Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MARS 2020 Perseverance(AZİM)

akirafes

Öne çıkan mesajlar

abi enes kanter babalar gibi cikiyo evet ben öyleyim diyip sövüyor Reyize.

Bu ve bunun gibilerde cit yok nedense hala sinsilik pesindeler. Ben Boyle bi adamın videosunu neden izlim ? 

Bilimle onla bunla bu kadar ilgiliyse Fetullah gibi bi yobazin etkisinde nasıl kalabiliyo?

Su ve sunun gibi adamlar savunduklarını bile dile getirmeye korkan vatan hainleri.

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...

tekrar the martian'ı izledim de, şimdi bu perseverance'ı da hackleyip kullansa daha da rahat edermiş matt damon.

yalnız benim anlamadığım şey bu numuneleri alıp gelecek için istiflemenin esprisi nedir? buraya geri getirecek aleti şimdi yollayamamalarını anlıyorum ama geri getirecek aleti yollayınca zaten numune toplayacağı da yollayabilirlerdi herhalde?

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

butce garanti etken. kacililmaz olarak teknoloji gelisimi de parcasidir sonucta ilk kez yapilacak. sonraki firlatmalarda numune toplayacak aletin agirligindan kurtulmak bonus.

simdi baktigim bir kaynakta perseverance'in inilen alani scoutlamasi sonraki inisleri kolaylastiracak demisler. 

bir de soyle demis:

Alıntı

NASA and ESA have divided the work based on their experience working on Mars. NASA plans to build the sample-retrieval lander and the Mars ascent vehicle; ESA will work on the small rover and on flying the samples home.

ayrica ESA pamuk eller cebe yapacakmis.

Sosyal ağlarda paylaş

vay marsimiyum. aws kullaniyomus curiosity. 

sasilacak belki pek bisey yok ama, ben yine de kendinerinin yerin 7 kat altinda, hic bilmedigimiz protokollerle fln iletisim kuruldugunu dusunuyorum hehe. megersem adam ordan bi serverless boot edip yollamislar aleti marsa.

helals.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...