Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

duşakabin, jakuzi, küvet, hortum

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

yeni eve taşınıyorum. banyoyu da sıfırdan yaptırıyoruz. sulanmak için ne tür bir banyo istediğime karar veremedim hala. senelerdir klasik duş başlığıyla gusül abdestimizi aldık, yeni türlere yelken açmak gerekir mi diye düşünüyorum.

şu aralar masajlı duşakabinlere çok özendim. bunlardan kullanan var mı hiç? 

compact-dusakabin-amor.jpg?revision=1536

youtube'da bir tane bile nasıl çalıştığına dair video da bulamadım bu masajlı kompakt duşakabin sistemleri için.

var mı öneri yapabilecek? sizler ne kullanıyorsunuz?

Sosyal ağlarda paylaş

rainshower al duzgun bir tane, sonra tesekkur edersin.

Spoiler

grohe

hansgrohe

bir de cat5e ethernet doset evin her yerine ve sigorta kutusunun yanina router koydur.

ben olsam dus kabini yaptirmazdim, onun yerine tas ve cam / sade bir tasarim tercih ederdim. oturak da yaptirirdim tas-ahsap fln.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

masajlı denilen sistem duşakabinin kendi özelliği olmak zorunda değil.

format:webp

şöyle bir duş sistemi taktırıyorsun masajlı oluyor işte bele veriyor tazikli suyu. 800-1000 tl'ye iş görür bir şey alırsın.

banyoyu sıfırdan yaptırıyorsan istediğin gibi bi duş teknesi yaptırıp bundan taktırabilirsin.

edit: resimler çıkmamıştı şimdi gördüm bundan atmışsın, evet daha mantıklı.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

19 dakika önce, Oce4n dedi ki:

sadece duş başlığına 2890 lira vermek. hmmm. gene fakir olduğumu hissettim bugün de...

banyoya neden ethernet kablosu çekiyorum ya?

jakuzi falan yazmissin, ben yanlis anladim herhalde. 2600'e burun kiviriyorsan jakuzi fiyati bakma.

bu kabinler de 3000-4000 civari. cam+tas yaptirsan daha ucuza geliyor.

dusakabinler 4-5 sene icinde yalan olmaya basliyor, bu tas/cam uzun yillar gidiyor.

-ethernet'i genel dedim evde insaat varken hallet diye...

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Goering dedi ki:

dusakabinler 4-5 sene icinde yalan olmaya basliyor, bu tas/cam uzun yillar gidiyor.

Sunu yazmaya gelmistim. Babamlarin evde var Ocean'in linklediklerinden, 3 4 kere tamir gordu simdiye kadar (12 sene icinde). Tamiri de ucuz degil, banyo musait olsa sokturur babam sjg.

Kendi oturdugum ev kira ote yandan ama ev sahibi bana birakmisti banyonun nasil yapilacagini. Dus basligi + cam + kaydirmaz fayans kombosu istedim. Hem ev sahibi cok para vermedi hem de 50 kat daha kullanisli oldu. Bir tek dus basligim dandik biraz, genis ve yuksek basliklardan alacagim bir ara, direk tepeden aksin.

Sosyal ağlarda paylaş

Goering vermiş tarifi  . Grohe , hansgrohe taktıracaksın ömürlük olucak. 

Bu kabinler iğrenç bir şey ya. Hiç bir özelliğini kullanmadığın gibi bir de  sararıp,kirleniyor her yeri. Çok çok iyi temizlemen lazım fln.  Masaj olayı tam bir yalan. Duş başlığını sırtına tut, ayağına tut, beline tut aynı şey.  Duş başlığı Ne kadar masaj yapıyorsa o kadar yapar. Bir de kireçten tıkanıcak zamanla . En dandik malzemeyi kullanıyorlar. 

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bende sıkıntı yok. En büyük sıkıntı su tesisatının adam gibi yapılmaması neticesinde mutfakta açılan -sıcak veya soğuk su fark etmez- debide dalgalanma yapıyor. Haliyle bu aletler de duruma uyum sağlamaya çalışıyor. Taktığımdan beri -evdeki diğer duşta da var- iki duş rahat kullanılabiliyor. Öncesi eziyetti! Yine dalgalanma olabiliyor dediğim gibi ama tepene aşırı sıcak ve soğuk suyun inmesine izin vermiyor artık sistem.

Tabi kombideki ayarlanan kullanım suyu sıcaklığı, istenen sıcaklık için kombinin verdiği debi, istenen duş suyu sıcaklığı, banyo bataryasındaki debi gibi birçok başka değişken de var :P Kombinin ayarı ile duş için istenen ayar arasında bırakılması gereken belli bir oran vardı. 

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, Goering dedi ki:

rainshower al duzgun bir tane, sonra tesekkur edersin.

Gizli içeriği göster

grohe

hansgrohe

bir de cat5e ethernet doset evin her yerine ve sigorta kutusunun yanina router koydur.

ben olsam dus kabini yaptirmazdim, onun yerine tas ve cam / sade bir tasarim tercih ederdim. oturak da yaptirirdim tas-ahsap fln.

Neden sigorta kutusunun yanına router konuyor? 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Oce4n dedi ki:

taş yaptırın diyenlere soru: 

taş yapınca su taşarsa tüm banyoyu su basmıyor mu?

Tikanirsa hepsi dolar ahsjf sen şunu merak ettin heralde. 

Zemini  gidere  dogru egimli yaptirican. Bu şekilde suyu full’de acsan banyotu basmıyacak  gider’den akip gidicek

İyi bir ustan varsa ayarlar onu. Eger ustan kotuyse  kirar tekrar yaptirirsin buyuk sikinti. 

Gidere  izgara olarak  sukar fln kullan daha kalitesiz bir sey alma. Sukar yerliler arasinda fiyat /performance en iyisi. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...