Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun bilgisayarı toplamaca

GERGE

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, GERGE dedi ki:

Ona baktım. O toplam 390TL'ye geliyor gümrük ve kdv ile. ÖTV alınıyor mu kontrol etmedim hiç.

Şunu buldum bir de iyi puanlı bir satıcıdan, aklım buna gitti şimdi: https://urun.n11.com/network-kartlari/asus-pce-ax58bt-ax3000-dual-band-pci-e-wifi-6-80211ax-bluetoo-P406118465?utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.97

deger bence,  onceki sayfadaki fenvi daha yeni bt ve wifi'i da hizli: ben 50$'a sunu almistim (hackintosh icin ama senin amd islemciyle olmaz ztn hackintosh)

https://www.google.com/amp/s/h5.aliexpress.com/item/32778371977.html

fenvi t919

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

En uygun fiyatlar burada: https://www.gamegaraj.com/

Doğrudan ürünlerin distribütörü, hazır kasa satmaya yeni girdi. Aldığım gün kargoya verdiler. Bak oradan söyle bir şey yaptım mesela: https://tinyurl.com/y29xy9tu

Bu kadar çıkabilirsen desteklediği teknolojiler nedeniyle daha iyi olur. Anakart'ı üst modellerden seçtim bu arada, B450 yaparsan 1500TL düşüyor fiyat. Monitör de 1440p, daha iyi. Ama G-Sync destekliyor mu bakmak gerek, bakmadım o kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

@GERGE
Abi zahmet olmuş süpersin. Eninde sonunda RTX ile kandırılacağımı biliyordum ? Bu sistemi alırsam ilk oynayacağım oyun net olarak quake 2 rtx olacak xD

Sistem + Monitör üst limitim 12K idi ufak tefek aşmak zorundaysak aşacağız artık. (Şu rakamları normalleştirdiğimize inanamıyorum ?)

Senin hazırladığın sistemdeki monitör sanırım freesync, galiba bir tek onun gsync olan alternatifine bakmam lazım. Bu noktada herkesin önerilerine açığım, monitörler çok kafamı karıştırıyor, bir sürü panel falan var.

Bir de varsa kullanan Inno3D kart yorum yaparsanız şahane. Bu sırada ben de review vs. izler, etrafta ne deniliyor kart için ona bakarım.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu jenerasyonda ray tracing gercekten anlamsiz. 2070 super var bende, BFV ray tracing denedim, oynanacak gibi degil. Suan ust kalite VR deneyimlemek istemiyorsaniz, Nvidia bence cok gereksiz. 5700XT piyasadaki en iyi fiyat/performans karti 4k alti seviyeler icin. 

Inno3d ucuz ama fena olmayan bir custom kart ureticisi. Benchmarklardan isinma durumuna bakacaksin iste, eger o alanda kotu degilse tamamsin. Eger ses cikarmasi falan dertse onlara bakabilirsin, ben sallamiyorum. Performans 2-3 fps oynuyor genelde cok dusunmemek lazim o kismi. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, GERGE dedi ki:

Ray Tracing için değil zaten onu önermem, VRS ve DLSS için. Ben fiyat nedeniyle ve 1080p sistemi kurduğumdan 2060 Super'e çıkamadım, yoksa çıkardım.

VRS ve DLSSin hangi ozelliginden yararlanacaksiniz tam olarak? Yani gaming ile alakali degil anladigim kadariyla olay aslinda. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Özellikle yeni nesil konsollar bu tarz teknolojiler kullanacak, hepsinin oyunlar VRS kullanarak geliyor. O zaman işte teknolojinin zaten destekleniyor olması fark yaratabilir. RTX 2070 Super PS5'in gerisinde güç olarak ama ayarları med-high yaparak yıllarca götürür eğer bu teknolojiler verimli kullanılacaksa. Radeon'larda bunlar yok.

Dediğim gibi, ben 3 sene sonra Zen 3, 4K HDR monitör ve uygun GPU'ya güncelleme planıyla ucuza kaçtım şu anda. 2080'e servet gömülmüycekse 2070 Super almak iyi olur bence böyle bir güncelleme planı yoksa. Navi'ler yeni nesil konsol teknolojilerini desteklemiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

VRS; sadece 4k'da calisiyor ve ~10% perf. boost veriyor fps bazinda.

4k oynanmicaksa pek bir anlami yok, 4k/120hz monitorler de asiri pahali...

monitor: 1  / 2 (gsync'siz monitor alinmaz herhalde bu kadar nvidia gittikten sonra)

bir de niye bu kadar VRS'e yukseldigine anlamadim.

4k HDR desen anlayacagim.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5700 xt - 1440p bi sistem kurayım o zaman ben ama gerçekten bu gerge'nin paylaştığı sitede fiyatlar 2-3k'lara kadar farkediyor toptan bakınca. Orda da 5700xt yok...

Neden bu işlerden bıkkınlık geldiğini şimdi hatırladım ?

Edit: RTX sonra geçerim. yeni kartlar çıksın bi otursun o taraf. Güncel gideceğim artık sürekli upgrade edip zaten. Başlarken bu şekilde gitmek makul geldi bana. 

Creus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bu gamegaraj eski yazicioglu esnafindan exa / eksa bilgisayarin yeni online satis girisimi sanirim. Bi ara kendi bunyelerinden online satisi birakmislardi, sonra tekrar baslamislar. Bi problem cikacagini sanmam.

Zaten senelerdir piyasaya tutunmus duzgun is yapan yerler belli, eternal(sanalmarketim) , nova, inventus, eksen ,  eksa.  Oyle itopyayla, vatanla falan maceraya girmeden once buralara bakmak lazim once. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Creus dedi ki:

Süper olur, ben de şimdi canlı desteği darlıyorum. 5700xt koyalım bu sisteme olmaz mı diye ?

hangi modelini alacagini iyi arastir bazi modellerin heatsinkleri sorunlu,hardware unboxed sanirim vidyo yapmisti bu konuda.

ben iyi modelinden aldim basim agrimasin diye,ama yine uzun sure unstabildi.

Sosyal ağlarda paylaş

Aynen abi, sen ilk yazdığında zaten bakmıştım. Aklın yolu birmiş aynı video zaten. Benim alacağım Red Dragon. BU karşılaştırmalar içinde en iyilerden biri olması sevindirdi ?
Umarım bahsettiğin stabilize sorunları da çözülmüştür. Sorunsuz bi şekilde kullanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Büyük bir kutu içinde küçük kutular ve süngerlerle geldi. GPU takılmamış, ben taktım. Şimdi tüm ayarları yapıldı, kullandığım programlar yüklendi, Assassin's Creed Odyssey satın alındı ve yükleniyor.

Kasadaki renkler için olan uzaktan kumandayı kullanırken epey eğlendim bu arada ?

Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartı kargoda kırılır diye onu ayrıca yolluyorlar. Takıp test ediyorlar sonra çıkartıp kutuluyorlar tekrar. Gördüğüm kadarıyla herkes aynı yolu izliyor.

Güle güle kullan bu arada ? 

Edit: https://www.gamegaraj.com/html/Q3-AMD-Radeon-kampanya/ şunu almayı da unutma bu arada

Creus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, KHaRoN dedi ki:

bu gamegaraj eski yazicioglu esnafindan exa / eksa bilgisayarin yeni online satis girisimi sanirim. Bi ara kendi bunyelerinden online satisi birakmislardi, sonra tekrar baslamislar. Bi problem cikacagini sanmam.

Zaten senelerdir piyasaya tutunmus duzgun is yapan yerler belli, eternal(sanalmarketim) , nova, inventus, eksen ,  eksa.  Oyle itopyayla, vatanla falan maceraya girmeden once buralara bakmak lazim once. 

Yıl 2006, annemin emeklilik ikramiyesinden kopardığım parayla inventus'a koşup PC topladığım zamanlar. Kadıköy'de bir apartman dairesinde çalışıyorlardı. PC'yi toplayıp test edip kargolamışlardı. 1305 TL ödemişim, zamanın kuruyla 850 USD.

Uzun lafın kısası inventus iyidir. Gülegüle kullan GERGE.

Spoiler

spacer.png

cacodemon tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...