siyah-mermer-du%C5%9F-teknesi.jpg

c338e88312c6b1c02c7bcc800d2d9b4d.jpg

1_14.png?itok=C38nB49e 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...