Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun bilgisayarı toplamaca

GERGE

Öne çıkan mesajlar

43 dakika önce, GERGE dedi ki:

Büyük bir kutu içinde küçük kutular ve süngerlerle geldi. GPU takılmamış, ben taktım. Şimdi tüm ayarları yapıldı, kullandığım programlar yüklendi, Assassin's Creed Odyssey satın alındı ve yükleniyor.

Kasadaki renkler için olan uzaktan kumandayı kullanırken epey eğlendim bu arada ?

güle güle kullan ve iyi eğlenceler. ?

bana en son gelen toplanmış kasada ekran kartı kasanın içinde çıkık haldeydi, sallantıdan yerinden mi çıkmış nedir, vidalı değil klipsli kasaydı. herhalde o tarz durumlar yaşanmasın diye.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Assassin's Creed Odyssey oynamak isteyip 600TL fiyatı görünce Xbox'da isyan edip ani bir kararla ertesi güne satın aldım zaten ? İyi oldu bence.

Sırf Assassin's Creed Odyssey ve Windows 200GB etti bu arada, Forza da yükleyince 300GB. 500GB SSD ölüm olurmuş cidden. 250GB SSD'li "oyun bilgisayarı" satan siteler bile var.

Game Pass'ı da PC versiyonuna çekeyim.

Sosyal ağlarda paylaş

gule gule kullan, ben de 3 sene once gaming pc alip geri donmustum arenaya ? 

driver yukleme isi icin sunu deneyebilirsin, portable: https://sdi-tool.org/

amd ilk defa kullaniyorsan power'dan performance gibi bir ayara getir, throttle fln sacmalamasin.

edit: kurcalamak istemeyebilirsin ama bir de bios'tan ram timinglere bak, xmp falan enable et. youtube'dan reddit'ten falan bakarsin.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

driver yükleme için hiçbir tool kullanma, istersen anakart model'ine göre official siteden indir, ama genelde zaten windows stockta tanıyor her şeyi, istersen ekstra ses vs yükleyebilirsin. ekran kartı zaten must.

ramler için de evet xmp açmazsan 2400 mhz'de falan çalışır biostan boostlaman lazım.

güle güle kullan.

Sosyal ağlarda paylaş

Yeni AMD işlemciler ( 4000 serisi ) eylül-ekim gibi gelmesi planlanıyordu. Zira 3500 alıp anakartı B450 seçmen isabet olmuş. 5XX serisi bir anakart alsan da upgrade ederim desen de takacağın en yüksek işlemci 4000 serisinden olacaktı. 5000 serisi AM5 socket ile geleceğinden daha üst seviyeye upgrade edemeyecektiniz. Üst seviye bir ekran kartı için PCI 4.0 iyi olurdu ama zaten 1080p için ideal bir kart seçilmiş.

Driverlar için tool kullanmayın. Anakartların kendi toolları var o iş için illa gerekiyorsa.

Hayırlı olsun. Güle güle kullan ?

Sosyal ağlarda paylaş

Beklenmeyen bir gol yiyerek. Bütçemi düşürmek zorunda kaldım ?
@GERGE hiç uğraşmadan senin sistemi c/p yapayım diyorum. 1080p 144hz 1ms 24'' bir monitör eklerim sanırım. Hepsi toplanınca 8K civarına kurtarmam gerekiyor. Galiba aşağı yukarı zaten buna denk geliyor.

Direkt senin linkten alayım. Monitörüde ayrı indirimlerle kovalarım burdan almayıp. Sen işletim sistemi aldın mı burdan? Almadıysan test version geldi mi, öyleyse sadece dijital key alırım daha uygun olur.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Windows ayrıca aldım. Eğer oyun dışı da kullanacaksan biraz daha verip Ryzen 5 3600 al derim. 6/6 yer,me 6/12 o. 3500X oyunlarda min FPS olarak daha yüksek, ortalama olarak daha düşük.

Makine nasıldı dersek, toplama işinden firmaya onay verecek kadar anlamıyorum, Assassin's Creed de hala inemedi =( Ama benchmarklar çalıştırdım, GPU'nun internetteki değerleriyle aynı sonuçu veriyor. Idle olarak 30 derece odamda 45-50 arası sıcaklıkta. Değerler normal, gürültü daha az olabilir ama kasa öyle 1000-1500TL'lik kasa değil yani, belli ediyor. GÜç kaynağı, kasa ve kasa içi fanlar Game Garaj markalı.

Bu arada bunu alayım diyorum, uyar mı: https://www.amazon.com.tr/FSP-FP1000-UPS-Kesintisiz-Kaynağı/dp/B07BV3TZ2P/

800 olanı epey daha ucuz, yeterli olur derseniz onu alayım.

Tekrar yazayım donanımı buraya:

Ryzen 5 3500X
MSI B450M-A PRO MAX
PowerColor RX5600 XT 6GB
Crucial Ballistix 8GB 3200MHz (2 tane)
Crucial P1 1 TB 2000/1700 MBs NVMe M.2

Ek olarak kasada 4 tane renkli renkli fan var. Monitör de 32,2W tüketirim diyor.

Sosyal ağlarda paylaş

burdaki en güncel konu bu diye bunu upluyorum.

belki dünyanın en salak sorusudur ve yanlış düşünüyorumdur ama arada aklıma takılıyor yine geldi yazayım dedim. Ori 120hz olcak diye duyurdular ya ekranı bölüp 60/120 video gösterdiler.

lan bu çok çocuk kandırmak değil mi. benim monitörüm 60hz verebiliyor o görüntüyü nasıl 120 akıcı olarak görebilirm ki

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Şimdi kızdım kendime niye yıllar önce yapmadım bunu diye. Konsollarla grafiksiz oynadıktan sonra şimdi ultra high ile Assassin's Creed Odyssey oynuyorum. 60-70 arası gidiyordu fps, 60'a sabitledim onu da, yağ gibi akıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Cokomantis dedi ki:

9f4Ja54.png

nevar forget

ahahah ?

2 saat önce, GERGE dedi ki:

Şimdi kızdım kendime niye yıllar önce yapmadım bunu diye. Konsollarla grafiksiz oynadıktan sonra şimdi ultra high ile Assassin's Creed Odyssey oynuyorum. 60-70 arası gidiyordu fps, 60'a sabitledim onu da, yağ gibi akıyor.

çok sevindim ya, güle güle oyna. ?

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Fistan dedi ki:

pc toplama işi nasıl zor olabilir sende bi sıkıntı olmasın? 

aslında zor değil ama araştırma gerek. öyle hadi alayım parçaları takayım kadar kolay değil.

uyumluluk konusu falan filan araştırma gerektiriyor. bir de aynı fiyat skalasında çok ürün oluyor, hangisi seçeyim konusu da karışık.

ama zevkli çok ya

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...