Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun bilgisayarı toplamaca

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Kolay fln degil ya, topluyosun bisey, bunu aldim diyosun, ya o islemciyle bu olmamis, anakart soyle, fan boyle olmaliydi, 2 ay bekleyeydin fx 2085 i cikiyodu diye bi ton feedback aliyon moralin bozuluyo. Simdi sus ve toplamaya devam et.

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@GERGE
Burda ekran kartı için BIOS update çıkmış bak. 12gpbs'den 14'e çıkartıyor hızını. Bi' bak istersen. Senin sistremin aynısı sadece ryzen 3600 halini alacağım da. Kafama takılmıştı bu problem, galiba çıkartmışlar sonunda bu karta da güncelleme. Bir süre önceye kadar çıkmamış bu modeline falan.

Link : https://www.powercolor.com/download?type=1492658578&id=1579578421

Creus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Güncellenmiş geldi bana kart, ilk baktığım o oldu zaten.

Orada yeni çıkmış görünen bios değil, sürücü. AMD sitesinden çektim ben onu zaten direk. Aynı versiyon ama, bir üst beta versiyonu sorun çıkardı (idle'da CPU harcıyor ama açık açık beta diyor sitede). Şimdi AMD'den aldığımı silip bunu yüklesem daha iyi mi olur?

Anakart chipsetini filan da AMD'den çekip yükledim. Orada da mı hata ettim?

Açıklama bekliyorum ?

Sosyal ağlarda paylaş

Amd sitesinden whql sürücüyü yükleyebilirsin, beta sürücüler devamlı çıkıyor, çok nadiren spesifik oyunlarda sorun çıkabilir ama ender.

marka sürücüsü filan yüklemeyin zaten amdnin kendi programı bu yıl bayağı gelişti, nvidia ile aynı seviyeye çıktı ama güncel tutmak lazım yeni oyunlar için.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
11 saat önce, Creus dedi ki:

@GERGE
Burda ekran kartı için BIOS update çıkmış bak. 12gpbs'den 14'e çıkartıyor hızını. Bi' bak istersen. Senin sistremin aynısı sadece ryzen 3600 halini alacağım da. Kafama takılmıştı bu problem, galiba çıkartmışlar sonunda bu karta da güncelleme. Bir süre önceye kadar çıkmamış bu modeline falan.

Link : https://www.powercolor.com/download?type=1492658578&id=1579578421

Araştırdım abi şimdi yine de bir bakayım diye, sakın diyorum. PowerColor sitesinde Game Garaj'da satılan ekran kartı yok. AXRX 5600XT 6GBD6-3DHV2/OC satıyorlar Game Garaj'da. Bios güncel çıkmış bu piyasaya, ondan V2.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Anakarttan Precision Boost Overdrive'ı kapatınca performansın arttı, sıcaklık çok daha uygun yerlere geldi (bununla 90'ı zorluyordu). İçinden çıkan stock işlemci fanı bu açılınca performansız geliyor, değiştirene kadar kapatmak gerekliymiş. FPS düşmedi zaten, CPU hiç %100 görmüyordu oyunlarda.

Sosyal ağlarda paylaş

On 24.07.2020 at 10:00, Creus dedi ki:

Aynen abi, sen ilk yazdığında zaten bakmıştım. Aklın yolu birmiş aynı video zaten. Benim alacağım Red Dragon. BU karşılaştırmalar içinde en iyilerden biri olması sevindirdi ?
Umarım bahsettiğin stabilize sorunları da çözülmüştür. Sorunsuz bi şekilde kullanırım.

Sistem sleep mode a gecip sonra uyandiginda(uzun sure sleepte kalirsa)

reset atmak lazim,yoksa 3d uygulamalarda artifactler olusuyor.

su an tek sikayetim bu,ve sorun degil yani,cani saolsun.

eskiden hic stabil degildi,neyse duzelttiler,su an baska sikayetim yok.

uzundur oyun oynayamamistim o yuzden yorum yapamadim,dunden beri RDR2,frostpunk,warhammer2 oynadim

no problem

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Anakarttan core boost'u kapatınca sıcaklık 90'dan 60'a düştü oyun oynarken. Sanırım bu AMD'nin stok fanı yetersiz demek. Bu arada FPS düşmedi, işlemci hala %100'de çalışmıyor, Assassin's Creed Odyssey 75 fps veriyor. Acelesi yok yani ama fan değiştirmek gerek.

Nasıl değiştireceğim, ne alayım?

Güzel YouTube tuto (bu doğrudur dediğiniz) ve alınacak fan gösterebilir misiniz? İşlemci Ryzen 5 3500X.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...